4-HO-XXXX - wątek ogólny i przeżycia

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

• 219 / 1 / 0

Dziwi mnie, że jeszcze do tej pory nie powstał osobny wątek o tej serii, którą newbe rozsławił swoim raportem ;) , więc zakładam. Niedługo być może uda mi się coś z zacnej serii skosztować, dlatego bardzo mile widziane wszelkie komentarze odnośnie każdej z tych substancji.

Tutaj moje spostrzeżenia odnośnie w/w na podstawie opisów TIHKaL:
DBT- dawkowanie nieznane- Shulgin zawiódł sie totalnie, więc ten związek można chyba odrzucić
DET- 15-25mg doustnie- fizycznie nie za ciekawie, dość kolorowo ale bez fajerwerków
DIPT- 15-20mg, bardzo obiecujące opisy, choć wizyjnie chyba podobnie do DET, raczej dużo rozmyślań i euforii
DMT- 10-20mg, Wizualizacje bardzo kolorowe, o niebo wyżej niż przy powyższych związkach, euforia, zachwyt otoczeniem( :) ) Wygląda bardzo ciekawie
DPT- kolejny niezbyt aktywny związek, choć autor bardzo niewiele o nim pisze, tylko jedna przyjęta dawka (20 mg) z żadnymi efektami.
MET- 10-20mg -pada porównanie do psylocybiny. Ponoć bardzo niejednostajna faza, nadchodząca "falowo"- od stanu prawie zupełnej trzeźwości po totalne odłączenie od tego świata... Niezmiernie zachęcający opis, ale tylko jeden test został opisany i to bardzo szczątkowo.
MIPT- 15-25mg - brak odczuwalnej stymulacji, pada porównanie do GHB w małych dawkach, drobne kłopoty żołądkowe. Barwne CEV'y, trzeźwość umysłu raczej na 'niskim' poziomie ;) Godna uwagi substancja.
MPT- przy 8mg jedynie lekkie zaburzenia wizji. Nie wiem czemu dalsze testy nie były prowadzone, w każdym razie całkiem prawdopodobne, że w dawkach takich jak inne tryptaminy z seri 4-Hydroxy jest zadowalająco aktywna.
PYR-T- ponoć zdecydowanie bardziej stymulujące działanie niż psychodeliczne, ale i tak bardzo słabe i niekomfortowe (20mg). Rzekomo nie warte dalszych badań.

Jak na razie to by było na tyle, czekam na opinie innych.
Pozdrawiam

Użytkownik nieaktywny
  • 18 / / 0

Cos malo tego naskrobales.

http://www.erowid.org/library/books_onl ... html#index

Pelen wykaz tryptamin syntetyzowanych przez Shulgina, opisy syntezy, trip note'y, rozszerzenia i kometarze.

Dawkowania jakie podales dla substancji ktore wymieniles sa bledne, wystarczy spojrzec w TiHKAL. Wszystkie tryptaminy ktore wymieniles sa "samodzielene". Ich dawkowanie jest znacznie wyzsze niz napisales. Jest duzo mozliwosci modyfikacji tych tryptamin poprzez acetylolowanie/hydroksylowanie/metoksylowanie. Zmienia to efekty jakie daja owe substancje i w wiekszosci przypadkow zwieksza ich aktywnosc.

Jest wiele metod administracji tryptamin (jak i innych substancji) nie wszystkie mozna przyjmowac poprostu doustnie.
Bardzo mylisz sie jezeli chodzi chociazby o DPT, jest to aktywny zwiazek oralnie, trzeba go przyjac z duza iloscia inhibitorow MAO. Jezeli jest w postaci freebase, mozna znacznie obnizyc dawke i zwaporyzowac ta substancje. Doznania po niej sa bardzo intensywne, porownywalne do DMT (wszystko co napisalem o DPT odnosi sie tez do DMT).

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Znaczna ilość amfetaminy z wekami w tle – tymczasowy areszt

W ręce wolskich policjantów wpadł 41-letni mężczyzna w związku z podejrzeniem posiadania znacznej ilości amfetaminy. Jest on również podejrzany o włamanie do piwnicy i kradzież słoików z przetworami.

Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 12 / 0

Reakcja na poszczególne tryptaminy to sprawa bardzo indywidualna. Do spisu "bazowych" (nie 5meo, 4ho itp.) warto dorzucić jeszcze AMT - halucynogenny stymulant i AET o działaniu silnie empatogennym.

• 219 / 1 / 0

[quote="thetruerc"]
Cos malo tego naskrobales.

http]
Wiem wiem, mi chodzi tylko o serię z podstawnikiem hydroksylowym przy czwartym węglu w pierścieniu benzenowym.

To co napisałem ukazuje, jak odbieram to co opisał Shulgin w tych rozdziałach. To nie są jakieś niepodważalne fakty! Nie mam doświadczenia z tymi substancjami i nie sprawdzałem też innych źródeł poza tymi rozdziałami w TIHKaL. dlatego bardzo mile widziane poprawki wyprowadzające mnie z ewentualnego błędu ;). Oczywiście tez jak najbardziej własne doświadczenia jeżeli ktoś może się podzielić.
Wszystkie konkrety jak najbardziej pożądane :)

Pozdrawiam.

• 179 / 2 / 0

Ja moge podzielic sie swoja opinia o niektorych tryptaminach.

Zaczne od 4-HO-DiPT - szczerze odradzam. Nie wiem do czego to sluzy, u mnie powoduje roztrzesienie, swiatlowstret, bezsennosc i maniakalne stany wkurwienia.

4-HO-MiPT - bardzo polecam, mocno wizualna tryptamina. Nie radze na 1 raz przekraczac dawki 20mg, polecalbym z 16mg. U mnie powodowala bardzo mocne wyostrzenie barw, oraz bardzo duze halucynacje geometryczne, wszystko ukladalo sie w trojkaty rownoboczne nachodzace na siebie. To co w glowie, to moje.

4-AcO-DMT - Baaaardzo przyjemna tryptamina. Praktycznie 0 bodyload'u, wchodzi jak maslo, banan na twarzy. W reakcji z kwasem solnym w zoladku tryptamina jest deactylowana i przemienia sie w psylocyne, czyli w 1 z 2 glownych aktywnych tryptamin wystepujacych w grzybach psylocybinowych. Blednym jest stwierdzenie, ze dziala tak samo - w grzybach jest bardzo wiele innych psychoaktywnych alkaloidow, ktore wplywaja na odczucia. Bardzo gladka , przyjemna i humorystyczna jazda.

4-HO-MET - Niedawno przeszedlem 1 probe z ta substancja @ 30mg. Bardzo delikatna dla ciala. Trzymala mnie dosyc intensywnie od godziny 23 do 6 rano, CEVy trwaly do 10:30. Jestem bardzo zaskoczony jej dzialaniem i goraco ja wszystkim polecam... Dodam tylko, ze przyszylo mnie kilka fizycznych bardzo przyjemnych pulsow po calym ciele, ktore miewalem wylacznie pare lat temu po grzybach...

DMT - och... Wspaniale. Tylko szkoda ze tak krotko dziala. Za jakis czas sprobuje zrobic pharmahuasce.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2008 przez MrMeth, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

AMT - próbowałem tylko w małej dawce - około 5-10 mg domięśniowo. Całkiem bombowe, przyjemne tryptaminowe pobudzenie, lekkie wizuale, super gadka, poprawiony nastrój.

DMT - próbowałem palić i domięśniowo w dawkach 20-50 mg i nie ma co dużo gadać, kosmos. Totalne oderwanie umysłu od ciała, wizuale zakrywające całe pole widzenia, psychodeliczny niebyt.

DPT - domieśniowo po 40-50 mg i też jest ekstra. uniesienie, super wizuale i doznania jedyne w swoim rodzaju, totalnie nie do opisania słowami. ultra głęboka psychodeliczna faza.

4-HO-DiPT - doustnie. gówno niewarte uwagi. gorączka, ból głowy i cieżki body load. z drugiej strony kupa smiechu i delikatne przyjemne wizuale. mimo wszystko jest tyle dobrych rzeczy że nie warto sie zatruwać rzeczami które nie są super.

5-MeO-DMT - palone, wciągane i IM. dziwna sprawa, taki euforyzant z zastrzykiem strachu, mdłosci i delikatnym tryptaminowym uniesieniem. nie polecam.

5-MeO-MiPT - 10-15 mg doustnie. całkiem ciekawe, choć nie jest to cos w czym bym się zakochał. przyjemne wizuale, podniesiony nastrój przyjemne uczucie na ciele. z drugiej strony niedosyt. mimo wszystko raczej polecam.

• 2180 / 10 / 0

no! doszedł w końcu ho-met :D na dniach spróbuje i opisze działanie bo mało informacji dla chętnych ;)

Użytkownik zbanowany
  • 1215 / 6 / 0

4-ho-mipt jest brdzo przyjemny. Na pierwszy raz wziąłem 25mg i było bardzo ciekawie. Chociarz była noc ja widziałem wszędzie jasność, wszystko się błyszczało, wszystko falowało, mordy ludzi w telewizorze się zajebiście wyginały. Mocno euforyzująca tryptaminka.

4-aco-dmt na mnie chyba nie działa. Po 40mg jedyne co czułem to euforia podobna do tej po mdma.

4-ho-met, test jutro :)

• 1530 / 1 / 0

xxxzzzxxx pisze:
4-aco-dmt na mnie chyba nie działa. Po 40mg jedyne co czułem to euforia podobna do tej po mdma.
Na mnie też jakos slabo podziałało. Zjadłem 15mg + potem ok 10mg bo zaczełem to ogladać i mi się wysypało - zrozumiałem, ze to jest znak ;) Nieiwem czy to nie jest źle - dojadanie, bo z grzybami to sie tak nie powinno robic.

Oglólie to się troche zawiodłem. Najpierw po 15mg wszystko zaczeło trochę falować\pływac i to wszystko z ciekawszych wfektow. Zero euforii. Dopiero jak zaczełem do tego pic browar zrobiło się tak fajnie ciepło i miło, ale bez euforii. Po prostu siedziałem i było fajnie. PO dorzuceniu tego ok10mg uczucie miłego ciepła wróciło na trochę, a potem już spokoojnie zchodziło. Zero jakis mniej lub bardziej filozoficznych rozkminek. Trochę pusto w porównaniu do 60 - 80 grzybów.Na drugie podejście zjem resztę - plus minus 30mg i idę do lasu jak będzie fajna pogoda.

Czy brak euforii moze oznaczać, że cos z serotonina jest nie tak? Pixów i fety żadnej nie jadłem. Antydepresantow też nie. Jedynie alkohol co dziennie, ale przed tripem dzien przerwy.

• 2180 / 10 / 0

jednak 4-ho-met nie jest przereklamowany. Testowałem wczoraj, coś niesamowitego. Może nawet powstanie z tego jakiś smaczniutki TR. Substancja wręcz idealna. 20 mg sprzątnęło i narobiło smaku na jeszcze %-D Zadziwiająca kontrola zachowania i trzeźwość umysłu w psychodelicznym sosie. Czas trwania ok 3-4 h. Wkręcało sie 1,5 h co zrzucam na karby pełnego żołądka zaraz po kolacji. Niestety cała noc nieprzespana, przewalana w łóżku.
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata