Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2510 • Strona 250 z 251
  • 33 / / 0
orientuje się ktoś czy można łączyć z fenibutem? czy zachodzi jakaś interakcja
  • 43 / 34 / 0
@CristianoRonaldo Teoretycznie może przydać się jakiś podkład pod bupropion, by zbić lęki, ale fenibut to chyba zbyt wielki kaliber. Pregabalina dobrze się komponuje, radzi sobie nieźle z ubokami, jednak cokolwiek mocniejszego może po prostu zniwelować oczekiwane efekty stymulujące.

A w ogóle to mam podejrzenia odnośnie interakcji bupro z metkatem! Oba są beta-ketonami i oba są redukowane do -OH, więc można tu rozważać wspólny szlak metaboliczny. Wg. badań dla bupropionu odpowiedzialnym za to enzymem jest prawie wyłącznie dehydrogenaza 11β-steroidowa (nazwa mylna, równowaga zmierza tu w stronę hydrogencaji). Nie znalazłem informacji odnośnie metkatynonu czy innych beta-ketonów – można tu się pokusić o ekstrapolację. Zatem, jeśli ta reduktaza jest łatwo wysycalna, bupropionem można by nieźle zahamować metabolizm metkatynonu. Próbowałem empirycznie, wypity kocur trzymał z 7 (!) godzin.

Inną rozkminą jest synergia bupropionu z (pseudo)efedryną. Pierwsze jest NDRI*, drugie jest NDRA, niezbyt narkotycznym w przeciwieństwie do metkata. Oczywiście taki mix może bardzo podbić ciśnienie krwi i bicie serca, więc trzeba uważać, ale wstępnie nie zauważyłem znacznych uboków, a nastrój i motywacja nieco wzrosły.

*Wg. badań bupropion nie jest w żadnym stopniu releaserem.
  • 4895 / 839 / 0
Jedyny antydepresant który działał cuda, świetny to był okres gdy wszedłem na 300mg niestety tachykardia mnie dojechała i nadciśnienia dostałem 150/100, to bylo kope lat temu.

Aktualnie jak już i tak biorę od wtedy 5mg nebiwololu może spróbuję przekonac lekarza by wejść na ten lek znowu, choć wtedy powiedział żeby odstawić i może być sceptyczny, tym bardziej że to NFZ. No ale zobaczymy. Pojadę za miesiąc i pogadam.

Wolałbym wejść na ten bupropion by nabrać ochoty do życia jak wtedy niż ćpać co w łapy wpadnie by się znieczulic.
Uwaga! Użytkownik F6mGCrx3 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 452 / 126 / 2
@serotoninowy Pamiętasz jak się do Ciebie przyjebałem z byle powodu? Uważam, że to właśnie była pochopna decyzja z wejściem na 300mg właśnie. Totalnie nie potrafiłem nad sobą panować i wszystko mnie triggerowało, wyprowadzało z równowagi, nawet podczas działania MPH - co wcześniej nigdy nie miało miejsca, byłem dosłownie znowu jedną wielką bombą emocjonalną szukającą wyłącznie zaczepki - zakładam, że miało na to wpływ zbyt wysoki poziom noradrenaliny.
Od kiedy powróciłem do 150mg wszystko jest idealnie tak jak ustawa przewiduje, a już się bałem, kurwa wręcz panikowałem, że może mieć to związek z czymś innym - a szukałem przyczyny tej huśtawki nastrojów dosłownie wszędzie, całe dnie spędzałem nad tym, aby znaleźć tą jebaną przyczynę i w końcu sobie przypomniałem, że przecież zwiększyłem niedawno bupropion do 300mg i mówię sam do siebie kurwa merx ty jebany debilu.
Dobrze, że nie zajęło mi to nie wiadomo, ile czasu, żeby to przeanalizować i zniwelować tą przyczynę. uff, dosłownie jak ręką odjął.
Szkoda, że w polszy mamy wyłącznie dawki 150mg lub 300mg.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
  • 43 / 34 / 0
@Merx Ano, po bupropionie potrafią puścić hamulce – taki "borderline w tabletce". Najgorzej jest po alko. Wbrew pozorom to względnie częsty efekt uboczny, często się przewija na Reddicie. Tak samo z problemami z koncentracją i pamięcią. Aż dziw bierze, że w świecie nauki te kwestie prawie w ogóle nie są poruszane i wymieniane jako efekty uboczne. Dlatego zawarłem jasną informację o nich w moim FAQ.

Też czuję pewne odhamowanie – szczególnie w jedzeniu. bupropion powinien redukować wagę i zmniejszać apetyt, a ja kompulsywnie wpieprzam co się da. Trochę jak agonista dopaminy, którym bupropion nie jest... Podejrzewam, że to bardziej kwestia przekaźnictwa antycholinergicznego (antynikotynowego) niż dopaminowego. bupropion działa zaskakująco podobnie do ośrodkowych antagonistów muskaryny...
  • 452 / 126 / 2
@Heavenscape Dobre określenie "borderline w tabletce" - dosłownie w punkt.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
  • 4 / / 0
Hej wszystkim 😁
Prześledziłam forum i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje odnosnie bupropionu.
Mianowicie- biore go od tygodnia z powodu silnej deprechy. (Welbox 150mg). Nie czuje ani poprawy, ani pogorszenia, nic, tak jak bym nic nie brala. (Wiem, ze trzeba czekać dłużej , ale to dziwne, ze nie czuje nic totalnie). Czytalam, ze inni czuli cokolwiek, czy to uboki czy dzialanie 'te lepsze'. Ja nic... I tu moje pytanie- jest no możliwe, ze przez żarcie Tramalu, dluuuugo, cos w mozgu mi sie pomieszało i lek nie chce dzialac lub noe działa tak jak trzeba? Wie ktoś czy jest taka możliwość? Jesli chodzi o tramal to bralam dzien w dzien, zeby wyciszyc uboki. To juz nie bylo dzialanie rekreacyjne. Nie potrafilam go odstawic i poprostu wyciszalam skret. 300mg srednio dziennie.
Pokladalam duze nadzieje w bupropionie, a tu taka niemiła niespodzianka. Nadmienie, ze inne antydepy nie dzialaly WCALE (SSRI, SNRI), a przetestowalam okolo 10 różnych. Z góry dzięki tym doswiadczonym za pomoc 🩷
  • 43 / 34 / 0
@Lavender1253 Tak. Tramal jest SNRI. Jeśli brałaś go tak obficie, jak opisujesz, to mogłaś wyrobić sobie tolerancję na wychwyt zwrotny noradrenaliny. bupropion jest NDRI, ale jego wpływ na dopaminę jest minimalny w dawce 150 mg i jego działanie opiera się właśnie na wychwycie zwrotnym noradrenaliny. Być może musisz zwiększyć dawkę, aby coś poczuć (i pobrać nieco dłużej niż tydzień).
  • 4 / / 0
Tak myślałam, ze tramal wszystko mi pomieszał. Za okolo tydzień wjade na dawkę 300mg. Jesli to nie zadziała, to chyba nie ma dla mnie leku, ktory pomoze mi wyjść z deprechy :( dzieki za odpowiedź
  • 11 / / 0
28 sierpnia 2024Lavender1253 pisze:
Hej wszystkim 😁
Prześledziłam forum i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje odnosnie bupropionu.
Mianowicie- biore go od tygodnia z powodu silnej deprechy. (Welbox 150mg). Nie czuje ani poprawy, ani pogorszenia, nic, tak jak bym nic nie brala. (Wiem, ze trzeba czekać dłużej , ale to dziwne, ze nie czuje nic totalnie). Czytalam, ze inni czuli cokolwiek, czy to uboki czy dzialanie 'te lepsze'. Ja nic... I tu moje pytanie- jest no możliwe, ze przez żarcie Tramalu, dluuuugo, cos w mozgu mi sie pomieszało i lek nie chce dzialac lub noe działa tak jak trzeba? Wie ktoś czy jest taka możliwość? Jesli chodzi o tramal to bralam dzien w dzien, zeby wyciszyc uboki. To juz nie bylo dzialanie rekreacyjne. Nie potrafilam go odstawic i poprostu wyciszalam skret. 300mg srednio dziennie.
Pokladalam duze nadzieje w bupropionie, a tu taka niemiła niespodzianka. Nadmienie, ze inne antydepy nie dzialaly WCALE (SSRI, SNRI), a przetestowalam okolo 10 różnych. Z góry dzięki tym doswiadczonym za pomoc 🩷

Biorę bupropion około 5 miesięcy i naprawdę czuję bardzo duże działanie antydepresyjne, ale też długo czekalam na te efekty myślę że z 1.5 msc mi to zajęło, ale naprawdę pomógł mi baardzo!
ODPOWIEDZ
Posty: 2510 • Strona 250 z 251
HyperTuba dodaj film
Newsy
[img]
Palenie na klatce schodowej jest legalne

Chyba każde dziecko wie, że palenie papierosów jest wybitnie wręcz niezdrowe. Równocześnie kolejne pokolenia Polaków ulegają temu nałogowi. Dzieje się tak pomimo ustawowej prewencji, profilaktyki i ograniczeń. Nic dziwnego, skoro te są dziurawe jak sito. Trudno o lepszy przykład niż palenie na klatce schodowej. Niby nie powinno być legalne, ale jednak jest.

[img]
CBŚP zlikwidowało laboratorium metamfetaminy - zabezpieczono 120 litrów narkotyku

Policjanci CBŚP zlikwidowali w woj. podlaskim laboratorium metamfetaminy. Na terenie jednej z posesji położonej na obrzeżach małej miejscowości powiatu bielskiego ujawniono blisko 120 litrów płynnego narkotyku, którego czarnorynkowa wartość przekracza 7 milionów złotych. Do sprawy policjanci zatrzymali 4 osoby.

[img]
Pół kilograma marihuany w paczce z USA. Śląska KAS udaremnia przemyt

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach przeprowadzili kolejną udaną akcję w walce z przemytem narkotyków. Tym razem, podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych w sortowni w Zabrzu, zabezpieczono ponad pół kilograma suszu marihuany zawierającego THC. Do sukcesu operacji przyczynił się czworonożny członek zespołu, pies służbowy o imieniu Kodi.