Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 5062 • Strona 505 z 507
  • 3 / / 0
Hej, jestem obecnie na substytucji metadonem. Tak się jednak złożyło, że mam w domu kilka tabletek bupry (jakiś czas temu załatwiałam ją koledze i przy okazji wzięłam trochę też dla siebie "na czarną godzinę").

Ostatecznie nigdy nie miałam okazji spróbować tej substancji (wiem, czym grozi wzięcie jej, gdy brało się "normalne" opiaty), a przyznam, że mnie ciekawi... a do tego nie mam kasy na hel ani maję, a mimo brania syropu ciągle mnie do tego cholernie ciągnie.
Poza tym rozmyślam nad przejściem na nią, bo wiem, że łatwiej się z niej schodzi (a do tego parę osób doradza mi, bym tak zrobiła) - ale zanim zdecydowałabym się na taki krok, chciałabym przekonać się na sobie, jak ona działa i czy będzie mi odpowiadała. Nie chcę przechodzić na coś i potem żałować.

1)Zastanawia mnie, czy gdybym nie wzięła metadonu przez ponad dobę, to mogłabym spróbować buprenorfiny? Czy trzeba poczekać dłużej?

2)A może w ogóle odstawienie mietka, wzięcie raz bupry, poczekanie jakiś czas (znowu: jaki czas?) i wrócenie do syropu jest zbyt niebezpieczne (biorąc pod uwagę to, że jeśli poczekam zbyt krótko to... no, będzie źle), by "próbować tego w domu"? xD

3) Nie wiem też, ile owej bupry wziąć, jeśli miałabym robić taki eksperyment. Mam 3 tabletki, każda 0.4 mg. Na co dzień biorę 60 mg metadonu podzielone na dwie dawki - rano i wieczorem.

4) I ostatnie pytanie: czy bupra wychodzi na testach na klasyczne opiaty?
  • 1 / / 0
Hejka Lilianno ! Aby przejść z metki na buprę należy w/g zaleceń lekarskich zejść do dawki 30 mg ( ml?) mietka i na nspt. dzień można podać bunorfinę. Tak mówi ulotka informacyjna. Ale to bzdura. Przez 6 lat byłem na tym ścierwie i z rosnącą dawką z 40 przez 70 / 80 zatrzymałem się ma secie, zacząłem się sypać , pod każdym względem. Przez ostatnie lata "wleczenia" na smyczy substyt. zauważyłem , że to nie ja wypijam metadon , tylko ten szajs mnie. Wyciskał, drenował mnie z ost. sił , zniszczył niemal doszczętnie motywację, chęć do życia etc. Stopniowo zacząłem ćwiczyć zmniejszanie dawek , nagle odstawianie na kilka, później na kilkanaście dni. I w końcu w listopadzie ub. roku zdecydowałem, że przejdę na buprę. Detox i jazda po dyszce tego pitnego, 5% szmelcu codziennie mniej, aby jak najszybciej do tej magicznej 30-i zjechac. Pierwsze 3 dni skręt okrutnik,kumpele, ⁵ koleżkowie z oddziału mówili , że na 4 dzień bd jak nowy...
Chxja nowy, przez 2 tyg. byłem bezsilny, osowiały, otumaniony, a w 3 tyg. wjechała mi jeszcze afazja. (Objaw udaru...?) Ale będąc na metce życie mi dało tak po garach, że zawziąlem się, że najwyżej się przekręce , ale to gówno odstawię.
Udało się 😀 . Zacząłem dopiero po około miesiącu czuć zbawienne działanie buprenorfiny. Poszedłem do pracy, zacząłem zarabiać jak człowiek , a przede wszystkim zacząłem się czuć jak człowiek. Wróciła wew. siła życiowa , wyższe emocje, empatia, zniknęła deprecha i myśli samobójcze i w ogóle czuję , że wreszcie żyję.
Pijesz 60-ę, dwukrotnie, czyli jstś fest nasączona. Jeżeli musisz , to pobądź na metadonie, ale max. rok/póltora, bo pozostając dłużej na tej smyczy, obawiam się , że zasilisz tłumy narkusów, którzy w wielu programach w Polsce są jak bohaterowie filmu "Noc żywych trupów".Próbuj odstawić tę truciznę i przejdź na buno. Po jakimś czasie jest o wiele łatwiej odstawić bunorfinę niż schodzić z tego ścierwa.
Moja sugestia, to zjedz do 5-ki i (rozłóż sobie schodzenie z M. w czasie tak, aby się nie męczyc . Pij nawet po 1- 2 centy, a nstp. przynajmniej 3-4 dni "na sucho" (możesz się w tym czasie posiłkować plastrami transdermalnymi Transtec) i śmialutko możesz wbijać na buprę.
...i broń Boże NIE MIESZAJ bupry Z METKĄ. Jedno i drugie siedzi w organizmie 3-4 doby! A że bupra działa agonistycznie wobec mietka, ( i odwrotnie ) to biorąc ja nawet po 2 dniach od odstawienia metki, zafundujesz sobie totalnego skręta.
Pozdrawiam serdecznie i życzę mądrych wyborów !
...i uświadom sobie jedną istotną kwestię : Jakoś ćpa się wygodniej, kiedy rodzice jeszcze żyją.
Przepraszam za wszelkie błędy stylistyczne i gramatyczne, ale mój staż w tej "branży" nieco się na moim intelekcie odbił.
  • 3 / / 0
@Surreunsober akurat kiepsko trafiłeś z tym przemyśleniem o ćpaniu i rodzicach. Ja za dzieciaka zostałam półsierotą, nie mam dziadków ani rodzeństwa... Mam tylko ojca, z którym raczej kiepsko się dogaduję i którego przez kilka lat musiałam utrzymywać, bo przez długi czas był bezrobotny. Teraz jest na emeryturze, więc przynajmniej ten problem mi zniknął. I właśnie trauma związana ze śmiercią mojej matki wpłynęła na to, że zaczęłam uciekać w różne autodestrukcyjne zachowania - najpierw samookaleczenia, potem zaburzenia odżywiania, jeszcze potem używki... To, że często osoby, do których się przywiązywałam, umierały lub odchodziły, również namieszało mi w głowie (obecnie tak boję się opuszczenia i nie potrafię uwierzyć ludziom, że nie odejdą, że to jakaś masakra).

Poza tym dzięki za odpowiedź i za rady:).

A o tym, jak okropny jest skręt po wzięciu bupry, gdy jest się na mietku, opowiadał mi kolega z detoksu, który sam tego doświadczył.
  • 112 / 28 / 0
Siemka,

Mam dziwną sytuację. Odstawiam sobie bupre po ponad roku brania (małe dawki - 0.8mg/dzień, nic więcej). 2 lata temu jak odstawiałam po 5 mcach brania (ale i ćpania) to była rzeź. Najgorsza moja opio odstawka. A teraz..? Kurde 7 dni za mną, podwyższyłam pregabe na ten czas i noo mega lekko było. Organizm mam w duuużo lepszym stanie niż 2lata temu, ale mimo wszystko jestem zdezorientowana haha

Dziś 8 dzień i dopiero mi się jelita rozregulowaly?xd Wtf serio, jakaś wersja mega standard light no i jasne spoko, fajnie, przygotowałam się z lekiem na każdy chujowszy objaw, a tu w sumie git i dopiero teraz te jelita?

Ja nwm, pregaba na pewno mnie uratowała w chuj, polecam jak coś, ale zastanawiam się, czy ktoś z was miał może podobne doświadczenie? Ja wiem, że to ma 72h półtrwania no ale ten czas już dawno minął XD

Myślicie ze to się serio może tak rozciągnąć?
narkomanka, lekomanka, artystka, istota duchowa
  • 167 / 17 / 0
Hej,
Weszlam w posiadanie przeterminowanych plastrów Transtec 52,5.
Moja babcia po przyklejeniu 35 jest niezle porobiona , ale u mnie chyba tak nie będzie?
Jak naklepiej wykorzystać ten plaster? Przykleić, wsadzić pod język kawałek, czy palić? Coś czytalam o paleniu ale teraz nie mogę tego znaleźć...
Znalazlamw spisie tematów wątek o tych plastrach, ale jak klikam to wracam na stronę główną.
Jeśli chodzi o opio to moje jedyne doświadczenia są z kodeina. Umiejętności chemiczne też ograniczają się to ekstracji antidolu
  • 3056 / 457 / 1
Najefektywniej jest przerobić do iv ale ponieważ jesteś niedoświadczona to absolutnie nie polecam.
Wykrój odp rozmiarek plastra i włóż sobie ten paseczek pod język albo między dziąsło a wargę. Jak najmniej ruszaj, staraj się nie łykać śliny i trzymaj 2-3h.

Jak wyjmiesz to nie wywalaj, jeszcze się przyda
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 167 / 17 / 0
Dzieki, a do czego się przyda ten wyjęty kawałek:)
I jakiej wielkości kawałek uciąć? Po prostu pasek taki ile się zmiesci na dziąsło, czy mniejszy, kwadracik?

No i co robić że śliną? Trzymać w buzi tyle czasu?
  • 5 / / 0
Te kawałki przydają się na później, bo nawet jak kilka godzin trzymasz w buzi, to całość nie zejdzie. Ja np robiłem tak, że 5cm plastra ciąłem na takie kawałki, żeby mieściły się na podniebieniu, między dziąsłem, a zębami i na policzki, później wyciągałem, odkładałem i po 2-3 dniach znowu i tak ten kawałek starczał mi na jakieś 4-5, czasami nawet 6 dni. Co do wielkości paska to musisz eksperymentować. Ja już miałem opracowany system, gdzie te 5 cm dzieliłem na takie kawałki, że mi się wszystko wewnątrz ust mieściło.
  • 33 / 9 / 0
Da się jakoś zredukować działanie tego gówna? Już 12h ponad mnie trzyma i jestem bardziej wkurwiony niż uspokojony przez nudności i rzyganie, a spać się nie da. Naloksonu nie mam.
  • 515 / 103 / 0
Może ktoś doświadczony mi powie czy mając F11.2 w papierach i będąc obecnie czysty ale z silnym parciem na opio w przychodni leczenia uzależnień jest nadzieja dostać się na 0,2mg bupry?
Waliłem kodeine, tramadol, morfine, oksykodon, fentanyl od biedy i tianeptyne (xd)
Zależy mi żeby już nie brać ze względu na dość poważną sytuację życiową dlatego te 0,2mg mnie tylko interesuje bo wiem jaki jestem niedojebany i większe dawki by mnie też kusiły pewnie z czasem.
Dodam że nigdy i.v. ale aluminium szeleściło z tym że już po detoksie domowym jestem czysty bez skrętów, bez benzo i nawet pregabaline wyjebalem z jadłospisu bo gorzej niż z opio przy niej mam.
Zależy mi bardzo żeby nie wrócić do tego a niestety ciągnie okrutnie i w poniedziałek planuje iść z papierami do placówki wrocławskiej wszystkich świętych gdzie może ktoś już miał podobną sytuację.
Z góry dziękuję za odpowiedzi czy dodanie otuchy w tym braku nadziei na wyleczenie się bo jedynie na ośrodek wysłać chcą mnie mimo że jestem czysty i mam psychicznie duży problem.
ODPOWIEDZ
Posty: 5062 • Strona 505 z 507
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.