Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 8617 • Strona 855 z 862
  • 112 / 18 / 0
Dobra, tak naprawdę to nie była hipotetyczna sytuacja, tylko zdarzyła mi się wczoraj. Może użyłem nieodpowiedniego wyrażenia z tą depresją, bo nigdy wcześniej depresji oddechowej nie miałem.

Zjadłem rozkruszone mst, taką ilość, że grzało i lekkie noddy mnie łapały. Przyjąłem taką standardową kreskę kokainy, trochę czasu minęło, określiłem swój stan, że jest spoko, ogólnie ciekawe kombo, ale oczywiście wytłumiło trochę grzanie, żadnych noddów. Dojadłem trochę mst, ale nie była to jakaś przesadna ilość. Czekałem na efekty, pojawiły się i stwierdziłem, że już starczy tego wszystkiego. Niedługo nadszedł ten czas, że przestałem odczuwać działanie kokainy, czas od przyjęcia też mieścił się w widełkach czasu działania. No i zrobiło mi się tak słabo, duszno, ciężko mi było wysiedzieć, bo w bezruchu gorzej się czułem. Robiłem duże, głębokie wdechy, ale czułem jakby brakowało mi powietrza. Zaraz puls mi przyśpieszył i ciśnienie spadło, krew mi nie dopływała do palców u rąk, całe białe jak trup miałem i jakieś mrowienie w nich czułem. Próbowałem się uspokoić, otworzyłem okna na oścież, położyłem się z nogami ponad poziomem głowy i było trochę lepiej. Dalej uspokajałem oddech, jak już uznałem, że mogę stanąć na nogi, to poszedłem do ziomka, żebym w razie W nie został na lodzie. Z czasem było coraz lepiej i tyle.

Tak było, ale jak to zakwalifikować, to nie wiem. Nie powiem, strach mnie obleciał. Nie będę łączył już tych obydwu substancji.

Gdzieś w faq albo innym temacie jest napisane, że stymulanty mogą pomóc przy problemach z oddychaniem, dlatego taką tezę postawiłem w poprzednim poście, że ta zależność może zostać też odwrócona i przy tak krótko działającym stymulancie przy końcu jego działania, może dojść do problemów z oddychaniem.

Tak jak napisałem, może użyłem złego nazewnictwa, bo depresję oddechową też zawsze kojarzyłem z całkowitym zatrzymaniem oddechu. No i raczej takie sytuacje wiążą się z i.v., gdzie reakcja organizmu jest natychmiastowa.

scalono - WRB

Sorry nie mogę edytować, a mam jeszcze coś.

Dzisiaj już bez żadnych miksów zjadłem gdzieś między 70-80 mg i już myślałem, że będzie ok, ale znowu podobnie, może trochę lżej, niż wczoraj. Słabo mi itd. Tylko, że ja jestem w stanie normalnie duże oddechy robić jest tylko płytszy oddech kiedy robię to nieświadomie. W takim razie wygląda na to, że faktycznie raczej nie było to nic związanego z depresją oddechową, ale mocno spada mi ciśnienie. Teraz już siedzę w miarę normalnie i ledwo wyczuwam ręką bicie serca, gdzie raczej na codzień nie mam z tym problemu. Mam podobnie czasami przy paleniu zioła, spada mi ciśnienie, palce białe, a jak wstaje, to ciemno przed oczami, więc ostrożnie.


Szczerze, to trochę mnie to martwi. Macie/mieliście takie akcje?
Coś od zaraz polecacie, żeby się wspomóc tj. jakieś witaminy, minerały? Niedobór czegoś konkretnego może tak się objawiać?
Do lekarza zapieprzam i tak.
  • 2016 / 391 / 0
Mi się wydaje,że tamto to było zwykłe ogólne niedotlenienie organizmu,czyli częsty objaw przyjmowania stymulantów.Ale nie opiatowe hamowanie ośrodku oddechu w mózgu.
  • 41 / 59 / 0
Imho brzmi trochę jak nerwica
  • 112 / 18 / 0
@Atropolamine no oddech to już raczej na 100% odpada. Może też tak być jak mówisz, ale to była jedna kreska jednorazowo, nie jestem stimiarzem. No i dzisiaj same opio było. Ostatnie 2 miesiące zaniedbałem zdrowie, a tydzień temu byłem w 9 dniu skręta, który niestety musiałem przerwać, więc na bank też wypłukało minerały ze mnie. Soli nie pamiętam kiedy użyłem w ciągu ostatnich 2 miesięcy, a na skręcie sam potas jadłem, bo serce szybko biło. Wysoko przetworzonego jedzenia też nie jem, więc nawet przypadkiem tego sodu nie miałem zbytnio jak dostarczyć organizmowi, a niedociśnienie jest objawem, więc sprawdzę, bo może też to jest przyczyną.

@JohnnyTheSquirrel tak już poza aktualnym wątkiem, to faktycznie jest to najbardziej pasujące moim zdaniem zaburzenie, które mogę mieć, już dawno to rozkminiałem. Już zaplanowałem zwolnienie się z pracy w niedalekiej przyszłości, żeby mieć w końcu dobre warunki do detoksu i pójdę się zdiagnozować. Nigdy nie byłem u psychiatry, ale już raczej wolę się leczyć, niż dłużej ćpać. Tylko teraz muszę dociągnąć do maja. Jeszcze co do tej sytuacji, to ja już jadałem majkę w takich ilościach albo podobnych, dlatego w ogóle nie spodziewałem się takiej reakcji organizmu.
  • 77 / 15 / 0
Jakaś dobra duszyczka podpowie ilu mg oksykodonu oralnie będzie odpowiadało 300 i 400 mg MST oralnie?
  • 2429 / 282 / 0
@ZupekChinski podobno 10 oksy to 20 majki . Ale z własnego doświadczenia wiem ze jest inaczej biorąc iv 200oxy a 200majki . Majka zdecydowanie mocniej i lepiej działała
  • 4497 / 706 / 0
Ja też z tego co pamiętam to stosunek przy podaniu oralnym to 1:2 10mg oksy=20mg morfiny. Ale ja ekspertem nie jestem w opio więc jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi bo tylko tak zasłyszałem, a ile w tym prawdy to nie wiem.
"Czuje w ustach stres, miało nam się udać ale Bóg tam wie... czułem głód jak pies prawie z Lucyferem byłem już na cześć"
  • 76 / 17 / 0
https://www.oregonpainguidance.org/opioidmedcalculator/

"opioid calculator" w duckduckgo. Dosłownie 2 sekundy.
Uwaga! Użytkownik kochamtoinienawidze nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4603 / 2133 / 1
Należy brać pod uwagę, że te wszystkie kalkulatory internetowe biorą pod uwagę równoważniki analgetyczne, a nie narkomańskie. Np 500mg tapentadolu nie zrobi krzywdy nikomu, ale 200 morfiny już jak najbardziej może.

No i druga ważna sprawa - to podanie p.o. WYŁĄCZNIE
  • 9 / / 0
Dzisiaj pierwszy raz zajebałem majke p.o i trochę się zawiodłem. Na początek zajebalem ~50mg, bo musiałem zrobić badania do prawka i w miarę ogarniać. Nie było jakos specjalnie ale trochę poczułem, potem zajebałem resztę tabsy na 3 razy (MST 200) i jest si, chociaż spodziewałem się troche więcej. Waliłem bupre przez pół roku mniej więcej co drugi dzień więc pewnie wyrobiłem trochę tolerki na opio niestety. Mam całą pakę dwusetek więc pewnie przydałoby się pomyśleć o iv %-D . Próbowałem już kiedyś się kłuć ale chyba jestem upośledzony bo próbowałem z 5 razy ale nie pykło. Może jakbym walnął na raz ze 150mg to byłoby lepiej, ale nie chciałem przesadzić, bo miałem miesiąc przerwy od opio, poza tym to mój pierwszy raz z M. Aha, no i te pozostałe 150 zjadłem na pełny żołądek i rozbite na 3 dawki, no nic, jutro zajebie na raz ~150mg na pusty żołądek, jak będzie słabo to pewnie będę próbował zajebać w kabel. Tak btw, według was 200 ziko za recke na pakę MST 200 (60 tab) to spoko cena? Łącznie z zakupem wyszło mi jakieś 470 zł.
ODPOWIEDZ
Posty: 8617 • Strona 855 z 862
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.