Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3509 • Strona 345 z 351
  • 121 / 9 / 0
@kujwdubie
Wenla u mnie powodowała , duże uboki przy wchodzeniu jak i na zejściu z leku . Proponował bym od najniższej dawki startować i stopniowo zwiększać .
  • 44 / 1 / 0
Panowie czy mogę z dnia na dzień zmienić sympramol na citabax? Czy citabax będzie działał aktywizująca i przeciwlękowo. Przez dwa lata brałem tramal w dawce przeważnie 50mg. Moj problem polega na tym że nie mam na nic siły nawet rano wstać z łóżka. Jestem na L4 za tydzień wracam do ciężkiej pracy na trzy zmiany. Bez jakiegoś medykamentu nie dam rady. Tramal działa świetnie pół h i jesteś jak Terminator ale nie chcę już tego, to cukierki diabla.
  • 185 / 8 / 0
25 stycznia 2023Bezniku pisze:
@kujwdubie
Wenla u mnie powodowała , duże uboki przy wchodzeniu jak i na zejściu z leku . Proponował bym od najniższej dawki startować i stopniowo zwiększać .
Bardziej uboki fizyczne czy psychiczne w stylu ( pogorszenie depresji i lęków ) ? Sam rozważam przejście z escitalopramu na wenle właśnie i się zastanawiam czy warto się męczyć
  • 121 / 9 / 0
Odstawka jest ciężka , długo utrzymują się tzw brain zapsy . Takie wyładowania w głowie . Dla mnie to było męczące . A przy wchodzeniu to bardziej psychiczne . Lęki nasilone i taki człowiek pobudzony nieprzyjemnie .
  • 75 / 3 / 0
Ile mieliście prób dobrania leków zanim trafiliście swój zestaw? Czy może od razu zaskoczyło?
  • 185 / 8 / 0
U mnie było tak paroksetyna za pierwszym i drugim razem zaskoczyła pieknie (mój pierwszy i najlepszy antydep), przy trzeciej próbie dałem jej za mało czasu chyba. Potem tak duloksetyna już niewypał totalny, teraz od roku escitalopram (jako tako jestem na nim bo mało uboków, antydepresyjnie spoko antylękowo średnio). Oprócz tego mirtazapina świetnie na mnie działa, zajebisty sen i też dobry efekt przeciwlękowy.
  • 39 / 10 / 0
@matthewx

Przetestowałem wszystkie grupy oprócz iMAO, RIMA i TLPD. Większość antydepów wpływających na wychwyt zwrotny u mnie się wykrzacza. Grzebanie przy poziomie serotoniny nie jest zasadne. Stosuję tianeptynę na co dzień, a doraźnie off label metylofenidat. Większość jednak efektów przypisuję comiesięcznemu stosowaniu psychodelików.
  • 1 / / 0
Sedamy, clony,trittico,afobamy wszystko chyba na mnie przestaje działać, ktoś przerzucił się na kodeinke?
  • 541 / 50 / 0
Jakiś samarytanin wyśle na pw, gdzie wypiszą e recepte na ssri, bez zbędnych pytań czy też potwierdzania dokumentacją medyczną?
  • 249 / 21 / 0
Wkrótce mam wizytę u psychiatry. Zaproponujecie coś sprawdzonego dla alkusa? Brak chęci do pracy, ciągłe zmęczenie, depresja, rozjebany rytm snu. Nie mam ochoty wychodzić z domu, choć z tym jest już lepiej. Nawet nie chce mi się gotowac. Do każdej pracy muszę się zmuszać. mógłbym całymi dniami siedzieć przed smartfonem albo leżeć w łóżku. Za miesiąc zaczynam nową pracę i chcę być możliwe zdatny do użytku. Na własną reke bralem fluoksetyne docelowo 20mg przez 6miesiecy, która wydawało mi się, że przestała działać. Pojawiły się problemy żołądkowe, nudności, wymioty, biegunka. Myślałem, że to od picia wódy, ale po odstawieniu tabletek Wszystko przeszło. Z biegiem czasu widzę, że wyeliminowała lęki, nieco zmotywowala do działania. Częściej wychodzę z domu. Niestety nadał nie odstawiłem zupełnie alkoholu. Proszę o poradę na jaki środek mam nakierować magika? Czy mówić mu o leczeniu fluo na własną rękę? Najlepiej jakby przepisał mi relanium, ale nie wiem czy będzie do tego skłonny. Mam zamiar wspomnąć o obawach przed skutkami ubocznymi na początku leczenia. Liczę, że dostanę jakiś xanax albo rolki. Nie brałem benzo. Jedynie pregabaline max 300mg dzień. Zazwyczaj 150. Mogę ściemniać, że lekarz z netu przepisał mi fluo - gdyby ten chciał mnie leczyć tym samym. Czy może nic nie mówić i ewentualnie zwiększyć dawkę fluo?
%-D
ODPOWIEDZ
Posty: 3509 • Strona 345 z 351
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.