Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 2891 • Strona 288 z 290
  • 2180 / 209 / 210
Raz na ruski rok. UC jak przejmie paczkę, to święto. Raczej bym się tym nie martwił w tym przypadku. Przyjmowałem i wysyłałem sporo (znikoma cena wysyłki) i nigdy nie zatrzymali. Paczek +50 na pewno przesłałem.
deep mod
  • 4 / 1 / 0
20 listopada 2022IGotHigh909 pisze:
^ No ostatnimi czasy wszystko, co związanie z przesyłkami za granicę jest skrupulatniej sprawdzane. Chyba już łatwiej coś przewieźć, niżeli wysłać.
Ale jest różnica pomiędzy paczką a listem. Paczka jest dla towarów i celnicy mają prawo otworzyć, list jest dla listów, a tajemnica korespondencji jest chroniona. Jeżeli narkotyki będą w liście prawdopodobieństwo jest mniejsza.
  • 1 / 1 / 0
Przejrzałem forum, ale nie bardzo umiem znaleźć odpowiedź na moje pytanie więc:

1. Kwasy paczkomatem - jak duże jest ryzyko przypału?
2. Jak najlepiej opłacić paczkomat? Słyszałem, że blik jest przypałowy. Słupa nie mam.
3. Czy inpost może otworzyć paczkę?

Trochę jestem pod ścianą i stąd decyzja o paczce.
  • 3 / / 0
1.Raczej niewielkie ale nie jestem pewien bo nigdy tego nie robiłem, ale jak kilka razy zamwawiałem bucha na paczkoamt to nigdy nie było problemu, że paczka była otwierana czy coś.
2.Nie wiem czy dalej tak jest, ale kiedyś dało się w sortowniach inpostu z danego miasta opłacić pakę gotówką
3.Jak podasz jakiegoś proton maila czy coś takiego to jest większa, że jakiś ćpunek z inpostu zajrzy sobie bez pozwolenia do paczki. Ogólnie jak mają jakieś podejrzenia co do zawartości to mogą chyba otworzyć, ale rzadko się to zdarza
  • 4444 / 653 / 0
Ja miałem ostatnio sytuację, że zamówiwszy cujieksy otwieram skrytkę a tam takie puste plastikowe opakowanie: żółte od in postu i czarne okulary na tym tle. Jak chcecie to Wkleję. Odebrałem to jako aluzje. Jak zamawiasz to Zaloz maskę albo okulary ciemne.
Paczka oczywiście pusta i na paczce "etykieta tymczasowa". Nr przesyłki nie zgadzał się z tym w aplikacji.
A co można uznać za podejrzliwe w tej sprawie to to, że była przyjęta w oddziale o godz 2. Potem cisza na trackerze. Tak jakby przeleżała tam dobę.
Aktualizacja że przyjęta w oddziale (dziej później)
Wszystko potem niby normalnie poszło czyli wydana do doręczenia etc.
Czyli 2 dni przeleżała w oddziale moim docelowym a ktoś coś tam grzebał.
Zazwyczaj jakieś pismo przychodziło albo psiatskie wpadały na chatę o 6a tutaj cisza.
Do teraz się głowię czy jakiś miłośnik też cpania zayebal ta pakę czy jeszcze czekaja mnie nieprzyjemności i ktoś to przejrzał.
Z tego co wiem, to in post ma inne procedury w tej sprawie. Tak jak nie daje fake pak do odbioru.
Dodam, że to raczej mniejsza miejscowość i często nie zamawiałem. 2 2 ciągu roku tylko od tego dosstawcy 3 paki a pakował w ten sam sposób.
Co o tym myślicie?
The beautiful thing about DMT is that it makes no sense at all, but everything makes sense at the same time!
The methapor of Life

ledzeppelin2@safe-mail.net
  • 3385 / 336 / 0
Dziwna sprawa. Mysle ze to nie inpost zawinil lub zajebal ci zawartosc, a raczej vendor polecial w chuja. No chyba ze masz zaufanie do vendora, to twoja sztywna mordeczka i zaden inny klient sie nie skarzy.
Watpie aby ktos na oddziale w twojej przesylce grzebal, bo tam kazdy zakatek powierzchni jest obsiany kamera. Jesli w jakikolwiek sposob odkryli zawartosc paczki, to by ja zatrzymali, przekazali do dzialu bezpieczenstwa, a ten dalej policji ktora by szukala nadawcy i odbiorcy.
  • 22 / 3 / 0
Planuję sobie zamówić caleę i zastanawiam się jak to wygląda z przesyłką, myślicie że ktoś w ogóle by sobie głowę zawracał jakąś herbatką?
czytam ksiazki od tylu aby byc krok przed wszystkimi
  • 39 / 3 / 0
26 stycznia 2023ledzeppelin2 pisze:
Paczka oczywiście pusta i na paczce "etykieta tymczasowa". Nr przesyłki nie zgadzał się z tym w aplikacji.
Etykieta tymczasowa nie ma nic wspólnego z numerem przesyłki. To taka etykietka z której po zeskanowaniu drukuje się prawidłową etykietę ze wszystkimi danymi. Ale czasem na przykład ktoś pominie paczkę, albo zerwie się ta normalna etykieta, i zostaje na paczce tymczasowa.

Ale ogółem to wszystko co napisałeś nie ma sensu zbytnio, ani związku z inpostem. Więc możesz wyluzować.
  • 175 / 13 / 0
U mnie już ponad dobę paczka zawiesiła się na statusie "magazynowana" w oddziale. Firma kurierska nie będę wyjawiać jaka ale ma wyjątkowo złe opinie. Czy to wynika z ich nieogarnięcia czy coś jest na rzeczy bo pierwszy raz zdarzyło się takie coś kurierem. Oczywiście paczka z zagranicy, czy mam się spodziewać wizyty z rana ?
  • 4390 / 669 / 0
Może paczka jest w drodze a po prostu trackingu nie zaaktualizowali, ja bym nie panikował póki co. No i domyślam się że zamówiłeś coś nielegalnego, na swoje dane... skoro boisz się wizyty smutnych Panów. Twój błąd, bardzo nierozsądne podejście w dzisjejszych czasach.
"Bądź kim jesteś a nie kim nie jesteś, bo jeśli nie jesteś tym kim jesteś, stajesz się tym kim nie jesteś"
ODPOWIEDZ
Posty: 2891 • Strona 288 z 290
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.