Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 785 / 227 / 0
Jestem pewien, że nie tylko ja tak mam. Choć przez dekadę palenia tytoniu zdarzało mi się wypalać nawet ponad paczkę dziennie albo ogromne ilości skrętów z Pueblo, to miałem i okresy w których nie paliłem lub wystarczyła tabaka w małych ilościach.

Teraz znowu paliłem przez pół roku dużo, lecz po wyjechaniu do NL jak nie jestem w pracy to potrafię kilka dni w ogóle nie zapalić nie licząc tytoniu w haszowym zawijasku. W pracy chodzę palić może raz, choć mam z pięć okazji minimum.

I znowu doszedłem do poziomu, w którym po prostu nie potrzebuję palić, a robię to dla relaksu rzadko, jakby było piwem smakowym 2% 🙃 czy udało się komuś z Was utrzymać ten stan? Przejść do takiego palenia po długim nałogu? Że na przykład palicie od dawna tylko jednego dziennie lub tygodniowo?

Zaczynam w końcu lubić nikotynę, a nie odczuwać nieuświadomione negatywy wiedząc, że jestem uzależniony.
  • 162 / 22 / 0
Miałem tak długo, a palę 10 lat. Z przerwą roczną i półroczną. I po 3-4 latach ciągłego palenia organizm już uzależnił się stricte od nikotyny. Zdarzają mi się ciągle dni gdzie palę po 4-5 papierosów. Ogólnie paczkę mam na 3 dni zwykle. Niestety muszą być to czerwone, albo niebieskie setki (chociaż też lipa). Więc u mnie uzaleznienie od nikotyny ma się dobrze i w pełni rozwija. Już po niepaleniu przez cały dzień jestem na prawdę wkurwiony i szukam zaczepki dosłownie.
  • 1815 / 188 / 210
Ja już dawno, kilka lat temu to rzuciłem. Cieszę się jak małe dziecko, bo to uważam - jeden z najgorszych nałogów, który mało co daje. Ale jak to zawsze jest, na początku fajnie, a potem długo-długo oszukiwanie siebie.

nikotyna to jednak chujowa sprawa, gorsze to niż alkohol.
See where I am now, and where I will be in a few moments.
  • 331 / 62 / 0
Podobno ciezko uzaleznic szczury od samej nikotyny, kiedys tak czytalem badania, w papierosach wiecej substancji uzalezniajacych.
A sa ludzie ktorzy naprzyklad pala po 3 dziennie, albo pala tylko przy alko, nigdy nie uzalezniajac sie, kazdy w innym stopniu to wpada.
Ja to potrafilem palic tak az mnie mdlilo, w sumie w wiekszosci przypadkow uzaleznienie tak sie konczy.
Ale pewnie dlatego ze nikotyna tak mocno nie uzaleznia niektorzy daja rade trwac na malych dawkach albo palac okazyjnie.
Moze tez zastapiles nalog innym ale nie zdajesz sobie sprawy czym.
W okresach jak duzo cwicze latwo mi nie palic bo tu mam nagrode.
Albo wlasnie jak duzo pracuje. Albo to i to ;) Palac trawe tez spokojnie idzie mi odstawienie nikotyny.
Albo masz raka kiedys czytalem badania ze ludzie samoczynnie potrafia odstawic papierosy gdy ich zlapie rak. ;)

https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomos ... 38968.html
Mogę rozmawiać z drugim człowiekiem jak z bratem, tak samo jak ja omylnym narażonym na potknięcia i upadki.
  • 1815 / 188 / 210
A co z rzucaniem palenia poprzez Velo? Ja tego nigdy nie stosowałem, ale znam i widziałem fanatyków biorących to pod język. Velo to coś na wzór nicorete, tylko z innym zastosowaniem, ale podobnym działaniem? Wiem, że wsadza się to pod język i ogólnie ono uwalnia nikotynę. Potem schodzi się do słabszych, aż odchodzi całkiem. Testował ktoś to cudo na sobie ogólnie?
See where I am now, and where I will be in a few moments.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.