Jak pisałem wyżej, kwetiapiny nie dostałem i nie biorę na bezsenność, tylko jako wspomagacz do antydepresantu. Kwetiapina w dawce 25 mg ma za zadanie wg lekarza poprawić nastrój, czyli mieć działanie przeciwpsychotyczne, pomóc uporać się z natrętnymi złymi myślami i lękiem.
Co do bezsenności obecnie nie mam większych problemów, więc nic nie brałem ostatnimi czasy. Jak miałem to brałem trazodon lub mianserynę. Wiem, że te leki w małych dawkach działają nasennie. Po obydwu również miałem zamułkę następnego dnia rano, jednak była ona mniejsza i krótsza niż w przypadku kwetiapiny. Wiem też, że w przypadku trazodonu i mianseryny ta zamułka mija po pewnym czasie regularnego stosowania, jednak ja brałem doraźnie, więc było jak było. Stąd też jedno z pytań dotyczyło, czy zamułka po kwetiapinie mija po pewnym czasie reguralnego stosowania, ponieważ ten lek mam przyjmować regularnie, a nie doraźnie...
@Wariat108
Tutaj też inna kwestia, którą poruszyłem - to dawka. Piszesz, że działanie przeciwpsychotyczne zaczyna się od dawek 200 mg. Ja mam zapisaną dawkę 25 mg i nie mam jej zwiększać, a lekarz mówił, że kwetiapina ma na mnie działać również przeciwpsychotycznie. Jeżeli jednak przeciwpsychotycznie działa od 200 mg to chuj w dupę i komu wierzyć, że tak się wyrażę...?
Ja kwetiapinę pamiętam jako mega zamulenie, silne zaburzenie procesów myślowych, spadki ciśnienia (2x straciłem przytomność) i palpitacje serca codziennie przez 3-4 lata jako usypiacz, ale dochodziłem już do 200, czasem 300 mg. Dorobiłem się przez ten syf parkinsona i pół roku po całkowitym odstawieniu jeszcze odczuwam objawy tej choroby. Żaden narkotyk mnie tak nie zajechał.
Podałem 200 mg, bo mniej więcej taka jest najmniejsza podtrzymująca dawka dobowa przy zaburzeniach psychotycznych/depresyjnych. 25-50 mg to raczej głównie sedacja, zamulenie czy jak kto woli działanie nasenne. Chciałbym napisać, że lekarz jest odpowiedzialny za twoje leczenie w przeciwieństwie do naszych tutaj porad, ale mój psychiatra przez lata leczenia poprzez kombinacje neuroleptyków i pregabaliny wywołał u mnie padaczkę, parkinsona i nie poniósł żadnych konsekwencji, nawet tego nie skomentował śmieć.
Nie wiem jaką diagnozę postawił tobie lekarz, ale na moje oko jedyne co kwetiapina ci zrobi, to trochę przygniecie do ziemi i zamuli co już poczułeś. Neuroleptyki nie dodają skrzydeł, nie poprawiają nastroju i nie tłumią napadów lęku, tylko robią z pacjenta warzywo. 25 mg to niedużo, słuchaj lekarza, obserwuj siebie i wyciągaj wnioski.
Myśle że ogółem natłok myśli może taka dawka zniwelować i trochę uspokoić .
Ps . A pieprzą niektórzy lekarze , że ten lek taki wszechstronny .
Ja odstawiam już miesiąc 150mg xr i póki co ćwierć tabletki na noc muszę brać bo nie śpię, mimo że biorę 100mg zwykłej na noc.
Układ snu rozjebany jest po kwecie dość mocno.
Nie proponuję pchać się w benzo bo tylko pogorszysz sprawę.
Delikatne zejście by organizm się przyzwyczajał i jakieś zmęczenie w ciągu dnia by chciało się w ogóle spać
Sprawdzona metoda :)
Problem z fentanylem nas nie ominie i sami sobie z nim nie poradzimy…
Ekspert komentuje aferę z "ampułeczkami" lekarza. "Dobitny przykład naiwności i indolencji"
Narkotyki dzieci kupują na przerwie szkolnej. Ekspert: w Polsce hitem jest jedna substancja
Palenie fajki wodnej wcale nie jest nieszkodliwe
Fajki wodne zyskują coraz większą popularność, szczególnie wśród młodych osób. Wiąże się to z powszechnym przekonaniem, że palenie sziszy jest nieszkodliwe dla zdrowia. Nic bardziej mylnego!
Kannabinoidy wykazują „obiecujący potencjał jako środki przeciwnowotworowe” – wskazują nowe badania
Niedawno opublikowane badania w Discover Oncology rzuciły nowe światło na możliwości terapeutyczne kannabinoidów takich jak THC, CBD i CBG. Naukowcy wykazali, że związki te mogą hamować wzrost guzów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka, co czyni je obiecującymi środkami przeciwnowotworowymi. Chociaż wyniki te są niezwykle obiecujące, badacze podkreślają, że wciąż istnieje wiele do zrozumienia, jeśli chodzi o mechanizmy działania kannabinoidów oraz optymalne dawkowanie tych substancji.
Co z polską załogą statku z narkotykami? „Sprawa się przedłuża”
Obywatele polscy wchodzący w skład załogi statku „Jawor”, na którym w brazylijskie służby zarekwirowały w porcie Itaqui w mieście Sao Luis pół tony kokainy, nie trafili do aresztu – informuje brazylijska stanowa policja federalna. Śledztwo jest jednak w toku i żadnego rozwiązania nie można jeszcze wykluczyć.