Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
  • 189 / 17 / 0
Przeczytałem te artykuły i tam jest napisane że marihuana bierze pośredni udział w tworzeniu uzależnień krzyżowych i większość osób sięgnęło po alkohol jako pierwszą używkę i jak ktoś używał alkoholu to była większa szansa na sięgnięcie po trawe ale teraz uwaga czemu o tym nie pisaliście?
60% użytkowników trawy na niej poprzestało i nie sięgnęło po nic innego
40% sięgnęło po twarde narkotyki

No to ja przecież o tym od początku piszę że paliłem trawę i sięgnąłem po fete i kryształy to zaliczam się do tych 40%

Sami sobie tymi badaniami zalozyliscie pętlę na szyję dzięki

A po drugie badanie na 408 osobach to śmiesznie mało i to badanie nie ma większego znaczenia
  • 4396 / 670 / 0
18 stycznia 2023TymekDymek pisze:


"o skoro spróbowało się tych demonizowanych narkotyków w postaci trawy to inne narkotyki też pewnie nie są zle" — to jest kwestia podejścia i złej edukacji, a nie magicznej mocy marihuany, która robi fiku-miku w mózgu i namawia na twarde narkotyki. Równie dobrze można mówić o alkoholu tak samo, bo rodzice też przecież ostrzegali. Ba, wszystko można pod to podciągnąć prawie.

Tak, dlatego później dopisałem że to kwestia tego że zazwyczaj jest się w wieku nastoletnim i nie ma zbyt dużej wiedzy o narkotykach.
Uwaga! Użytkownik serotoninowy jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 868 / 258 / 0
@serotoninowy to jest całkiem osobny problem, który wymaga ogromnej uwagi społeczeństwa, a owe niestety upada z dziesiątek innych powodów i nawet ciężko wymagać od nich wiedzy, kiedy nie ogarniają podstaw systemu finansowego i tego, co się dzieje na świecie ws. globalizacji i czwartej rewolucji przemysłowej. Niestety póki co musimy żyć z tymi mitami. Każdy z nas, na tyle, na ile może, edukuje swoje otoczenie. Po stokroć większym problemem jest amfetamina, którą w Polsce umiałem znaleźć na zakup u pięciu osób przez godzinę spaceru, kiedy to trawy czasami nie mogłem znaleźć przez kilka godzin, jak źródło wyschło. Dlatego kontruję OPa, a właściwie jego retorykę, bo samej treści nawet nie ma co kontrować. trawa nie jest idealnym narkotykiem i szkodzi, fakt. Ale IMO lepiej, żeby 10 osób przeszło inicjację z nią, niż jedna z frytą.
  • 189 / 17 / 0
Znaczy po części masz rację
Ale ważne zamiast mówić o statystyce jako jeden czy dziesięć ludzi powinniśmy skupić się na jednostce bo jeśli ta jedna osoba co próbowała fety ale zaczęło ją to obrzydzać czy coś, a te dziesięć osób co próbowało palić trawe według waszych statystyk 4 osoby z tych co zapaliły trawe i tak spróbowało tej fety czy tam czegoś innego i załóżmy że też im się nie spodobała ta feta
To super ale chrzest mieli
  • 58 / 2 / 0
Uważam że zwolennicy konopii indyjskich „kłamią” bo nic nie dało mi takich paranoii jak właśnie te konopie indyjskie a mówimy tu swoim indoorze.
Nie wiem dlaczego jest nadal taki fejm na „marihuanę” ale nie próbowałem fety jak tutaj ludzie wyżej pisali ale próbowałem wiele innych substancji mniej lub bardziej uzależniających katynony czy opioidy i co do pierwszej grupy może miałem farta że nie poczułem „zwały” to co do opioidów wcale nie mam czego żałować że ich spróbowałem. I na próbowaniu się skończyło.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.