Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 2200 • Strona 220 z 220
  • 2180 / 209 / 210
@ganowy33333 jak pijesz jakieś yerby, które nie są smakowe i oczekujesz cudów, to przestań ich oczekiwać. Kup sobie smakowe i dopiero spróbuj. Ale nie oczekuj, że będziesz pił "mleczko czekoladowe" i zmieni to diametralnie smak. Cechą yerb jest ich cierpkość oraz niebanalny smak, nie każdemu to podchodzi.
deep mod
  • 35 / 6 / 0
@IGotHigh909 piję smakowe od mate green, w lato robiłem terere i było to nawet smaczne ale teraz jak pizga na dworze to terere to nie najlepszy pomysł
  • 2180 / 209 / 210
Jasne, że tak. Terere to typowo chłodny napój i i unikałbym tego jak ognia. Ogólnie zwykła jest całkiem spoko i jeżeli od czasu do czasu ktoś tam ją pije, to może fajnie działać. W dużych ilościach standardowo wyrabia się tolerka na kofeinę i leci to wszystko na łeb/szyję.
deep mod
  • 13 / / 0
Siemanko jestem nowy w temacie yerby myślę nad jakimś pierwszym zestawem początkującego ? Może macie jakieś sprawdzone? Którą yerbe wybrać? Pracuje na nocne zmiany fajnie jakby można ją używać zamiennie zamiast kawy (ktorej za bardzo nie odczuwam i dlatego chce sprobowac z yerba a nóż bedzie troszke lepiej na mnie dzialac )myślicie ze sie nada ?
  • 1968 / 368 / 0
Nada się,pewnie.Ale na markach się nie znam,może ktoś inny coś poleci.
widzialem nieskonczonosc
  • 2180 / 209 / 210
@Mefju420 kup sobie zestaw początkującego, masz tam XYZ różnych yerb do spróbowania, które możesz zaparzyć na raz/dwa razy. Znajdziesz tego w sieci multum. Jak skończysz ten zestaw, to zobaczysz, która Ci podchodzi i będziesz potem wiedział, jaką wybrać. Dla początkującego idealna metoda na dobranie gatunku pod siebie.
deep mod
  • 1 / / 0
@Mefju420 Kawa nie ma podjazdu jeżeli chodzi o energie. Na nockach sprawdzi się na pewno lepiej yerba. Zasypujesz wieczorem, zalewasz 4-7x i siorbiesz do rana, a prąd jest cały czas. Kwestia czy Ci podejdzie smakowo. Tu masz ogromny wybór gatunków, rodzajów i smaków. Tak jak wyżej pisał @IGotHigh909 zakup sobie zestaw, (ja myślę że) najlepiej próbek po 50g. Tak żeby były urozmaicone pochodzeniem(np. Argentyna, Paragwaj) i rodzajem(podwędzane, pyłowe, bezpyłowe, green) Ja gdybym sugerował się opiniami z neta, zniechęcił bym się na starcie, bo na podstawie tychże, miałem obraz że najlepsze są Pajarito i Amanda. Jednak one nie podeszły mi w ogóle. Zakupiłem ok. 30 próbek i wyszło mi, że najlepsze dla mnie są Cruz de Malta, Rosamonte Despelada i mająca złe opinie w necie CBSE Guarana. Moja żona toleruje tylko mate green, która jest najłagodniejsza. Dla mnie za to nie do przyjęcia. Próbuj próbki, będziesz zadowolony na końcu. Bombilla to podstawa żeby siorbać, w dalszej kolejności termos, termometr.

Witam Forumowiczów bo ja tu pierwszy raz piszę. :)
  • 2180 / 209 / 210
@yarii siemanko! fajnie, że Twój pierwszy post jest na tyle wartościowy, że to ja miałem okazję go akceptować — witaj wśród nas!

Co do yerby - to idealne są zestawy na początek. Jak kupi się coś złego (a łatwo się podpalić i kupić coś poleconego od ziomka/ziomalki) lub na forum. No i wiesz, wpada się w dysonans, bo nie wiadomo, czy dalej w tą yerbę iść. Jakaś cierpka, taka niedobra, bez smaku. A miała być fajna. To jest eksperymentowanie i chyba jedynym słusznym ruchem dla każdego początkującego są zestawy startowe. Czasem nawet bombillę i ten pierdolnik, którego nazwy już nie pamiętam, czasami jest łączony z tymi zestawami. Bardzo fajne rzeczy w dobrej cenie można dostać.
deep mod
  • 2 / / 0
Czołem wszystkim
Szukam jakieś dobrej kopiącej yerby.
Słyszałem dobre opinie o Canaritas, co myślicie? Jak macie jakieś propozycje to dawajcie. O, i jeszcze mieszanie z guaraną. Jeśli się chce w to bawić jaką guaranę kupić? I jak z efektami? Dzięki za dorady i miłego dnia życzę
https://hyperreal_upp
  • 2180 / 209 / 210
@doorman2020 najlepsza i najbardziej kopiąca zawsze pozostanie Pajarito i to nic nie zmieni. Jeżeli walory smakowe jak lepkość, mocna sypkość i soczystość (a w sumie jej brak) bo to taki klasyk - nie przeszkadzają - to zamawiaj. Mocna, klasyczna i bezkonkurencyjna. Do tego cena adekwatna do produktu.
deep mod
ODPOWIEDZ
Posty: 2200 • Strona 220 z 220
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.