Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 155 / 17 / 1
Cześć!

Czy ktoś brał kombinację leków:
- lamotrygina 50 - 200 mg
- duloksetyna 30 mg
- pregabalina 150 - 300 mg

Będę wdzięczny za opisanie wrażeń.
  • 3210 / 321 / 2
Mamy dwubiegunóweczkę co? Ja nie brałem, ale wygląda na standardową procedurę antydepresant , stabilizator i anksjolityk. Będzie dobrze, acz fajnie by było zmienić duloksetyne na fluwoksamine,a pregabe na afobazol to albo opipramol żeby sigmę ładnie pobudzić. Ale to już moja sigmiarska mania.@Maciejj
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 1463 / 918 / 7
@Maciejj, ja.
Najpierw escitalopram×lamotrygina×pregabalina, później to samo tylko zamiast esci fluwoksaminę, i finalnie duloksetynę. Lamotrygina na mnie nie działała, więc zamieniono mi ją na karbamazepinę, ale ten stabilizator nastroju to dzieło szatana, bardzo ciężki lek. Lamotrygina jest lajtowa.
W/w antydepresanty również musiałam zmienić na duloksetynę, gdyż nie działały.
Jestem przypadkiem z lekooporną depresją, więc się nie sugeruj, ale kombinacja leków identyczna jak Twoja.

W każdym razie to standardowy zestaw dla ludzi dotkniętych ChAD'em. Jak zaczynasz, to uzbrój się w cierpliwość, aż antydepresant i normotymik się rozkręci. Ta początkowa faza jest ciężka, bo paradoksalnie objawy się nasilają... Na szczęście masz pregabalinę, ona załagodzi ewentualne anomalia.
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕... 🌙
  • 155 / 17 / 1
@jogurt nie do końca. Nie mam stwierdzonego jednoznacznie CHAD, choć może mam jakąś dziwną wersję tej choroby.
Raczej lekooporna depresja i nerwica. Ale działamy teraz już niestandardowo. Zresztą, moja pani doktor jest wspaniała i przychyla się do moich propozycji.
Stąd lamotrygina, bo jeszcze nie próbowaliśmy normotymików, a jest dość łagodna i dobrze tolerowana. Jest dużo doniesień, że może pomagać w epizodach depresyjnych.
Jeśli chodzi o sigma, to brałem już opipramol i nie było ani pozytywnych, ani negatywnych efektów.
Dulo z kolei to jedyny lek, który dobrze tolerowałem i coś tam działał. I co dla mnie ważne, nie miałem po nich żadnych zaburzeń seksualnych, więc SSRI odpada całkowicie, bo akurat sfera seksualna jest dla mnie ważna i mam wrażenie, że to jedna z nielicznych spraw, która u mnie działa prawidłowo.

Zresztą, zobacz na listę leków, które już brałem:
sertralina
wenlafaksyna
⁃ Trazodon
⁃ Agomelatyna
⁃ Wortioksetyna
bupropion
⁃ Rasagilina
⁃ Duloksetyna
⁃ Buspiron
⁃ Propranolol
⁃ Pregabalina
⁃ Flupentyksol
⁃ Moklobemid
metylofenidat
⁃ Tianeptyna
alprazolam
diazepam
⁃ Piracetam
⁃ Opipramol
- Selegilina

Od jutra wchodzę na memantynę, ale to raczej z ciekawości, a potem właśnie wchodzę na lamotryginę.

No i Afobazolu (Fabomotizol) nie będę brał, bo to wynalazek, do tego ciężko dostępny i produkowany w Rosji. Skończyłem już z terapiami alternatywnymi, a miałem ich kilka, na własną i rękę i efekty były mizerne, nie warte świeczki.


@CATCHaFALL ja właśnie też lekooporna depresja i gad. Lamotrygina ma być, bo jeszcze nie próbowaliśmy normotymików. A, że jest łagodna i dobrze tolerowana, to warto spróbować. Będę wchodził standardowo 25 mg/2 tygodnie. Jeśli nie zadziała, to na pewno nie będę próbował takich szatanów jak karbamazepina.
Duloksetynę już brałem. Za pierwszym razem zadziałała niemal od razu.
Pregabalinę też już brałem, ale miałem wrażenie, że nie działa u mnie na gad, ale mogłem być zbyt niecierpliwy.

I tu dochodzimy do tego, dlaczego chcę brać taką kombinację. Lamotryginę będę próbował pierwszy raz, więc zobaczymy czy zostanie ze mną czy nie.
Stwierdzono właśnie (w MRI) u mnie ucisk na rdzeń kręgowy i w C5-C6 i C6-C7 obustronnie i mam mocne nerwobóle, bóle głowy i drętwienia rąk. Standardowe leki NLPZ nie działają, a na nic mocniejszego nie chcę wchodzić (typu tramadol itp.), ale wziąłem ostatnio doraźnie pregabalinę i było lepiej z bólem. I takie są też doniesienia naukowe o pregbie, że pomaga w tych sprawach. To samo z dulo, stąd chcę wrócić. (co ciekawe, są też prace, że lamo także może pomagać w nerwobólach)
A na razie czekam na konsultację neurochirurgiczną, bo prawdopodobnie czeka mnie operacja i trzeba sobie jakoś radzić do tego czasu. (plus depresja i gad cały czas)
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.