Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 566 • Strona 56 z 57
  • 425 / 47 / 0
Wedlug mnie swietny lek, odrazu moze nie dziala ale juz po tygodnie paranoje w wiekszosci ustaly i mozliwosc wstania z lozka, ten lek pomaga. Teraz zyje, epizody psychotyczne ustaly, mam go z klonami wiec brak fobii, lek poprostu pomaga.
Jestem dość trudny.
  • 233 / 32 / 0
Dobry lek, nie dawno do niego wróciłem, bo jak byłem całkowicie czysty to zaczeła wracać depresja i dziwne paranoiczne myśli, natomiast po rozpoczęciu kuracji męczące paranoje ustały, zmniejszyły się też bardzo moje natręctwa. Nie jest dalej idealnie, ale pierwszy raz poczułem tak wyraźną różnicę.
  • 11 / / 0
Czy sulpiryd jest w stanie uszkodzić/zaburzyć pracę neuronów i ich połączeń?
  • 543 / 144 / 0
Średnie i niskie dawki raczej nie. Olbrzymie zażywane latami zapewne mogą szkodzić jak wszystko w nadmiarze dlatego warto w tym temacie słuchać lekarz i nie mieszać szczególnie z alkoholem gdyż takie połączenie jest najbardziej szkodliwe pod względem toksycznego wpływu na mózg oraz wątrobę.
  • 11 / / 0
Akurat alkoholu nie pije ani nie biorę nic. Nie palę też. W moim przypadku jest tak że dostałem kiedyś sulpiryd w dawce 100mg na dobę na ból w klatce piersiowej. Lekarz stwierdził że to somatyczna dolegliwość. Po roku brania sulpriydu w zestawie z tianeptyną coś się stało takiego że sulpiryd zmienił u mnie działanie z przeciwlękowego i antydepresyjnego na przygnębiający z kołataniem serca i wymiotami. Dziwne bo wcześniej działał też przeciwwymiotnie. Odwiedziłem od tamtej pory już z dziesięciu lekarzy (psychiatrów i nie tylko) nie wiedzą co mi mogło się stać. Aktualnie znowu biorę sulpiryd ale w zestawie z paroksetyną i mirtazapiną. Nie jestem zdolny do odczuwania euforii a kołatanie serca jak było tak jest. Dlatego pytam czy coś mogło się uszkodzić...
  • 543 / 144 / 0
Może to kwestia dawki, wysokie masz? A co lekarz na to? Próbowałeś CBD?
  • 895 / 9 / 0
Jaka jest wasza opinia aulpiryd czy amisulpiryd który znich ma mocniejsze działanie aktywizujace I przeciwdepresyjne?
  • 11 / / 0
22 lutego 2023RafalKoral pisze:
Może to kwestia dawki, wysokie masz? A co lekarz na to? Próbowałeś CBD?
100 mg sulpirydu (50 mg rano i 50 mg popołudniu)
CBD nie próbowałem
  • 3202 / 320 / 2
03 marca 2023pauleta1987 pisze:
Jaka jest wasza opinia aulpiryd czy amisulpiryd który znich ma mocniejsze działanie aktywizujace I przeciwdepresyjne?
amisulpryd lepszy.

@Marszach a próbowałeś odstawić? Jeśli to zły pomysł to możesz zmienić na amisulpryd. Jesli nie pomoże to na 0,5 flupentiksolu. Jest dużo opcji, a aktywizację są też inne leki eg. bupropion.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 11 / / 0
No odstawiałem sulpiryd i różne z nim rzeczy próbowałem, efekt ten sam. Kołatanie serca, przygnębienie itd. Co do Amisulprydu to próbowałem go i było mi na nim dobrze dwa dni a po nich zjazd do tego samego co na sulpi i bez... Nie wiem co się zjechało w moich neuronach ale to dziwne...
ODPOWIEDZ
Posty: 566 • Strona 56 z 57
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.