Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 1 z 3
  • 22 / 1 / 0
Kariprazyna-hajp.png
Kariprazyna – organiczny związek chemiczny, stosowany jako lek przeciwpsychotyczny. Lek opracowała węgierska firma farmaceutyczna Gedeon Richter we współpracy z Forest Laboratories i Mitsubishi Tanabe Pharma[1].

Komisja Europejska zaakceptowała 19 lipca 2017 stosowanie kariprazyny w leczeniu schizofrenii u osób dorosłych w krajach Unii Europejskiej pod nazwą produktu Reagila[2]. Decyzja ta nastąpiła po pozytywnej opinii Komitetu Produktów Medycznych Stosowanych u Ludzi w dniu 18.05.2017[3]. Wcześniej, we wrześniu 2015 roku zatwierdzono stosowanie kariprazyny w USA, pod nazwą Vraylar, do leczenia objawów schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej u dorosłych[4].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kariprazyna

Jestem w czasie leczenia środkami antypsychotycznymi i, krótko mówiąc, kasy to mi nie brakuje, stąd moje pytanie. Czy jest ktoś, kto stosował i mógłby napisać trochę o tym leku. Ja próbowałam już paru i żaden mi do końca nie podszedł, dlatego zastanawiam się, czy warto wydać te pare stówek na kariprazynę (Reagilę).

Dodano strukturę + Wiki - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1277 / 126 / 0
To lek neuroleptyczny o działaniu przeciwdepresyjnym, stosowany w CHAD na necie na polskich stronach nic nie ma żadnych opinii, pewnie ze względu na cenę,
  • 213 / 21 / 0
Przez dwa miesiące brałem ten lek do olanzapiny. Plan był taki aby kariprazyna mi ją zastąpiła.

Pierwszy miesiąc leciałem na 1,5mg i była to najkorzystniejsza dla mnie dawka. Nastąpiła poprawa nastroju, sny przestały mieć koszmarny przebieg i co najciekawsze to okazało się że mogę wypić piwko. Wiem że nie powinienem ale musiałem jednorazowo odreagować spotkanie z dawnym lekarzem. Tak to od dwóch lat po piwku następowało pogorszenie mojego stanu nawet na tydzień czasu. Żartobliwie nazwałem taką dawkę "kasztelan enablerem"

Drugi miesiąc przebiegał na dawce 3mg. Nastąpiła u mnie poprawa myślenia, a przede wszystkim to pojawił się większy dystans do samych myśli jak i tego co się działo w mojej wyobraźni. To ostatnie jest dość ważne bo potrafiłem się denerwować i nakręcać do scen mających tam miejsce. Minusy? Po kolejnej próbie z piwkiem, już na większej dawce, zrobiło mi się mega słabo na sercu na dwa dni. To nie był jakiś problem dla mnie bo i tak mnie nie ciągnie do alkoholu. Większym problemem okazało się że słabość dopadała mnie również po suszu cbd którym do tej pory znosiłem delikatnie napięcie które mi towarzyszy od dawna. Co jeszcze... ah! Kciuki zaczęły mi gonić samoczynnie i bardzo się bałem że to zapowiedź dyskinez przez co zacząłem panikować i próbując uspokoić się Lorafenem okazało się że po nim też mi słabo :/ Tętno w trakcie wysiłku takiego jak jazda rowerem potrafiło mi dobijać do 180 uderzeń na minutę co nie było dla mnie akceptowalne.Ostatecznym ciosem było to że po wieczornej olanzapinie zaczęło mi bardzo rosnąć ciśnienie co bardzo źle znosiłem.

Koniec końców lek został przeze mnie odstawiony przed dwoma dniami i tylko te kciuki nadal mi gonią od czasu do czasu.

Lek wydawał mi się ciekawy i lepszy niż sama olanzapina. Pomimo ostrzeżeń z ulotki nie przytyłem dodatkowo. Jestem ciekaw jak ten częściowy agonista receptorów dopaminowych sprawdzałby się solo bez olanzapiny. Niestety nie doczekałem takiej konfiguracji.
jestem obłąkany
  • 13 / / 0
Aktualnie jestem na 10mg olanzapiny wraz z 1.5mg kariprazyny. 3 stycznia będę miał wizytę i pewnie lekarz zwiększy mi dawkę do 3mg, ponieważ nie czuję jakiejś poprawy.
  • 39 / 5 / 0
Zażywam od dawna 3mg kariprazyny z rana +200mg kwetiapine na sen, psychozy i paranoje praktycznie nie występują, nastrój jest stabilniejszy, zmniejszone objawy negatywne, lepiej się myśli. Wg mnie najlepszy zestaw leków jaki miałem, mam Schizofrenie. Mało skutków ubocznych pozatym.
  • 60 / 8 / 0
4,5 mg wjeżdża codziennie. Odbiłam się z głębokiego dna depresji, podbiłam wenlafaksyne do 375 mg, do tego bupropion 150 i amisulpryd 800. Jestem jak nowonarodzona. Zero ubocznych, trochę ten miks się rozkręcał bo 2-3 miesiące, ale oficjalnie wyszłam z tego gówna zwanego depresją i jestem w remisji schizofrenii (ale to zasługa haloperidolu na pozytywne). Polecam wszystkim na ciężką depresje ten lek.
rzeczy dzieją się tylko w twojej głowie
  • 213 / 21 / 0
Straciłem czucie w męskiej części ciała gdy lekarz dołożył mi ten lek do olanzapiny. Nie biorę go już od dziewięciu miesięcy i nic się nie poprawiło przez ten czas w tej kwestii. Już mi tak zostanie, prawda?
jestem obłąkany
  • 48 / 7 / 0
Czy można podzielić tabletkę 3mg na pół (1,5mg)? Czy kapsułki są za małe na to?
  • 5 / / 0
Każdą kapsułkę nie wolno dzielić ani kruszyć natomiast tabletki powlekane są inaczej skonstruowane i tu jest nieco inaczej ale to trzeba lekarza zapytać.Ja rozumiem że każdy jest niechętny do tych leków ale trzeba je zażywać żeby nie było gorzej.
  • 407 / 19 / 0
No właśnie jak to z dzieleniem kariprazyny? W środku kapsułki sa kuleczki czy jak?

Odnośnie samego działania leku to czy kariprazyna tak samo jak abilify nasila stany lękowe?? Ona jest tak samo jak Abilify częściowym agonista dopaminy a skoro abilify nasila u mnie lęki to czy kariprazyna też będzie skoro mechanizm działania mają podobny???
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 1 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.