Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 18 / 2 / 0
Hej, w związku z tym artykułem ciekawi mnie opinia ekspertów, którzy z pewnością się tu znajdą, w odniesieniu do substancji psychoaktywnych. O ile dobrze rozumiem, to znane substancje działałyby ze 100% biodostępnością, ale ciekawi mnie co innego, mianowicie, czy może jakieś substancje mogą być psychoaktywne, ale nie wiemy, bo nie są w stanie przekraczać BBB, a w ten sposób moglibyśmy poznać ich potencjał? Co myślicie? Czy może tu jest miejsce nawet na jakieś nowe działanie? Nową klasę substancji? Pewnie nie, bo wszystkie receptory mają już coś co na nie działa i przekracza BBB, ale może się mylę? Receptory to pewnie nie wszystko, jeszcze są pewnie jakieś zjawiska emergentne czy wynikające z synergii? Bardzo mnie temat zaciekawił a nie jestem tak dobry w psychofarmakologię jak bym chciał.

Zapraszam do spekulacji, gdybologii i pierdolenia głupot, jednak szczególnie interesują mnie opinie oparte na faktach i nauce.
Pozdrawiam
  • 21 / 2 / 0
Jeśli dobrze rozumiem artykuł to może możliwe będzie na przykład doświadczenie na czystej serotoninie czy dopaminie(które nie przekraczają bariery) .
Chętnie się dowiem więcej informacji jak będzie dostępna (i najlepiej przystępna, choć i z tymi nieprzystępnymi czasem sobie radzę) :)
  • 5773 / 383 / 10
Tytuł wątku jest mylący -- BBB nie jest nigdy "otwarta". Jest jak filtr do kawy: przepuszcza albo nie. Zależy to od polarności substancji.

Podanie dordzeniowe omija ten problem który stawia BBB.

Badania i rozwój nowych substancji psychoaktywnych w całkiem sporej mierze umieją już omijać ten problem, przez przyłączanie dodatkowych grup funkcyjnych (tworząc tzw. "prolek"). Polecam poczytać na ten temat.

Pozdrawiam
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
  • 21 / 2 / 0
surveilled pisze:
Jest jak filtr do kawy: przepuszcza albo nie
Tak, ale jeśli dobrze rozumiem artykuł (przeczytałem drugi raz), to rozchodzi się o to że naukowcy nauczyli robić się w tym filtrze "nacięcia skalpem" dzięki będzie przepuszczać to czego zwykle nie przepuszcza.
19 marca 2022Acho pisze:
szczególnie interesują mnie opinie oparte na faktach i nauce.
Myślę że na te możemy jeszcze poczekać. Też chciałbym się dowiedzieć więcej, ale nie czuję że chcę robić hardcorowy reasherch internetowy na ten temat, przynajmniej. Może ty spróbujesz?
  • 2879 / 81 / 0
@Acho Ci którzy naiwnie nawpierdalali się kilogramów loperamidu wreszcie mają szansę na fazę po nim.
Legenda głosi, że niektórzy ponoć nie wysrali się do dziś.
"Czuję się gwiezdnie"

Po dzisiejszym robię przerwę
  • 2704 / 187 / 0
^up dałbym karmę, ale nie ten dział ;)

Jak dla mnie ryzykowna zabawa i długa droga do tego (i bardzo dobrze), bareria krew-mózg nie znajduje się tam przypadkowo. Dla mnie to coś jakby wyjebać sobie z organizmu wątrobę, aby ta nie metabolizowała ona substancji narkotycznych do nieaktywnych metabolitów. Więcej strat niż zysków.. ale kto wie co przyniesie przyszłość, może kiedyś ta wiedza zostanie wykorzystana w pożyteczny i nieszkodliwy sposób. Dość długi i trudny temat.

Również zapraszam do dyskusji, ciekaw jestem innych punktów widzenia dotyczących tej kwestii.
Uwaga! Użytkownik tur3k jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.