Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 789 • Strona 79 z 79
  • 39 / 10 / 0
mianseryna to antydep który najczęściej może indukować zespół niespokojnych nóg!

Spróbuj leku dopaminergicznego lub pregabaliny.
  • 500 / 17 / 0
@Sylwio Często jest zespół niespokojnych nóg po mitrazapinie i mianserynie
  • 24 / 2 / 0
@Encefallus no właśnie tak się składa że pregabaline chce odstawic po 9 miesiącach OC na sen działała umnie bardzo dobrze ale ile można po 2 pręga mocno uzależnia i chciałem ta mianswrynie na spanie bo czytałem że dobra na sen ale umnie te niespokojne nogi kurwicy jdzie dostać może sproboje jeszcze połówkę 15mg a jak nie trzeba do chlora wrocic
  • 707 / 130 / 0
@Sylwio to może zamiast miansy bierz na sen mirtazapine?
  • 39 / 10 / 0
13 grudnia 2022Sylwio pisze:
@Encefallus no właśnie tak się składa że pregabaline chce odstawic po 9 miesiącach OC na sen działała umnie bardzo dobrze ale ile można po 2 pręga mocno uzależnia i chciałem ta mianswrynie na spanie bo czytałem że dobra na sen ale umnie te niespokojne nogi kurwicy jdzie dostać może sproboje jeszcze połówkę 15mg a jak nie trzeba do chlora wrocic
Ja również polecam mirtazapinę. Ma ona mniej efektów ubocznych i moim zdaniem większy potencjał sedatywny w dawce 45 mg. Poza tym odstawianie pregabaliny wiąże się nie tylko z bezsennością, lecz często dochodzą objawy lękowe z odbicia. Jeśli są one na tyle wyraźne, że stanowią istotny komponent bezsenności, mirtazapina może się nie sprawdzić. Może warto pomyśleć o krótkookresowym stosowaniu Z-drugs jak zolpidem?

Z doświadczenia powiem, że dobrym wyjściem są agoniści autoreceptora alfa-2 jak klonidyna. Ale sprawdza się również tyzanidyna. Jest łatwo dostępna, oficjalnie jako miorelaksant, ale mnie usypia już w dawce > 4mg intra nasal, przy czym max. dobowa to 36 mg. Jest również odrobinę przeciwlękowa.
  • 5 / / 0
Lek świetny na sen , również doświadczyłem zespołu niespokojnych nóg ale szczerze jak muszę zasnąć i odpocząć to te ruchliwe nogi nie są aż tak straszyn efektem uboczny
O wiele lepsze spanko niż po klonie,alprze czy kodzie
Ciekawi mnie tylko sprawa z tyciem lek biorę od kilku miesięcy ale to tak 2-4 razy w tygodniu jak trzeba się wyspać i pare kilo poszło do góry.
  • 104 / 67 / 0
Moze mi ktoś w prosty sposób wytłumaczyć dlaczego ten lek, który został zapisany mi w dawce 10mg na sen zamiast efektu nasennego powoduje bardzo mocne pobudzenie, uczucie lęku? Na pewno nie jest to jakaś wkretka, nie jestem skłonny do takich akcji. Biorę 3dzien i ta sama reakcja. Przyjmuje tez wenlafaksyne, niedawno zwiekszylem dawkę ze 150mg na 225.Moze to jakiś trop?
  • 39 / 10 / 0
@tosieniedzieje

Zwiększenie dawki wenlafaksyny, zatem więcej noradrenaliny, może odpowiadać za te efekty. Dodatkowo mianseryna hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i do tego blokuje tak hetero jak i autoreceptory alfa, co czasem daje sumarycznie zwiększenie aktywności noradrenergicznych neuronów. Hipotetycznie może tu zachodzić synergia z wenlafaksyną. Większe dawki mianseryny powinny spowodować bardziej hamowanie niż pobudzenie. Lub zamiana na mirtazapinę.
  • 1 / / 0
Tak ogólnie ja po Lerivonie zasypiam bez problemu. Gorzej jest na drugi dzień bo ciężko wstać i sie przez cały dzień czuję otumiony. Później ciężko zejść z tego leku, nie mogłem bez tego usnąć a jak tak to w środku nocy.
ODPOWIEDZ
Posty: 789 • Strona 79 z 79
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.