Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 815 • Strona 78 z 82
  • 2870 / 935 / 0
Awatar użytkownika
przodownik
Kompetentny
Kompetentny

jeżeli jest to standardowe zaświadczenie dla lek. POZ, o stale przyjmowanych lekach wraz z dawkowaniem, zdiagnozowanym rozpoznaniem (kod ICD - 10 choroby, które jest wystawione na ciebie przez specjalistę, to jak najbardziej, upoważnia cię ono, do otrzymywania rozpisanych tam leków.

nie powinno być problemem wstydliwe rozpoznanie, takie akurat może było konieczne, aby je tobie wypisać.

sam mam kilka stałych, ważnych zaświadczeń, co do przyjmowanych przeze mnie środków (opioidy, psychotropy oraz pewien stymulant z wykazu subst. narkotyzujących), przy czym bazując, na dotychczasowym doświadczeniu, to śmiało mogę powiedzieć, że dla nieznajomego, nowego lekarza, który pierwszy raz ma wystawić leki z zaświadczenia, liczy się tylko to, że jest ono ważne, podbite pieczątką oraz podpisem specjalisty, które owy kwit wypisywał - tak, to patrzą tylko na zawarte tam preparaty i ich dawkowanie. samo rozpoznanie ma niewielkie znaczenie, poza tym, że czasami upoważnia do ryczałtu/refundacji leku.
przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
  • 1057 / 165 / 23
Awatar użytkownika

Z rok temu miałem stronę, która bez problemu wypisywała mi midasa 100x10mg 0-1-1 (tak, zapisano mi branie w środku dnia XD), a teraz to już problemy z dostaniem selegiliny pomimo 2-letniej historii leczenia na ADHD. Chcą papier, ale ja nie chcę robić sobie oficjalnie, że mam coś z deklem, bo nie mam nic z deklem, a może kiedyś chciałbym np. zdobyć pozwolenie na broń. Z 3 mniej znanych e-konsultacji przy pomocy formularza w pierwszym miesiącu wypisało dwóch, a w kolejnym wypisał już tylko jeden i grymasił. Za to na "medyczne" palenie dostałbym od ręki, bo chwilowo jest marihuanowe eldorado
  • 92 / 16 / 0
Awatar użytkownika

Jest szansa, że na legitnym receptomacie dostanę baklo? Już kiedyś tam chciałem i dali pregę, jeszcze ją mam, bo to raczej tylko na skręta po opio.
  • 2870 / 935 / 0
Awatar użytkownika
przodownik
Kompetentny
Kompetentny

akurat, przy wspomnianym wyżej leku, nie powinno być jakichkolwiekk przeszkód, czy odmowy wystawienia bibuły. większość lekarzy, często bez specjalizacji, nie jest świadoma silnych, psychotropowych efektów owego środka, w tym potencjału uzależniającego. baklofen traktują jako zwykły lek rozluźniający mięśnie, stosowanych przy pewnych rodzajach bólu lub po udarach.

bazując na własnym doświadczeniu z tym systemem usług, oferującym szybkie e-recepty i zwolnienia, to jestem pewien wręcz faktu, że wystawią ci ten preparat. spokojnie pisz, o 2-3 op. Baclofen Polpharma 25 mg po 50 sztuk.

takiego czegoś, to wręcz niemożliwe, żeby nie dostać. sprawa banalnie prosta, która nie wymaga wysiłku, sprytu, a po prostu wykorzystania niewiedzy, niedouczonych konowałów.

ten preparat, jeśli chodzi o przepisy bądź restrykcje prawa farmaceutycznego, jest traktowany jak zwykłe leki, przykładowo równo z antybiotykiem. nie tylko nie wymaga specjalnej recepty na narkotyki określone wykazem (dawniej Rpw.), ani nie jest też nawet, traktowany jako "psychotrop", odurzacz, gdzie na recepcie, konieczny jest, aneks z widocznie określoną dawką sumaryczną, łącznej ilości przepisanej substancji, w danym leku zawartej.

pozdrowiam, przodownik!

:extasy:
przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
  • 92 / 16 / 0
Awatar użytkownika

Dzięki.

Tylko pośpieszyłem się, bo jak zawsze przy perspektywie spróbowania czegoś nowego, a w tym przypadku czegoś co rzeczywiście może mi pomóc, pomyślałem chuj tam najwyżej nie wypiszą xd Napisałem, że jako zamiennik dla pregi z powodu wzrostu tolerancji, wyszedłem zajarać z nadzieją, że akurat przyjdzie kodzik i po 5 min szedłem zadowolony odebrać reckę.

Tylko jak na testa i chcialem zwiększyć prawdopodobieństwo, że dadzą to wziąłem 100 x 10 tylko, ale najwyżej się ogarnie więcej. I tak w porównaniu z kodą albo makiem, to grosze.
  • 1159 / 57 / 1
Awatar użytkownika

14 listopada 2022randomowyUser pisze:
Jest szansa, że na legitnym receptomacie dostanę baklo? Już kiedyś tam chciałem i dali pregę, jeszcze ją mam, bo to raczej tylko na skręta po opio.
Stary na Baclo idzie dostać na świątecznej nawet.
action movie:gun:
  • 421 / 43 / 0
Awatar użytkownika

Takie rzeczy jak baklofen pewnie wypisza, ja nieraz probowalem na klony z zaswiadczeniem jednak nie zawsze chcieli wypisac a jak juz nie wiecej niz 1 pake. Polecam poszperac i znalezc jakiegos lekarza co ma wyjebane %-D
Jestem dość trudny.
  • 94 / 19 / 0
Awatar użytkownika

"Szperanie za lekarzem co ma wyjebane" to obecnie ogromnie kosztowny proces. Jeżeli ktoś zawczasu takiego nie znalazł, to teraz jedyne co może dostać na "mocną pizdę" to ketanol albo hydroksyzynę. Radziłabym poprosić rodzinnego o ten baklofen.
  • 4444 / 2020 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

O Baklofen to się idzie do neurologa i twierdzi że boli go w odcinku lędzwiowo-krzyżowym. Mówcie, że macie spięcia, prądy przechodzące do nogi. WIeczorami wam odbiera nogę po kolano, albo aż po kostkę. Czujecie spięcie, ból. Nawet zakładanie spodni powoduje ból. Grunt to opisać komponentę neuralgii w bólu.

Mówcie, że macie siedzącą pracę, lub kilka miesięcy temu doszło do urazu który najpierw dobrze się zagoił ale teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej. Mówcie, że nie da się tak pracować. Niby byliście w leczeniu bólu, to zaproponował oxycodon 10 , ale to nie lek dla was, bo w głowię się kręci i wymiotujecie oraz swędzi. Natomiast wypisał baklofen i pomogło. Jakby pytali czemu nie chodzicie do poradni leczenia bólu, to powiedzcie, że lekarz stwierdził, że to sprawa dla neurologa i plb jeszcze za wcześnie - to przyszliście.


Generalnie twierdźcie, że lekarz was tam skierował celu leczenia i farmakoterapii.

Oczywiście trzeba wyglądać normalnie i gadać choć trochę spójnie. Nie przyjść też na zejściu,
@GrobeNoody :)
  • 421 / 43 / 0
Awatar użytkownika

@GrobeNobody oczywiście, że kosztowny. Dlatego najpierw warto zagadać z osobą co już sobie łatwi tego typu specyfiki i inne, i dopiero potem odezwać się do lekarza. Ale tak, to czasochłonne i bywa kosztowne a często nie ma ani jednego ani drugiego.
Jestem dość trudny.
ODPOWIEDZ
Posty: 815 • Strona 78 z 82
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.