Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 55 / 6 / 0
Witam. Jak wygląda sytuacja prawna tego środka? Próbuję coś znaleźć o legalności w PL ale bez rezultatów.

-----------------------------------------

Nie mogę edytować. Główna część pytania dotyczyła przede wszystkim Modafinilu i było też pytanie o Adrafinil. Domyślam się dlaczego zostało tu przeniesione ( mój błąd ) ale nie rozumiem dlaczego część została wycięta.

Scalono posty użytkownika. - {owerfull}
  • 26 / / 0
nie wiem jak ze statusem ale CHYBA jest legalny bo kupowałem suple i miały w składzie Modafinil
  • 492 / 137 / 0
Ktoś testował? Jak działanie?
  • 271 / 73 / 3
Czy ktoś z szanownych użytkowników portalu jest w stanie powiedzieć, czy Adrafinil i armodafinil są legalne (posiadanie) w naszym kraju?

Wiem, że armodafinil jest lekiem w niektórych krajach. W Polsce nie jest lekiem. Adrafinil był lekiem w niektórych krajach. Z tego co wiem to teraz nigdzie nie jest lekiem.

I jaka w ogóle jest kwestia substancji, które są lekami w niektórych krajach a u nas lekami nie są? Np. fenibut ale też wiele innych substancji.

Będę wdzięczny za powołanie się na źródła.

armodafinil.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 32 / 1 / 0
Adrafinil nie spodobał się UE i sklepy były zmuszone go wycofać. Modafinil jest w Polsce lekiem zarejestrowanym pod nazwą Actimodan, Adrafinil i armodafinil nie są zarejestrowane w Polsce jako leki.

Jeżeli dana substancja farmaceutyczna nie jest w Polsce zarejestrowana jako lek oraz nie znajduje się w załączniku ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (i nie podpada pod prawo analogowe), to jest legalna.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.