Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.
ODPOWIEDZ
Posty: 4842 • Strona 484 z 485
  • 1529 / 286 / 4
Awatar użytkownika

ALeż oczywiuście, że niedobór się czuje... zwł ten z braku słońca...

spędzam na nim ile mogę i wtedy dzień jest zajebisty, w okresach jesienno zimowych solka i jest gitara. Serio słoneczko to zbawienie dla Ciała, wolę to niż tabletki.
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
  • 7818 / 1382 / 2
Awatar użytkownika
Stteetart
Kompetentny
Kompetentny

20 sierpnia 2022GermanskiOprawca pisze:
@DuchPL

Na moje oko wciąż masz niedobór. Suplementuj regularnie przez kilka miesięcy oraz aktualnie polecam opalanko w odpowiednich godzinach.
🤦Litości.
D3 się suplwmentuje i bada poziom. Zbyt wysoki poziom jest toksyczny. Mi wystarczyło kilka dni, żeby wskoczyć w dolne widełki.

@DuchPL wrzuciłem publikacje i pisałem - D3 blokuje niektóre enzymy lub nasila działanie innych (nasila np enzym GAD który odpowiada za przemianę kwasu glutaminianowego w GABA.
I się zastanawiałem czy przypadkiem w niektórych wypadkach to działanie nie jest za mocne ew czy nie odczuwamy spadku nastroju jak organizm wraca do siebie.
I odradzam mieszanie łykania D3 z opalaniem.


Btw.
Z nudów dziś słuchałem podcastów w których wypowiadają się fachowcy. Tzn ludzie którzy za suplementacje biorą ciężka kasę (jeden typ brał 1200zl za 4 sesje porad + dietę 🤣😳).
Jeden mówił, że ludzie jedzą 2 grany soli i to ostre przegięcie 😳
Drugi w suplementacji kręcił się glownie w okół ashwagandy, kofeiny i kreatyny a nootropy to w większości dla niego są za słabe 😳
Pierwszy jeszcze gadał, że suplementacje się planuje w oparciu o wyniki badań krwi 😳

Któryś mówił, że są ludzie na których np ashwa nie działa. 😳 (pewnie chodziło o jakiś ekstrakt z chin za 2 dolce za kg) 😂

Ja tak słuchałem i mówię - kurwa nie wierzę.
Jak bardzo ludziom pomaga ułożenie trybu i stylu życia. Tzn usystematyzowanie diety jak i np snu.
Jeśli tacy ludzie jadą tylko na kilku patentach - ułóż dietę na 5 posiłków, śpij 8 godzin, pobudzaj się kofeina i tyle i oni za to kasują 1.2tys zł to ja pierdole 😳
  • 1529 / 286 / 4
Awatar użytkownika

nie chcę tu polemizować co to oznacza :niedobór" wg. wytycznych... kogoś... robiony/sortfowany wykres... na ogóle ludzi... "swojaków" ?
każdy jest inny / każdy ma swoje potrzeby / swój tryb dnia, nocy... / swoje życie... każdy z biegiem lat się uczy ( a bynajmniej powinien ) jak żyć, co brać i w jakich dawkach...
ja się może nauczyłem... żyje się mi dobrze, jak chce to ćpam, jak nie chcę to nie ćpam... ja tam nie narzekam na stan zdrowia ;)

staram się ogarniać "D3" z głową... jak się opalam i mam duzo słoneczka... pierdole "wajtaminy"
wiadomka,... praca, wyjazdy itp... trzeba sobie pomóc "chemią" ... i jest gitara

wszystko z głową... poza tym.. słuchajmy organizmóf ;)
ale... prawisz dobrze, tylko że ...książkowo. podejdź do tego czasami jak człowiek - do człowieka.
Bez marginesu ( bo ja tak mam to inny ma to samo ), bez badań ( zwykle opłaconych ), bez stronniczości i "przekonań" ogarniętychy życiem i doświadczeniem, które jak wiadomo czasami ma mylne horyzonty...
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
  • 7818 / 1382 / 2
Awatar użytkownika
Stteetart
Kompetentny
Kompetentny

@DuchPL ja akurat jestem jednym z ostatnich ludzi którzy trzymają się sztywno narzuconych norm suplementacyjnych 😅
Kupowałem Wit C i pani mi mówi - maksimum 1gr dziennie ( moje dawkowanie to min 2gr a optimum 3gr)
Że o historii z b6 nie wspomnę (od 0.2-0.4gr dziennie - ale to bezsensu)

Co do D3. Skoro w ciągu kilku dni jej poziom może podskoczyć o 100 procent to nie widzę większego sensu pakowania w siebie jakichś oporowych ilości. Do tego jeśli jest słońce to praktycznie nie łykami syntetyków.
Druga sprawa to reklamy nakręcają i upraszczają to wszystko. Ludzie myślą, że D3K2 to rozwiązanie wszystkich kłopotów.
Mój kumpel z roboty miał poziom D3 200 a covida zniósł tragicznie.
Tak więc z tymi witaminami jest jak z wszystkim.
  • 7818 / 1382 / 2
Awatar użytkownika
Stteetart
Kompetentny
Kompetentny

Jeszcze tak ad badań z krwi.
Jako że wciągałem tabakę i nadal mi się to zdarza to zwłaszcza moje zatoki są narażone na różne infekcje.

Jakie było moje zdziwienie jak gardło bolało (lekki stan zapalny zatok) a morfologia nic nie pokazała 😅 taki mój wniosek, że suplementacja Wit B wspomaga krew, serce itd ale jakby maskuje infekcje.

Co najciekawsze. Kilka miesięcy temu nie łykałem Wit B tylko d3k2 i hemoglobinę miałem w dolnych widełkach. Nawet bym powiedział, że delikatnie powyżej dolnej granicy a już zwykły kwas foliowy z B12 wywala mi hemoglobinę w górną granicę.

Wieczorem ( jak nie zapomnę) wrzucę bardzo ciekawe wariacje nt suplementacji Wit z gr B w których jedna z Wit nasila działanie MAO 😅
  • 1529 / 286 / 4
Awatar użytkownika

"witaminy" działają ... potwierdzam... ( zależy które jedne się czuje chwile po zażyciu a innych praktycznie wcale ale to ja, inny może poczuje nawet talk w tabletkach czy celluloze mikrokrystaliczna wypełniacz ;) )
Trzeba sobie dobrać "dobrej jakości" dane witaminy - chyba każdy wie o czym piszę.
Słuchać organizmu... ja staram się "jeść" dobrze, a witaminy traktuję jako dodatek - chyba, że na prawdę grubo w nocy lecę z "imprezą" a zdarza się od czasu do czasu - wtedy wspomaganie się to dla mnie rzecz oczywista.
Spoiler:
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
  • 7818 / 1382 / 2
Awatar użytkownika
Stteetart
Kompetentny
Kompetentny

Wszystko fajnie ale, żeby organizm obrobil te 200mg to musiałbyś dostarczyć potężna ilość reszty witamin z gr b a zwłaszcza B12

Jeśli przyjąć, że dzienne zapotrzebowanie na b6 to 2mg to lykniecie 200mg to jak łyknąć 200 000j D3 xD
Swoją drogą lepszy efekt u mnie był przy łykaniu codziennie 3-4 tabletek befoli niż combo 200mg b6 z 2mcg b12
  • 1 / / 0

Cześc wszystkim. Mam nadzieję, że w dobry wątek się wbijam.


Szukam jakiś środków na skupienie, koncentrację przy mega obłożeniu rzeczami. Niestety taki stan trochę potrwa, bo studiuję zaocznie, pracuję w branży, która nie rzadko wymaga pracy po 9h, a do tego uprawiam jakiś sport i uczę się języków obcych. Szukam wspomagaczy, które pomogą mi lepiej znosić taki tryb życia.

Ogólnie moje objawy to takie przytłoczenie, ociemniałość, taki splątanie umysłowe (jakbym mógł tak to określić), po prostu jest momentami bardzo ciężko się skupić i wziąć się w garść, bo jest tego sporo.

Myślałem nad alpha gpc i hupercyna. Na razie biorę ashwagandę, witaminy (głownie D3+k2 i cynk, magnez, b6). Ashwa mnie wycisza, ale nie poprawia koncentracji, ani skupienia.
Ostatnio zmieniony 02 września 2022 przez MarekZegarek94, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 912 / 135 / 23
Awatar użytkownika

Stosuję selegiline od jakiegoś czasu podjęzykowo w dawkach 2.5mg (iMAO-B). Ogólnie jadłem tryptofan w dawkach 1g z małą dawką B6 i glicyną na bezsenność. Niestety po selegilinie (która super się sprawdza) to zacząłem znów się wybudzać w nocy i płytko spać. Czy dobrze myślę, że jeżeli dodam kurkuminoidy z piperyną (iMAO-A) z rana wraz z selegiliną to w nocy serotonina wytworzona z tryptofanu będzie się dłużej utrzymywać i zapewni mi to lepszy sen? Dodam jeszcze, że planuje wdrożyć taurynę 3.5h przed snem, żeby zbić dopaminę pod wieczór jak jestem odpalony pracą po czym dopiero po 2.5h dodaję tryptofan, bo szanowny Pan @Stteetart pisał, żeby nie mieszać, bo blokują się.
1. Czy to jest dobry kierunek?
Bez selegiliny śpię normalnie, ale nie chcę z niej rezygnować, bo wydaje się super sprawą do robienia czegoś z sobą. Dbam o wszystkie jakie znam aspekty higieny snu.
2. Czy selegilina z kurkuminą nie gryzie się jako dwa inne iMAO i boostowałoby mi po prostu dopaminę i serotoninę w dzień jednocześnie?

Z wyrazami szacunku,
Morfeo
  • 10 / 3 / 0

Suplementuje ktoś Lion Mane i wypowie się jak na niego działa? Da się porównać do noopeptu, który wyraźnie na mnie działał.
ODPOWIEDZ
Posty: 4842 • Strona 484 z 485
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.