Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
Online
  • 529 / 67 / 0
FAMAS1980 Online

Re: Przypał na policji
Post
@IGotHigh909 , nie wiem co jest bardziej naiwne.. Pisanie na fb o narkotykach czy ślepa wiara w szyfrowane wiadomości na whatsapp czy privnote :D :D serio ludzie są tak naiwni że jak im wyskoczy klauzula że wiadomość jest szyfrowana to żadne służby tego nie ogarną jak się do tego dostać? :D Chcecie narkotyki? to ustawiacie się z dilerem i dogadujecie na miejscu, bo tak jest najbezpieczniej. Ogólnie te podsłuchy i mity z nimi związane są trochę na wyrost. Nikt wam nie będzie zakładał podsłuchu, bo ma podejrzenie że może mieć trochę trawy. To zbyt czasochłonne, bo musi być nakaz od prokuratora i potem loty do operatora, który udostępnia rozmowy. Następnie trzeba te rozmowy przesłuchać.. a jak ktoś dużo klepie przez telefon to trochę czasochłonne, a policja nie ma czasu na osiedlowych dilerów, bo oni i tak wpadną szybciej, bo ktoś się rozpruje niż przez podsłuchy :p a wszelkie rozmowy i gadki są dobre jako dowód kiedy capną kogoś z tematem. Najlepiej to po prostu nie rozmawiać i nie pisać. Ustawić się z gościem dogadać i jak najmniej telefonów. Także im mniej elektroniki tym lepiej, ale każdy podsłuchu nie dostaje, a takiego na żywo co gościa słyszą to już serio grube sprawy, bo temat nie jest taki łatwy do ogarnięcia i nikt nie będzie rzucał ludzi do roboty, bo trzeba namierzyć sebę, bo goni trawę na połówki.
  • 159 / 10 / 0
Awatar użytkownika

Re: Przypał na policji
Post
Na WhatsApp z proxy naprawdę bardzo ciężko jest dostać wiadomości. To samo privnote. Proxy w tym przypadku piorytetem. Nie ma nigdy 100% pewności na brak przypału, nawet na spotkaniu. Ale minimalizacja poprzez powyższe rzeczy jest zawsze lepsza, niż publiczne konto na fejsbuku i bezpośrednia gadka na messangerze.
Phasing the cure for all evil.
// WickrMe -> IGotHigh909
  • 35 / 6 / 0
Awatar użytkownika

Re: Przypał na policji
Post
Polecam poradnik na Sekuraku dot. szyfrowanego komunikatora Signala oraz tabelę porównawczą szyfrowanych komunikatorów. Jest to podstawa, bo serwisy takie jak np. Facebook są zobowiązane do przekazania wszelkich danych, w tym wiadomości itd służbom, choć jest to czasochłonne bo o taki występuje prokuratura a sam serwis przetwarza dziesiątki takich "próśb". Kolejna sprawa - szyfrowanie i jeszcze raz szyfrowanie urządzenia na którym posługujemy się naszym wybranym komunikatorem. W przypadku iPhone -> długi passcode czyli 30+ znaków, z opcją "erase data" po X nieudanych próbach i wyłączenie iCloud i Siri i wyłączenie backupów. Windows -> używaj VeraCrypt'a w wersji szyfowania partycji systemowej. W przypadku Macbooka - FileVault ale bez backupu klucza do chmury (bo będzie o to pytanie w pewnym momencie) no i aktualizacje + w nowym iOS - Lockdown mode. W ten sposób zabezpieczasz zarówno komunikację (tylko ty i osoba po drugiej stronie zna treść wiadomości), zaś w razie "wjazdu" twoje urządzenia bez podania hasła stają się cegłami. Brak dowodów = brak problemu. Nie ważne co ci powiedzą, za wszelką cenę nie podawaj hasła. Owszem, są solucje pokroju medialnego Pegasusa, jednak one są używane w grubszych sprawach / zagrywkach politycznych bo koszta są zbyt duże aby zużywać licencję / własne podatności na zwykłego "kowalskiego" czy mniejszego vendora.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.