Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 792 • Strona 78 z 80
  • 852 / 156 / 0
Mam pytanie bo nigdy nie stosowałem tego leku nasennie.Mirtazapina działa na mnie super w dawkach 7,5-30mg nasennie plus daje rześkość z rana(noradrenalina).Problem jest taki że mimo tego że jem normalnie,nie obżeram się godzinę po zażyciu leku a zalewa mnie strasznie.Po prostu puchne w oczach.Z 86kg w 2-3tyg robi się 93kg.Czy mianseryna tak samo powoduje te zatrzymanie wody?Jest to takie szybkie,gwałtowne jak przy mircie?
  • 1495 / 964 / 7
@tajemniczy25, muli, powoduje tycie (często jest częścią wychodzenia z anoreksji jako wsparcie farmakologiczne właśnie), jakiekolwiek działanie antydepresyjne u mnie nie zostało odnotowane, bo zwyczajnie nie miałam na to czasu: śpiąc i jedząc na zmianę. Retencja wody oczywiście dodatkowo jako bonus. W efekcie robi się z człowieka misiek.

Mniejsze dawki spróbuj na początek, 30mg na przykład i obserwuj co się będzie działo.
Czy podoła nasennie i czy nie ma w/w uboków.
  • 100 / 35 / 0
Też na kogoś mianseryna przestała całkowicie działać? A tak fajnie usypiała i wręcz zastępowała przez jakiś czas inne środki nasenne. Nieważne jaką dawke wezme, 10 mg, 15 mg czy jakieś dowolne wyższe - po prostu już nie działa. Sam wątpie, ale zapytam, to może być wynik tego, że ten lek leżał sobie u mnie w szufladzie jakiś rok? W sensie nie to, że tabletki leżały luźno, tylko blistry nie były w pudełku. Mogło zwietrzeć? XD
Wiem, że jest jeszcze opcja poprosić lekarza o podobnie działającą mirtazapine, ale nie wiem czy nie przetestować jeszcze jakiegoś innego świeżego zamiennika, bo do tej pory miałem Deprexolet.
Jak to w ogóle możliwe, że lek z dnia na dzień tak po prostu nagle przestaje działać? Może to efekt mojego przećpanego łba i coś sobie w międzyczasie w nim spierdoliłem i nie jest to związane z miansą. Na pewno co zauważyłem to to, że ostatnie razy jak lek jeszcze działał to było to dziwne działanie. Raz miałem jakiś ciężki do opisania paraliż senny, wrażenie jakby mi ktoś przyjebał młotkiem w głowe albo jakbym chciał sie obudzić, a nie mogłem + koszmary gdzie jeszcze do niedawna wcześniej były fajne i bardzo realistyczne złożone sny.
Oczywiście od pierwszego spróbowania już coś podejrzewałem, że coś to jest zbyt fajne i skuteczne, żeby działało cały czas i sie nawet nie zdziwiłem jak przestał działać.
Tak sobie teraz przypomniałem o tym jak świetnie sie zasypiało i jaki był specyficzny antydepresyjny nastrój po przebudzeniu. Przydałaby mi się ta substancja lub inna podobnie działająca w celu odstawki pregabaliny.
  • 15 / / 0
Witam czy mianseryne dokładnie deprexolet można stosować doraźnie nasennie czy trzeba przyjmować codziennie przez jakis czas?
  • 852 / 156 / 0
@Camora7777 można stosować doraźnie tylko ciekawe jak z porannym zamuleniem przy takim stosowaniu.
  • 1873 / 170 / 0
Z zamułą nie powinno być problemów. Okres półtrwania stosunkowo krótki
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
  • 48 / 4 / 0
Że niby jak, krótki ? Do ponad 40h?
Próbowałem to brać doraźnie i nie da się wstać na następnego dnia, a jak bierzesz codziennie to działanie sedatywne po jakims czasie maleje.
  • 501 / 17 / 0
@Tryq Dla mnie to upierdalacz razem z mitrą . Puchniesz i siedzisz w lodówce . Okres półtrwania 17 h
  • 48 / 4 / 0
To uwala brane doraźnie, brane codziennie już nie.
Wg angielskiej wiki, elimination half-life jest do 61h :pacman:
  • 25 / 2 / 0
siema mam pytanie mial ktos z was po mianse ten okropny stan niespokoinych nog chcialem ja brac na sen ale przez to niejdzie zasnac kurwicy jdzie dostac bralem 30 mg moze musze 15 mg jak myslicie
ODPOWIEDZ
Posty: 792 • Strona 78 z 80
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.