Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć dotyczącego używania różnych substancji posiadając zespół marfanoidalny (Marfan, Ehlers Danlos, Loeys Dietz itp). Jest tu ktoś z tym choróbskiem genetycznym?? Jak wyglądają wasze doświadczenia w łączeniu wadliwych genów z substancjami, na co uważać, czego nie brać, co się może stać, czy są w ogole jakieś interakcje/przeciwwskazania?? Mam nadzieję, ze jest tu choć jedna osoba w takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 19 września 2022 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono brzmienie tematu
  • 5772 / 383 / 10
Witamy na naszym forum,
Dziękuję za rozpoznanie struktury i prawidłowe umieszczenie wątku o Twojej przypadłości.

Odnosząc się do Twojego pytania: po pobieżnym przejrzeniu angielskiej Wikipedii na ten temat – wygląda na to, że objawem Twojej choroby jest słabość tkanek łącznych. Tych (czytam tamże) jest dużo w sercu – czyli Twoje serce jest bardziej wrażliwe na stres.

Stąd odradzam Tobie jakiekolwiek stymulanty – a w szczególności te długodziałające. Wygląda mi na to, że Twoje serce może ciężko znieść przedłużony wycisk, jaki syntetyczna stymulacja mu zafunduje w sposób bezustanny przez ponad 8h.

Beta-ketony działają krócej, więc mniejsza szansa że coś pęknie – ale to przy założeniu że nie weźmiesz drugiej dawki (dorzutki). Wciąż, ryzyko określam na średnio-wysokie.

Czytając na forum, kieruj się bardziej w stronę "czystych" serotoninergików – mam kolegę ze słabym sercem który stymulantów nie rusza; ale LSD, DMT, grzybki i w ogóle bezproblemowo łyka.
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.