Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 2 z 2
  • 880 / 359 / 6
Na uogólniony zespół lękowy polecam lek pregabalina. U mnie w dawkowaniu 300 mg 2x1 rano czyni cuda, ale do tego dawkowania dochodziliśmy 3 miesiące z moją rodzinną i psychiatrą.
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 951 / 162 / 0
Dla mnie numer jeden to wenlafaksyna, bardzo mi pomaga. Jest jeszcze baklofen, świetnie działa na lęk.
  • 913 / 164 / 0
@zburzony ten baklofen podobnie na Ciebie działa jak pręga?Jakie dawki baklo?
  • 951 / 162 / 0
Nie pamiętam ile brałem, działo dużo lepiej od pregi, efekt był natychmiast ale wtedy takich leków nadużywałem żeby się porobić a z baklofenem o to łatwo. Teraz brał bym normalne dawki tylko ale od lat nie miałem.
  • 1 / / 0
20 września 2021Niedobry Mis pisze:
Masz tyle chorób chłopie że ciężko polecić Tobie coś, co by cię nie zabiło. Swój przypadek lepiej powierz lekarzowi.

W teorii najlepszy sposób na lęki to podbicie ośrodkowej dopaminy, na co z antydepresantów najlepsze są inhibitory MAO. Zapytaj lekarza o Moklar (moklobemid), masz nadciśnienie ale zawsze można spróbować. Poza niewiele wartym moklobemidem to innego iMAO w Polsce nie dostaniesz.

Bez pierdolenia się z receptami możesz spróbować lewodopy, różeńca górskiego lub innego specyfiku podbijającego dopaminę. Nie wiem... może Solian (amisulpryd) w małej dawce coś by zdziałał?

Moklobemid ma masę interakcji nawet z jedzeniem :/ a poza tym kiedyś chciałem od psych. bupropion ktory chyba podnosi dopamine to powiedziała że nie przepisze bo może spotęgować lęki kłamała? Jak to jest bo chciałbym sprobować coś na dopamine ale mam silne stany lękowe , ataki paniczne
  • 32 / 1 / 0
Moklobemid jest beznadziejnie słaby, musiałbyś zjeść chyba ze 3 kg wędzonego by martwić się o jakieś interakcje - wiem, bo brałam 450/doba parę miesięcy bez pilnowania diety i z codziennym pomiarem ciśnienia.

Czasami lęki powoduje brak pewności siebie i wtedy podbicie dopaminy pomaga. Jeżeli kawa/kofeina nasila u Ciebie lęki to daruj sobie bupropion, który IMO od kawy jest po prostu słabszy. Kiedyś klasycznym lekiem na lęki były nieselektywne iMAO, ale ich działanie to trochę więcej niż tylko podniesienie dopaminy.

Jak już musisz koniecznie spróbować czegoś na dopaminę to sprawdź Modafinil; taniej niż bupropion, mocniej i bez łachy u lekarza.
  • 18 / 5 / 0
Spróbuj SULPIRYD - neuroleptyk. Bardzo dobrze stabilizuje nastroj i nie zamula tak jak inne neuroleptyki moim zdaniem to najlepszy lek który brałem z tej grupy i naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył oprócz stabilizacji nastroju i zmniejszenia lęku miałem po nim chęć do działania lecz odstawiłem ze względu na tycie. No i może spróbuj z jakims benzo diazepam albo klon (ze względu na długi okres półtrwania) No i alprazolam.
  • 14 / / 0
Ja miałem ataki paniki, nie tylko zespoły lękowe. Wiadomo że doraźnie pomogło mi benzo, ale lek który mnie "wyleczył" to paroksetyna. Inne nie pomagały. Ogólnie przez lata leciały różne mixy ale z paro nigdy nie zrezygnowałem, nie licząc krótkiej przygody z MAO
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.