Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 6768 • Strona 677 z 677
  • 1 / / 0

Re: Grzyby psilocybina
Post
04 sierpnia 2022Mefistofeles1945 pisze:
02 sierpnia 2022Shamanskiespraw pisze:
Dzien dobry,

Mam kilka pytań odnośnie sezonu grzybowego w Polsce, zarówno na grzyby jadalne jak i psychoaktywne. Miałem nadzieję, że ktoś skieruje mnie bardziej przejrzystymi informacjami, nie mogę znaleźć zbyt wiele w duckduckgo.

Jestem Polakiem, ale korzystam z tłumacza online, więc niektóre słowa mogą się mylić. Pochodzę z Australii i mam duże doświadczenie w zbieraniu odmian Cubensis, cyanescens i Subueraginosa, ale nie mam tutaj żadnego doświadczenia.

Jeśli ktoś mógłby wskazać mi kierunek, w którym mógłbym znaleźć więcej informacji, byłbym bardzo wdzięczny.

1. Niektóre strony internetowe twierdzą, że od września jest najlepszy czas na rozpoczęcie zbierania. Czy owocnikują jeszcze wcześniej? Jeśli zacznę łowić w połowie sierpnia, czy będę miał szczęście?

2. Czy produkty spożywcze i psychoaktywne owocują w podobnym czasie? A może wymagają różnych temperatur?

3. Ile opadów potrzeba, aby znaleźć las pełen grzybów? 1 dzień? 1 tydzień?

4. Czy opady w okresie letnim były stałe? Czy będą trudne do znalezienia?

5. Czy Semilanceata to jedyna odmiana, która rośnie w tym czasie?

Mam ponad 10 lat doświadczenia w żerowaniu i dobre wyczucie medycyny, więc nie przejmuję się wyborem niewłaściwej odmiany, dodatkowo wiem, jak odciskać zarodniki itp.

Dziękuję wszystkim, którzy mogą mi pomóc lepiej zrozumieć pory roku.

Przeniesiono — CATCHaFALL
Chodzi Ci o pogody w Australii czy Polsce ? Jest różnica.
W Polsce. Znalazłem więcej informacji i kilka filmów z YouTube, które pomogą mi poprowadzić mnie, więc jestem bardziej pewny siebie. To, na czym utknąłem, to znalezienie stron internetowych, które pokazują miesięczne opady deszczu lub dzienne opady dla każdego miesiąca. Nie jestem pewien, czy wystarczy 1 dzień dobrego deszczu, czy wymagane są kolejne dni.

dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki.
  • 1885 / 238 / 0
Awatar użytkownika

Aby była pulchnia musi a właściwie powinno fajnie lać kilka dni pozdrawiam.
Ave Satan i Ave Maria
  • 1 / / 0
Awatar użytkownika

Mój growkit rośnie jak na drożdżach, pytanie jest jednak takie - Czy jest jakikolwiek sens w zebraniu największych okazów i zjedzeniu ich przed zbiorami? Ciekawość zaczyna wygrywać ponad cierpliwością %-D
  • 913 / 284 / 0
Awatar użytkownika

@MrocznyGrzybiarz ja bym poczekal do pierwszego zbioru przynajmniej , pare takich dryblasow nawet niewiele Ci da raczej poza frustracja poczekaj na pelna dawke
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 291 / 130 / 0
Awatar użytkownika

Tak jak Poduszka napisał, zaraz zbierzesz wszytskie, ocenisz gramaturę i wtedy zjesz, ile będziesz potrzebować. Pamiętaj, że waga do podstawa, dobrze jest wiedzieć w co się celuje, a za pierwszym razem, to już w ogóle według mnie nie podlega dyskusji.
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 32 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Odkąd przebywam w Holandii kilka razy miałem styczność z truflami. Choć są słabsze od prawdziwych halucynkow to i tak było całkiem fajnie. Za pierwszym razem wziąłem słabszy gatunek i generalnie niewiele czułem, ale też inne substancje jak feta mogły zaburzyć działanie. Za drugim razem już po bożemu,bez miksów i wtedy zaczął się prawdziwy seans. Ściany, sufit, podłoga. Wszystko wyglądało jakby stało się animowane, wzór na ścianach się przesuwał. Po pewnym czasie chciałem się odświeżyć i poszedłem do łazienki, w jednolitej kolorystyce łazienki objawy jeszcze się zaogniły i kafelki zaczęły się przesuwać. Chciałem napisać do ziomka na Messengerze ale klawisze na telefonie mi się przesuwały xD. Ogólnie tylko z początku przestraszyły mnie pierwsze haluny, ale potem już czułem jedynie fascynacje i zainteresowanie. Gdy sięgałem peaku wyszedłem na balkon by się przewietrzyć. Z balkonu mam widok na park i zacząłem przyglądać się kołyszącym się na wietrze drzewom. Przyglądałem się jednemu drzewu jak w transie śledząc każdy jego ruch. Niemal czułem połączenie z tym drzewem, ale trwało to krótko gdy mnie ktoś rozproszył. Kolejne razy były już podobne. Ogólnie podoba mi się to jak działają psychodeliki, no może poza nadmiernym poceniem. Po pierwszym razie zawsze noszę recznik przy sobie jak mam zarzucać xd
  • 421 / 48 / 6
Awatar użytkownika

Opisałem dziś mojego ostatniego tripa na Cubensis MVP. Niecałe 3g ale ta odmiana ma podobno około 50% więcej psylo od GT czy McKennai co by pasowało do siły doświadczenia
Po 20 minutach "coś" zaczęło się dziać. Później wszystko było odczuwane mocniej i była zmiana perspektywy można poczuć się inną osobą niż jesteś mimo że masz dalej świadomość że to przez grzyby. Po 45 minutach jak słucham sobie muzyki nagle w ścieżkę dźwiękową włączył się on - grzyb. Wyraźnym wibracyjnym kosmicznym buczeniem zaznaczył swoją obecność i tym samym powiedział że w ciągu najbliższej godziny to on tu rządzi a nie ja. Nie było mi do śmiechu, musiałem się mu poddać, przecież nie będę walczył z kimś kto jest kreatorem mojego doświadczenia
Było czuć połączenie z naturą świat wyglądał inaczej wszystko było takie ogromne i z innymi kształtami geometrycznymi.
Słuchanie muzyki miało w sobie bardzo dużo emocji. I było czuć jakby połączenie z kosmosem/wszechświatem ciężko po czymś takim nie mieć respektu i szacunku do grzybów bo są potężne. Dużo natłoków myśli ale pozytywnych, euforia była mocna i naturalna . Jak działanie po 2 godzinach trochę osłabło to poszedłem na miasto w tym stanie i było bardzo ciekawie galeria handlowa wyglądała jak zupełnie inne miejsce takie egzotyczne jak w Ameryce Południowej. Było trochę mdłości ale nie było większych problemów z jedzeniem i aktywnością fizyczna fajnie się pływało w basenie. Po 5 godzinach zostały już tylko lekkie efekty. Było bardzo ciekawie na 2 dzień duża motywacja do życia
  • 291 / 130 / 0
Awatar użytkownika

Czwarta rocznica spotkania pierwszego stopnia tuż tuż, więc pozwoliłem sobie napisać zaległy TR z tego wydarzenia. Niedługo będzie na neurogroove, dzisiaj tutaj przedpremierowo w spojlerze. Dość krótko, bo pamięć zawodna, ale chciałem zachować te wspomnienia również w cyfrowej formie. Enjoy ;)
Spoiler:
Pokażę Wam to, czego nie ma.
ODPOWIEDZ
Posty: 6768 • Strona 677 z 677
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.