Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 2 z 2
  • 766 / 132 / 6
Jak miałem 18 lat, to zjadłem z 20 kwiatków żmijowca. Nogi zrobiły mi się lekkie i tyle. Nawet dobrze smakuje.
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
  • 102 / 6 / 0
stosował ktoś?
  • 2534 / 1397 / 34
Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare L.) – gatunek rośliny z rodziny ogórecznikowatych. Swoją nazwę zawdzięcza wystającym z korony pręcikom, przypominającym język żmii, oraz temu, że w przeszłości używany był przeciw ukąszeniom żmii. Występuje w Europie i Azji. W polskiej florze archeofit dość pospolity na całym niżu i w niższych położeniach górskich.
Tak on i ogorecznik lekarski sa silnymi środkami jednak uważać trzeba na alkaloidy gromadzący się m.in w wątrobie i dlatego będącymi na dłuższą metę toksycznymi środkami.oczywiście Chodzi o długotrwałe zastosowanie.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 2534 / 1397 / 34
Wplywa na serotonine dopamine i noradrenaline w mozgu wiec podobnie jak ogorecznik i fabrownik mozna stosowac w depresji ponizej 10 dni i przerwa.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 377 / 42 / 0
A idzie to stosowac jako wsparcie dla ssri?
  • 2534 / 1397 / 34
Nie bardzo bo mocno uderza w neuroprzekazniki w mozgu nawet slabe ekstrakty wiec kolejna z seri roslina mocno dziala ale dokonca nie wiadomo ile aktywuje obszarow a napewno sporo wez zrob napar to czuc ale nie z SSRI .
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 31 / / 0
Odświeżam temat, 30 dojrzałych kwiatostanów wraz z przylistkami dookoła nich+Duże liście koło 20, miąższ wygrzebany łyżką z łodyg( strasznie mi przysmakował, troche jak aloes wg.mnie) + kawał korzenia. W międzyczasie zjadłem 2 cukierki a takto pusty żołądek. Z połowy tego co napisałem zrobiłem napar, ale zjadłem wszystko. Efekty:
lekkie rozluźnienie, mooże troszke lepsze samopoczucie, oprócz tego nic.
Chyba jak kolega wyżej pisał, trzeba strzelić napar z całego krzaczora żeby były jakieś efekty chociaż lekko intensywne, swoją drogą uważajcie, z tego co przeczytałem, między haluxami a dawką toksyczną uszkadzającą wątrobę stoi bardzo cienka granica.
Kanapka mówi jak jest, chill out-owo,
wiedza przed ćpaniem priorytetowo.
  • 62 / 6 / 0
Nalewka z całej rośliny i korzenia zbieranego w wakacje na wódce 40%. Mocne to i efekty na pograniczu psychodeli.
  • 1 / / 0
Spróbowałem napar z ok. 7 suszonych łodyg żmijowca - https://www.youtube.com/watch?v=vSFVUK9 ... e=youtu.be

1. Prof. Łukasz Łuczaj wspomina, że roślina prawdopodobnie jest jadalna, ale może także być trująca. Chodzi przede wszystkim o to, że w smaku jest całkiem niezła, ale coś zawiera.
2. Konkretnie to zawiera PA - alkaloidy pirolizydynowe, które według oficjalnych źródeł mają działanie hepatoksyczne (uszkadzające wątrobę).
3. PA w małych ilościach zawiera całe mnóstwo roślin (w tym także jadalnych, jak chociażby koper włoski)
4. Stężenie PA w Żmijowcu jest jednak o wiele wiele większe, a w szczególności dotyczy to pyłku z kwiatów (pszczoły pewnie mają fazę)
5. Przedawkowanie Żmijowca (dawki leczniczej) prowadzi do wyciszenia wewnętrznego dialogu i uspokojenia. Po ok. 30 min do 1h może pojawić się kręcenie w głowie (jak po wypiciu 2 piw).

Wniosek: działanie głównie uspokajające (przyjemne), odurzenie nieznaczne.
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.