Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 3 z 3
  • 568 / 256 / 0

Działanie vilcacory może skutkować obniżeniem ciśnienia krwi, dlatego jeżeli masz niskie ciśnienie, nie sięgaj po ten środek. Ponadto, w sytuacji przyjmowania leków na nadciśnienie, stosowanie suplementu lub naparu na bazie vilcacory może skutkować zbyt znacznym obniżeniem ciśnienia.


I, dla mnie też istotne:


Po koci pazur nie powinny też sięgać osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz skierowane na operację (należy zaprzestać stosowania środka na 2 tygodnie przed planowanym terminem zabiegu). W przypadku białaczki koci pazur może pogorszyć stan chorego, więc spożywanie go nie jest wskazane przy tym schorzeniu.

Źródło:
https://zywienie.medonet.pl/produkty-sp ... stroznosci

Jest i info, że to podobnie jak ashwagandę, lepiej stosować okresowo, z przerwami.

Właśnie się tym specyfikiem zainteresowałam, buduję sobie oczyszczalnie ścieków na bieżąco w organizmie. To było w spisie ziół pomagających się odtruwać.

Co dla was robi ten specyfik?
  • 2587 / 413 / 0
Ja miałem wrażenie, i do tej pory mam, że posiadłem jakąś moc bycia spokojnym drzewem jako adaptogen jest to dla mnie na pierwszwej pozycji w darzeniu respektem za roślinę która ma dodatkowo tradycje w leczeniu plemiennym w Ameryce południowej i tamtejszych tubylców. (nadmieniam że numer jeden ADAPTOGEN, do psychoaktywnych mam inne kryteria) U mnie jakby zawiesza nerwy dając czas i spokój na szukanie wspomagania dbania o inne bardziej szczegółowe dolegliwości, jej działanie ujednolica jakby pierwotny wrodzony metabolizm niezakłócony zewnętrznymi czynnikami.
@Melodyne
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 3 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.