Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 130 • Strona 12 z 13
  • 778 / 131 / 0
100 - 200 mg powinno wystarczyć spokojnie, kweta w niższych dawkach usypia chyba mocniej niż w wyższych.
  • 778 / 131 / 0
Pytanie do fachowców, czy jeśli biorę antydepresanty powodujące wzrost poziomu dopaminy (lepszy nastrój) to neuroleptyki będą ten nastrój poprawiać czy psuć? Bo taki amisulpryd poprawia mi nastrój generalnie ale biorę też mirtazapinę i wenlafaksynę które razem mogą podnosić dopaminę i zastanawiam się czy gdybym odstawił amisulpryd czułbym się lepiej czy raczej gorzej.
  • 78 / 4 / 0
@znudzonyyy

Ty w końcu bierzesz arypiprazol czy amisulprid czy fluanxol bo na różnych wątkach piszesz coś innego ?
  • 78 / 4 / 0
@zburzony

Bierzesz 3 leki które strikte działają pobudzająco

wenlafaksyna pobudzająco (chociaż ja po niej mogłem iść spać )
Mirtazepina pisałeś ze 45 ( im większa dawka to działa wieczorem na sen a rano pobudzająco )
Solian (aktywizuje w dawkach podobno do 200)

Moim zdaniem ale nie jestem lekarzem każde z tych leków wpływa na nastrój

Ale zastanwiam się bierzesz tyle silnych poudzajacych leków i nie masz lęków ?
  • 778 / 131 / 0
@pomarloko lęk pojawił się po kilku dniach brania mirtazapiny ale jak dorzuciłem amisulpryd to szybko minął. Rzeczywiście w dzień jestem pobudzony ale właśnie o to mi chodziło, przed mirtazapiną brakowało mi energii teraz jest dużo lepiej. A znowu wenlafaksyna to najlepszy dla mnie lek przeciwlękowy, mam do niego największe zaufanie. Sporo biorę tych leków i częściowo robię to na własną rękę ale biorę leki od prawie 20 lat, znam się i sporo czytam także wierzę w to że nie zrobię sobie krzywdy, poza tym po tylu latach ćpania to wszystko inaczej na mnie działa.
  • 78 / 4 / 0
@zburzony

Jestem na prawdę pod wrażeniem Mirta z wenlafaksyna w takiej dawce jak masz to już jest ogromne kombo aczkolwiek kiedyś próbowałem coś podobnego tzn wenla 75,i 50 Solianu rano wieczorem Mirtagen 30,Pragiola 150/225 i Bromergon 2,5 i wenla mnie upierdala mogłem iść spac
  • 778 / 131 / 0
@pomarloko tak naprawdę to są średnie dawki obu leków, to połączenie nazywa się california rocket fuel i lekarz który to wymyślił pisał o dawkach nawet 450 mg wenlafaksyny i 120 mg mirtazapiny i to już są dupne dawki, chyba nie odważyłbym się takich stosować nigdy. Wenlafaksynę może do 375 mg i mirtę do 70 bym rozważył. Ale teraz oprócz tych dwóch i amisulprydu biorę jeszcze 100 mg sertraliny, dołożyłem ją żeby podnieść nastrój bo wenlafaksyna w tej dawce nie dawała mi tego ale chwilę później dołożyłem tą mirtazapinę i właściwie powinienem sertralinę odstawić ale jednak zostawiłem tak na próbę i jest ok póki co. sertralinę i mirtazapinę biorę krótko, poniżej 2 tygodni to jeszcze zaczekam pewnie na pełen efekt. Kiedy brałem chwilę sertraliny 50 mg zauważyłem u siebie mocne wywalenie na wszystko, nic mnie nie ruszało i cokolwiek robiłem nie przejmowałem się tym, teraz to niestety minęło.
  • 78 / 4 / 0
Znam kogoś co brał dawkę 90 mirty
  • 778 / 131 / 0
@pomarloko ja już zrezygnowałem z mirty bo zaczęła powodować zmęczenie i lęk, chociaż początki były obiecujące. To jednak nie jest lek dla mnie definitywnie, chyba przez działanie na adrenalinę tak mnie robi. No i zastąpiłem z powrotem amisulpryd arypiprazolem bo jestem jebnięty z tymi lekami i nie wytrzymam bez kombinowania;)
  • 78 / 4 / 0
Żebyś sobie tylko nie zaszkodził z takim kombinowaniem z lekami to nie cukierki i oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy równie dobrze możesz brać 3x dziennie hydro
ODPOWIEDZ
Posty: 130 • Strona 12 z 13
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.