Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 1411 • Strona 141 z 142
  • 7 / / 0

Czy zwiększanie lub zmniejszanie temp. lub odcięcie światła , przyspieszy/spowolni wzrost w końcowym etapie (przed zbiorem) ?
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2022 przez johnkowalsk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 999 / 108 / 0
Awatar użytkownika

@johnkowalsk nope. Jedyne co można i trzeba robić to zapewnić jak najlepszą wymianę gazową, czyli wachlować nawet co dwie godziny, jeśli masz czas.
Z moich doświadczeń wynika, że podgrzewanie kita raczej szkodziło niż pomagało, nawet w zimie.
Co do światła, niby w jaki sposób odcięcie go miałoby pomóc grzybom? Nie potrzebują go do fotosyntezy, bo pożywienie czerpią z ciastka w przypadku kita. Światła potrzebują przez mniej więcej godzinę dziennie, jako informacji, że mają rosnąć.

Ale są tu znacznie bardziej kompetentni ode mnie w temacie grzybów :)
27 maja 2022DMatys pisze:

1. Czy jakoś można przyspieszyć proces "obrastania" góry? Przenieść w ciemniejsze miejsce, większa temperatura?
Dwutlenek węgla przyspiesza owocnikowanie. Dopóki nie pojawia się piny nie otwieraj baga dopóki na ściankach jest skroplona woda, ewentualnie tylko żeby spryskać.
Żadnego odwracania ciastka, w ogóle im mniej się robi dopóki nie ma pinów, tym lepiej. Rozproszone światło godzinę dziennie, niekoniecznie słoneczne, dwutlenek węgla (który powstaje w bagu samoczynnie, nie trzeba dodawać go z zewnątrz), wilgoć, stała temperatura. Tyle. Jak pojawia się piny wachlować jak najczęściej.
  • 7 / / 0

Hmm.. A zalany kit musi stać w lodówce "na noc" ?
  • 1276 / 771 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Kompetentny
Kompetentny

@johnkowalsk

Lodówka po pierwsze konserwuje składniki substratu, po drugie hibernuje grzybnię – niezalany może stać w lodówce do miesiąca i nic mu nie będzie.
Szok termiczny to dla grzybów bardzo fajny booster – jak w przyrodzie. Znacznie obniża się temperatura, później obfite opady, aby finalnie tempeatura wzrosła gwarantując idealne warunki do owocnikowania. Identycznie sprawa ma się w domowym zaciszu...

Odpowiednie nawodnienie to podstawa, stąd "na noc" w wodnej kąpieli gwarantuje, że wermikulit dobrze nasiąknie, w końcu grzyby to woda, nie? 🙃

Zrób zgodnie z zaleceniami i instrukcją od swojego vendora, albo poczytaj tutaj od A do Z wszystko jak na tacy: psilocybe-cubensis-grow-kit-krok-po-kro ... 71554.html
𝑺𝒕𝒂𝒚 𝒘𝒊𝒍𝒅, 𝑴𝒐𝒐𝒏 𝒄𝒉𝒊𝒍𝒅... 🌕
  • 999 / 108 / 0
Awatar użytkownika

02 czerwca 2022johnkowalsk pisze:
Hmm.. A zalany kit musi stać w lodówce "na noc" ?
Po zebraniu grzybów, przed następnym rzutem. Nawet dłużej niż noc, im lepiej się namoczy tym lepiej.
  • 1 / / 0

Siema
Co by się stało jakbym grzybki (golden teacher) wychodował w piwnicy? W piwnicy nie ma dostępu do światła, lecz jest ciepło ok.20°C.
  • 1213 / 117 / 8
Awatar użytkownika

@soszaa nie urosną, potrzebują światła.
Używaj @cbsz jeżeli chcesz bym odpisał

"This body holding me, reminds me of my own mortality
Embrace this moment, remember
We are eternal
All this pain is an illusion"
  • 999 / 108 / 0
Awatar użytkownika

Ale niekoniecznie słonecznego. Wystarczy godzina dziennie włączonej żarówki.
  • 2 / / 0
Awatar użytkownika

Witam, mam nadzieję, że dobrze umieszczam post. Po 10 dniach od zalania zobaczyłem pierwsze piny. Dziś pierwsze wietrzenie i pryskanie wodą po ścianach folii. Niepokoi mnie, że na samym podłożu rośnie jedna sztuka, natomiast kilka maluchów rośnie na plastikowym pudełku - gdzie podejrzewam - nie będą miały szansy na rozwój. Czy mogę jakoś je przenieść na substrat, tak aby ich nie uszkodzić i dać im szansę na przeżycie? To mój pierwszy growkit a wiedzę na temat uprawy czerpałem ze strony producenta. Proszę o wyrozumiałość, jestem tutaj nowy. Pozdrawiam serdecznie

Przeniesiono do wątku o growkitach, — CATCHaFALL
  • 870 / 269 / 0
Awatar użytkownika

@Pieczars normalnie czastka mycelium (grzybni) przykleila sie do scianki . Raczej nie da sie tego transplantowac , zostaw nie cuduj nie warte zachodu .
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
ODPOWIEDZ
Posty: 1411 • Strona 141 z 142
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.