Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1009 • Strona 96 z 101
  • 333 / 9 / 0
Hmm a czy przerwa w braniu mokobemidu tak jakos po 2 miesiacach przywraca stymulacje fizyczna? Jak dlugo trzeba zrobic przerwe w braniu aby efekt stymulujacy powrocil? Bo podobno moklo po 2 lub 3 miesiacach przestaje dzialac wiec pytam czy mozna zrobic przerwe aby efekt sie odnowil?
  • 100 / 45 / 0
@Luk890 u mnie tak, choć w mniejszym stopniu niż na samym początku, ale wciąż wydajnie. Wydaje mi się że dwa tygodnie przerwy wystarczają, wnioskuję z własnego doświadczenia.
  • 702 / 122 / 0
U mnie efekt sie nie odnowił nawet po roku. Pierwsze 2 miesiące było super, później zero działania. Moklo bardzo siada na wątrobę tak w ogóle.
  • 100 / 45 / 0
@visitorQ a niby skąd ten wniosek że moklobemid obciąża znacząco wątrobę? Nie przypominam sobie takiego wniosku ani z ulotki ani z badań które czytałem, a które wręcz stanowią że w przeciwieństwie do leków starszej generacji ten lek stanowi relatywnie bezpieczne rozwiązanie dla osób starszych, właśnie dzięki łatwemu metabolizmowi i wydalaniu. W ulotce stoi że osoby z niewydolnością wątroby powinny skonsultować z lekarzem dawkowanie i podawanie wraz z innymi lekami - z wiadomych względów - w związku z ograniczonym metabolizmem a nie przez hepatotoksyczność.
  • 515 / 103 / 0
Słabo się sprawdził mi ten moklobemid i przestał działać przez co sięgnąłem po alprazolam i poszedł ciąg na 0,5-1mg dziennie wiec pora odstawić ale nie o tym.
Na brak antydepresyjnego efektu i brak aktywizacji + anhedonia otrzymałem standardowo pregabaline 600mg/d + sulpiryd 200mg/d + wenlafaksyna 150mg/d + alprazolam SR 0,5mg na zejście.
Czy jeśli ostatni raz wzialem moklobemid rano 300mg to moge popołudniu wziąć teraz juz 75mg wenli?
  • 100 / 45 / 0
@techniczny a czytałeś ulotkę leku który otrzymujesz i który jak dotąd przyjmowałeś? A czytałeś ten wątek? A ogarniasz w ogóle temat substancji które bierzesz? Nie, nie możesz, chyba że chcesz zaryzykować wizytą w szpitalu i dolegliwościami wynikającymi z zespołu serotoninowego. Nie napisałeś też jakie dawki moklobemidu przyjmowałeś jak dotąd poza dzisiejszą 300. 3 dni to absolutne minimum a i tak wyciągam tę tezę z dupy na podstawie tego co ludzie piszą o 5 krotnym odczekaniu okresu półtrwania pomnożonego przez kij i oko.
  • 515 / 103 / 0
Wyłączyłem myślenie i wziąłem rano 300mg moklobemidu i popołudniu 75mg wenlafaksyny. Bralem codziennie od dawna moklo 300-300-0. Wczorajsza (codziennie brana 300-0-300mg) pregabalina z alpra mnie ogłupiła i ciesze się że nic poważniejszego się nie stało.

UWAGA WYSTĄPIŁ ZESPÓŁ SEROTONINOWY!!!!
  • 23 / 8 / 0
@techniczny Po jakim czasie się rozwinął ZS? Jakie objawy były?
  • 515 / 103 / 0
Po około 5h od przyjęcia wenlafaksyny goraczka, potliwość, o dziwo osoba która była obok mówiła że aż dziwnie zimny byłem momentami co wskazuje na krążenie chyba, drgawki, zaburzenia wzroku i na początku duże pobudzenie pewnie przez noradrenaline a potem czułem problem z oddechem i ciśnieniem będąc osłabionym i rozkojarzonym jak po jakimś dragu ale bez rekreacji najmniejszej i zresztą nie miałem tego na celu.

Sam sobie winien jestem przez nieprzemyślane wrzucenie SNRI tego samego dnia co iMAO.

Nie powtarzajcie technicznego bo technicznie rzecz biorąc mogłem zejść nawet.
  • 23 / 8 / 0
Dzięki za info.

Ogólnie, poza samą interakcją iMAO/SNRI, dołożyłeś mega wzmocnienie Venli - substrat 2D6, a moclo jest inhibitorem 2D6.
Brałeś 300-300-0, co mega podniosło stężenie Venli.
Stąd podejrzewam tak szybki rozwój ZS.
A Venla w jakiej postaci była? Natychmiastowowe uwalnianie czy o przedłużonym? (Większość preparatów w Polsce jest o przedłużonym, jeden o natychmiastowym).
ODPOWIEDZ
Posty: 1009 • Strona 96 z 101
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.