Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 58 • Strona 3 z 6
  • 228 / 12 / 0
20 lipca 2019DorianGray pisze:
Zanim wypowie się ktoś mądrzejszy, napiszę tylko, że branie antagonisty czegoś powoduje tego czegoś blokowanie. Organizm jeśli już, to produkuje tego więcej, więc u ciebie mielibyśmy do czynienia z naddatkiem, a nie brakiem czy jakimś niedoborem. Lek, który bierzesz, wzmacnia tylko przewodnictwo. Nie sprawia, że przybywa ci receptorów lub samej dopaminy.

Ale, jak pisałem, poczekaj na opinie bardziej kompetentnych użytkowników.
Własnie jak to dokładnie wygląda może ktos więcej sie wypowiedzieć?
Choćby w porównaniu do SSRI, jak neuroleptyki mocno gromadzą Serotonine?
  • 1 / / 0
Kwestiapina w małych dawkach 50 na sen u mnie działała ok. Szybko zasypiam i nie czuje otępienia. (W przypadku działania nasennego) Brałam wcześniej przeciwpsychotycznie dawkę 300 i u mnie się nie sprawdziło.(Brak aktywności w ciągu dnia, podwyższone łaknienie i nie pomogło na urojenia ksobe w depresji.)
Najgorzej czułam się po olanzapinie
Miałam całkowicie spowolnione myślenie, ciężko było wstać i mega głód i czułam się po prostu zwiotczała, totalny brak energii.
Przełomem był Solian 300 w dwóch dawkach rano i w południe.
Aktywizuje i działa przeciwpsychotycznie (moje subiektywne wrażenie trochę przeciwlękowo, ale to tylko moje wrażenia)
Po tym neroleptyku poszłam po 2 latach do pracy i po 3 latach brania Solianu myśli ksobne ustały i obecnie jestem tylko na antydepresantach(Asentra) i kwetiapinie 50 na sen.
  • 165 / 10 / 0
Czy neuroleptyki zbijaja działanie kofeiny?
  • 789 / 132 / 0
Na pewno uspokajają po przedawkowaniu kofeiny, chociaż te stymulujące jak flupentiksol wręcz przeciwnie.
  • 1598 / 44 / 0
Takie szybkie pytanie leczę się neuroleptykiem chroprotixen w dawce 65 mg na noc tylko dostałem informacje, że go nie ma, a aptekach a zostało mi jeszcze chyba na 30 dni i teraz dzisiaj dostałem receptę na chrol i tisercin czyli jak nie dostanę chloru do mam brać tisercin i teraz moje pytanie pod jakim względem tisercin jest lepszy od chrolu albo odwrotnie bo mam chad i OCD i jeszcze zespół metaobliczny.
  • 514 / 104 / 0
@pol90
Tisercin najlepiej się sprawdza jako wypełnienie kubła na leki w aptece bo wiele osób odczuwa po nim bardziej strucie i turbo zombie mode niż jakiekolwiek pozytywne efekty jeśli jakieś w założeniu miał posiadać. Wolałbym bezsenność niż brać lewomepromazyne.
  • 2431 / 282 / 0
15 czerwca 2022pol90 pisze:
Takie szybkie pytanie leczę się neuroleptykiem chroprotixen w dawce 65 mg na noc tylko dostałem informacje, że go nie ma, a aptekach a zostało mi jeszcze chyba na 30 dni i teraz dzisiaj dostałem receptę na chrol i tisercin czyli jak nie dostanę chloru do mam brać tisercin i teraz moje pytanie pod jakim względem tisercin jest lepszy od chrolu albo odwrotnie bo mam chad i OCD i jeszcze zespół metaobliczny.
Również mam re recepte na chlorprotiksen ..ale bardzo ciężko o dostępność tego leku nigdzie w hurtowniach nie ma nawet jedynie apteki gdzie zostały " resztki " gdy był on jeszcze dostępny pamiętam że jakoś w 2020r gdy miałem chlorprotiksen w dawce 50mg to jako jeden z nielicznych leków potrafił mnie ululać do snu oczywiście po jakimś czasie doszedłem do dawki 100mg ale jak miałbym porównywać to tolerka wolniej rośnie niz na dormicum czy xanax .. i tak się zastanawiam czy jechać gdzieś po ten chlorprotiksen czy wołać coś innego nasennie ..bo " śpiąc " po 3-4 godz z wybdzeniami co dziennie mysle że o wiele bardziej szkodzi niż branie neuroleptyków czy benzo ..
  • 1274 / 74 / 1
@techniczny Ja zarzuciłem 4 Tiserciny i nie waliłem ich pod rząd i zarzuciłem 10 mg estazolamu i 5 Xanxu i zero zmułki do roboty poszedłem.
action movie:gun:
  • 514 / 104 / 0
@stuk

Terminator nie do zajebania w takim razie jesteś.
  • 2 / / 0
orientuje się ktoś który neuroleptyk ma najmocniejsze działanie przeciwwymiotne?
ODPOWIEDZ
Posty: 58 • Strona 3 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.