uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 14 / / 0
Chcę posadzić roślinę Sweet Afghani Delicious. Jest to wersja fast, tzn. fotoperiodyczna skrzyżowana z automatem dla skrócenia czasu kwitnięcia.
Oczywiście teoretycznie roślina jest światłozależna, nie jest automatem.
Jednak bardzo bym chciał ją przyspieszyć, nawet jeśli by miała urosnąć dużo mniejsza.
Szansa na wykrycie, pleśń, dziki i inne szkodniki zwiększa się z czasem. Zwłaszcza obawiam się znalezienia (mój najlepszy spot został odkryty).

Eksperyment: wymyśliłem, że będę ją trzymał 2 tygodnie 24/h pod lampą, potem dobę w ciemnościach, a następnie wysadzę.
Czy są szanse, że nawet w maju/czerwcu ze względu na duże skrócenie cyklu świetlnego roślina zacznie kwitnąć?

PS: nie interesują mnie odpowiedzi typu "znajdź dobry spot" - to oczywiste, że poszukam jak najlepszego, ale mieszkając w dużym mieście muszę jechać daleko i tak trudno o świetną miejscówkę.
Słyszałem też o przykrywaniu wieczorem rośliny, ale to niewykonalne i ryzykowne - dwa razy dziennie łązić na spota i zakładać pokrowiec :D

Najlepiej, gdyby się wypowiedział ktoś, kto próbował podobnych sztuczek, a nie tylko teoretycy ;)
  • 11589 / 2239 / 0
W tej kwestii jestem "teoretykiem", ale lepsza taka odpowiedź, niż żadna : )

Z tego co się orientuję, doba to za krótko, żeby wymusić kwitnienie. Gdyby to było takie łatwe, mielibyśmy sposób idealny na nasz klimat. Zakwitnąć w odpowiednim momencie, żeby krzaki doszły np na początku września. Wpaść któregoś lipcowego dnia i całkowicie czymś zakryć nawet na spocie.
Z różnych poradników na ten temat płynie tylko jeden wniosek - na taki zabieg potrzeba ze 2 tygodnie. Dzień w dzień trzeba sztucznie skracać roślinie... dzień, żeby ta uznała, że jest jesień.

Odmiana, o której piszesz zapowiada się bardzo dobrze, ale lepiej będzie, jeśli kupisz wersję auto. Wersja FV potrzebuje czasu do połowy września w warunkach śródziemnomorskich więc u nas to jest cholera wie, który tydzień października - obstawiam, że połowa. Jeśli pogoda dopisze, będzie duży krzak, ale pozostanie niedosyt jeśli chodzi o jakość zbioru.
Teraz automaty naprawdę nie odbiegają od krzaków sezonowych. Są tylko i wyłącznie mniejsze, ale można zasiać 4 sztuki, zamiast jednej. Obstawiam, że wyszedłbyś na tym lepiej pod każdym względem (zakładając, że wszystko zrobisz dobrze, bo jak pewnie wiesz, automaty nie lubią pomyłek). Ostatnie tygodnie są absolutnie kluczowe jeśli chodzi o wielkość kwiatów, ich masę (zbitość) oraz pokrycie trichomami i co za tym idzie moc. A sierpień nadaje się na to dużo lepiej, niż przełom września i października.
  • 1432 / 70 / 0
Tutaj do kwitnięcia ma je popchnąć zmiana z 24/0 w domu na te 14-16 godzin na dworze jeśli dobrze rozumiem 😉.
Zaciemnienie na dobę to tylko silniejszy wyzwalacz, słyszałem o czymś takim przy typowej uprawie indoor, niektórym ponoć przyspiesza to rozpoczęcie kwitnięcia.
Pytanie bardziej jest o to, czy da się oszukać roślinę, że te 14-16 godzin to już nadchodząca jesień, bo będzie to sporo mniej, niż wcześniej dostanie w domu.
Czy kwitnięcie powoduje to, że dzień się skraca, czy to, że dzień jest odpowiednio krótki (bo np. regulują to jakieś hormony wydzielane pod wpływem światła/ciemności).
LSD - Piękna i Bestia
  • 1432 / 70 / 0
Znalazłem info na forum THC-talk:
"It is ABSOLUTELY ESSENTIAL that you synch your indoor light cycle with the natural outside light cycle before you move them outside. If you do not they will start to flower immediately, not grow, and could get seriously fucked up and not recover. Never do plants under a 24 hour light cycle if they are going to go outside. For example if your plants are under a 18/6 cycle, and you put them out in April when the natural light cycle is at 14/10 they will start to flower. Since the days are getting longer, the plant will get confused, try to go back into veg and not finish flowering. Going back and forth like this is REALLY bad for the plant and I have seen them not grow again for months after this happens to them
Czyli plan może zadziałać i sezonowa odmiana zacznie kwitnąć w maju.
Problem polega na tym, że dzień się będzie robił coraz dłuższy i potem najpewniej zacznie revegować, co spowoduje u niej duży stres.
LSD - Piękna i Bestia
  • 11589 / 2239 / 0
Myślałem, że chodzi o tą dobę w ciemności. W sumie to już sam się pogubiłem, jak to działa : D
Niemniej nawet jeśli coś takiego jest możliwe, żeby to miało jakikolwiek sens, trzeba by zakwitnąć krzaki o dość pokaźnych już rozmiarach, co logistycznie jest trudne i ryzykowne. Zakwitanie małych krzaczków sezonowych mija się z celem, bo wynik będzie taki, jak z wersji auto.
  • 14 / / 0
W sumie nie do końca, bo samo kwitnięcie u tej odmiany zajmuje 12 tygodni.
Widziałem na fotorelacjach, że potrafi urosnąć nawet 4x.
Także będzie pewnie tak o połowę większa od automatów XXL.
Nie jestem uprzedzony do automatów, wiem, że obecnie są świetnej jakości odmiany dostępne.
Paliłem wiele razy.

Po prostu chciałbym swoich sił z sezonowcem spróbować i genetyki bez ruderalis ;) (no ona w sumie ma też domieszkę, dlatego jest early, ale dużo mniej).

Pytanie brzmi: czy samo wyraźne skrócenie doby rozpoczyna kwitnienie, czy to stosunek dnia do nocy.
Jeśli to pierwsze, to powinna zacząć kwitnąć nawet przy 16 godzinach światła na dworze.
  • 11589 / 2239 / 0
Doby raczej nie da się skrócić - zawsze będzie 24 h (na Ziemi) ; ) Nie bardzo wiem, co masz na myśli.
16 godzin światła i 8 ciemności - nie ma mowy o zakwitnięciu.
  • 346 / 69 / 0
20 kwietnia 2022KoraleKoloruKosmosu pisze:
Pytanie brzmi: czy samo wyraźne skrócenie doby rozpoczyna kwitnienie, czy to stosunek dnia do nocy.
Oczywiście, że stosunek dnia do nocy i tyle w temacie, nie ma co się rozwodzić nad tym dalej.
Żyjesz pełnią życia, cieszysz się licznymi przygodami, a potem okazuje się, że to narkomania...
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.