Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
  • 1431 / 70 / 0
Jestem od 2-3 miesięcy z laską i prawie wszystko mi w niej pasuje, poza postawą wobec narkotyków.
O ile jestem w stanie zrozumieć o nawet z pożytkiem dla siebie wdrożyć ograniczenie tych hedonistycznych, o tyle nie zgodzę się na rezygnację z sajko.
Jem je i tak tylko kilka razy w roku.
Problem w tym, że ona myśli, że to "narkotyk" i wrzuca je do jednego wora z innymi. Martwi się o mnie.

Zacząłem jej podrzucać jakieś badania nad terapią po grzybach itp, ale to słabo działa, potrzebuję filmu, który w przyjazny dla laika sposób pokaże głębię i korzyści sajko.
Najlepiej, żeby nie było za wiele o batripach itp, bo ona się na tym zafiksuje.
Ma niestety OCD i przez to trochę bardziej uparta jest, dlatego też opcja "daj jej spróbować" odpada definitywnie. Nie forsujcie tego.
LSD - Piękna i Bestia
  • 1495 / 964 / 7
Netflix:

– Explained: Psychedelics (krótko i zwięźle, wyjaśnione w pigułce co jest pięć)
– Have A Good Trip (celebryci o tripach)
– Fantastic Fungi (o grzybach ogólnie, ale jest konkretna wzmianka o psylo)
– Magic Medicine (leczenie Januszy z lekooporną depresją i traumami)

Ludzie uważają narkotyki za narkotyki, niezależnie od tego czy to heroina czy LSD, i tak będziesz jebanym narkomanem używając tylko tego drugiego. Najważniejszym aspektem przemawiającym na "tak" jest fakt, że nie mają potencjału uzależniającego, więc nie skończysz pod mostem z resztą zdesperowanych, jednakże wiem że osobom nieświadomym zwyczajnie nie da się tego przegadać i czasem dla świętego spokoju i szacunku do własnych nerwów warto olać temat, a trip zorganizować zwyczajnie samotnie.
  • 393 / 220 / 0
Za krótko się znacie, byś mógł to jej skutecznie zaindukować bez forsowania "daj jej spróbować". Ja moją żonę znam ponad 10 lat, a cały proces przekonywania odnośnie różnic między psychodelikami i cała resztą trwał... Lata. I też była nastawiona zupełnie negatywnie: ćpanie to ćpanie. Ale z czasem zapytała: co ci to daje? Starałem się wytłumaczyć, argumentować, że w moim przypadku to również jest psychoterapia.

Swą argumentację oparłem wyłącznie o profil działania grzybów oraz ich charakterystykę. Mówiłem, że to naturalna rzecz, one rosną nawet u nas na łąkach, nie ma się po nich jakiegoś ultraspida, nie jest się agresywnym, tolerancja rośnie tak szybko, przez co na drugi dzień nie zadziałają jak powinny... Wszystko, co mogło na ich korzyść przemawiać, zostało przedstawione. Żadnego dawania w żyłę, żadnego przedawkowania, żadnych wielotygodniowych ciągów - grzyby tak nie działają.

Ona sama miała pewne problemy fundamentalne, mające swe źródło w dzieciństwie. Mówiłem jej, że grzyby mogą pomóc. Zlokalizują źródło, prawdziwą przyczynę. Opierała się, a ja nie naciskałem i gdzieś tak po roku takiej delikatnej "agitacji w tle" przeszła swą inicjację.

Dzisiaj już jesteśmy po tej samej stronie. In mushroom we trust ;)
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 3390 / 342 / 0
Ty i te twoje dziewczyny chopie... %-D
  • 1240 / 468 / 0
@Scone ciezki orzech do zgryzienia , te z OCD zyja zamkniete w swiecie swoich rytualow , manii i porzadku wiec jak juz raz sobie "wyrobila" zdanie to bedzie mega oporna przed jakakolwiek zmiana (jeszcze bardziej niz "normalni" ludzie) . Nie ma sensu zadnych edukacyjnych filmikow jej pokazywac , na kobiety (szczegolnie takie) nie dziala tego typu argumentacja tak mozesz przekonac chlopa z otwartym umyslem a nie babe z nerwica ...
Przydalby sie jakis autorytet , ktos charyzmatyczny kogo zna albo jakies zagranie na emocjach - musisz kombinowac . Generalnie sprawa trudna mialem tak samo i mi sie nie udalo .
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 1431 / 70 / 0
Dzięki @CATCHaFALL za filmiki, będę je powoli jej przemycał :D.
Poduszko ona nie ma rytuałów, jedynie natrętne myśli czasem i już sobie dużo lepiej z tym radzi, jest w trakcie terapii i medykacji.

Do tej pory próbowałem jej wyjaśnić różnicę pomiędzy używkami (wszelkimi substancjami o profilu czysto hedonistycznym) i psychodelikami jako bardziej formie odkrywania świata i pogłębiania wrażeń.
Mówiłem też o konkretnych pisarzach i artystach, ale to średnio pomagało. No i oczywiście o niskiej toksyczności i szkodliwości.
Ostatnio też jej próbowałem wyjaśnić to, że mam wysoką potrzebę doznań i odkrywania siebie i otaczającego świata.
Póki co nie gadamy o tym, bo ostatnio znalazła u mnie worek z białym proszkiem (3-MeO-PCE) i pytała co to. Poznała nowe słowo :D - dysocjant.
LSD - Piękna i Bestia
  • 972 / 213 / 0
Też miałem taką dziewczynę, bez szans na przekonanie że psychodeliki różnią się pod wieloma względami od innych narkotyków, po prostu odpuściłem uznając że szkoda mojego wysiłku w tej kwestii. W wielu ludziach to są kwestie wpajane od najmłodszych lat.
  • 462 / 54 / 0
Jak to nie używki? Uwazam samo pytanie za idiotyczne, bo psychodeliki sa takimi samymi uzywkami jak kofeina i herbata.
Jestem dość trudny.
  • 630 / 86 / 0
Pokaż jej serial dokumentalny na Netflix
"Jak zmienić swój umysł" ;)
Dla niej najlepszym odcinkiem byłby chyba ten trzeci - o MDMA.
Z pewnością wyjaśnia wiele ważnych kwestii dotyczących dragów o potencjale leczniczym/terapeutycznym i moim zdaniem jest on najbardziej "rozstrzygający".
Jest tam m.in. pokazane jak bezmyślnie, lekką ręką zbanowano MDMA lata temu, kto miał w tym swój interes i dlaczego jest owiane złą sławą.
Ważnym fragmentem jest ten, który mówi o opublikowaniu fałszywych wyników badań nad MDMA i jego rzekomą szkodliwością, gdy po wielu latach wyszło na jaw, że wyniki dotyczyły innego środka.

Obejrzyjcie sobie to razem :)
LUBIĘ GRZEŚKI CZEKOLADOWE.
  • 2172 / 455 / 0
22 stycznia 2022furyofpatientman pisze:
Jak to nie używki? Uwazam samo pytanie za idiotyczne, bo psychodeliki sa takimi samymi uzywkami jak kofeina i herbata.
Tak? To zamiat kawy przed pracą zacznij pić ayahuasce 🙃
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.