Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2156 • Strona 215 z 216
  • 225 / 23 / 0
Awatar użytkownika

@pomasujplecki duloksetyna na mnie wyraźnie działała w najniższej dawce 30 mg a efekty odczuwalne były bardzo szybko.
  • 139 / 24 / 0
Awatar użytkownika

Aktualnie jestem na 100mg sertaliny/dzien, lek działa bardzo dobrze, niestety wraz z rozpoczęciem kuracji zaczęły się problemy ze snem, jakość snu spadła no i śpię krócej, na codzien mam dosyć ciężka pracę fizyczną także jestem zmuszony zmienić lek. Jaki lek możecie polecić o podobnym zakresie działania. Myślę nad wortioksetyną, był to pierwszy lek SSRI który próbowałem i działał na mnie bardzo dobrze.
  • 17 / 7 / 0
Awatar użytkownika

Wenla od 300 mg smyra noradrę i jest fhoj energii po niej. nawet początkowe mniejsze dawki, jak 150 mg działają dość stymulująco. Dlatego warto ją brać z pregaliną która cudownie ją wygładza. Niemniej jednak pierwsze 2-3 tygodnie na wenlafaksynie to był kalejdoskop uboków, od manii, po frustrację, poczucie stymulacji w ciele normalnie jakbyś zajebał szczura agatki. Źrenice też wyjebane jak po kwasie. Ponoć przy testach na obecność amfetaminy w organiźmie czasem będąc na dużych dawkach wenli może Ci wypaść wynik pozytywny :D Ja to tam lubiłem te pierwsze uboki i drescze serotoninowe chodzące po plecach, ale energetyzująco. Niektórym to jednak przeszkadza. No i największy minus przez pierwszy min. miesiąc to budzisz się w mokrej pościeli. Mega się po niej poci w nocy. I bez pregabaliny, albo benzo, albo jakiś neuro jest problem z zaśnięciem i sen jest płytki. Ale mix wenla plus pregaba to jest dla mnie złoto. Wenla to nie stricte ssri tylko snri, ale w dawkach do ok 300 mg praktycznie działa tak samo. ale stymuluje. Zapytaj swojego magika, ja osobiście polecam .
Zdrówka <3
Lubię placki. Ale wolę kokainę. I szachy. Dobry mix.
  • 50 / 1 / 0

@wiaderk0 skoro działał bardzo dobrze to czemu zmieniłeś?może dodaj coś na sen?mirtazapine/mianseryna/trazodon
  • 225 / 23 / 0
Awatar użytkownika

@wiaderk0 wortioksetyna nie jest SSRI, działa inaczej od nich. Ale podłączam się do pytania, czemu odstawiłeś skoro było ok?
  • 598 / 3 / 0

Biore taki zestaw na zaburzenia depresyjno lekowe dulokstetyne 30mg sulpiryd 150mg I amitryptylina 50mg na noc kwetapina 50mg co sądzicie?
  • 17 / 7 / 0
Awatar użytkownika

@pauleta1987 Pytanie co Ty sądzisz? :D
Działa czy nie działa? Jak się po tym czujesz? Jakie są efekty? Albo jakie byś chciała efekty a ich nie ma? Ciężko się odnieść do Twojego posta :))
Lubię placki. Ale wolę kokainę. I szachy. Dobry mix.
  • 92 / 11 / 0
Awatar użytkownika

@pauleta1987 Jesteś niereformowalny, tobie już nic nie pomorze.
  • 184 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Od 7 lat na Antydepresantach, w między czasie dwie przerwy : rok i pół roku.

Dopiero przerwy po czasie uświadamialy mi, że antydepresanty jednak działały.
Za każdym razem jak odstawiam, po czasie zaczynam czuć prawie codziennie stres, który objawia się bardzo mocnym dyskomfortem żołądka, coś co przeszkadza na tyle, że nic się nie da zrobic. Czasem dochodzą biegunki, myślę ,ze moze to być zespół jelita drażliwego na który w sumie każdy z antydepresantów jakie brałem działał bardzo dobrze.

Problemem jest depresja i lęki społeczne( lęki na przestrzeni lat i tak się mega wyciszyly, ale dalej jest średnio.


Zacząłem od fluoksetyny 40mg dziennie i podziałało na mnie magicznie, zero depresji, chęci do życia, pierwszy raz miałem uczucie/przekonanie, ze warto położyć się do łóżka wcześniej bo jutro też jest dzień a nie przeciągać w nieskończoność i chodzić niewyspanym i Nieszczesliwym . Pięknie uczucie 😅.

Po roku odstawilem, stopniowy nawrót choróby i po roku znowu fluoksetyna, dawki 40 a później 60mg. Zero pozytywnych odczuć, mega lęki, jak zupełnie inny lek niż ten który kiedyś pomógł


Parę miesięcy później wenlafaksyna 2lata 225mg + escitalopram 5mg dziennie (na lęki).

Dużo efektów ubocznych jak mega pocenie się i problemy z zaśnięciem.

Pozatym działało nieźle. Ale nie był to złoty lek, niechętnie bym do tego wrocil.


Później przerwa, nawrót i escitalopram 10 a później 20mg dziennie.

Pomagało moze w 50% , dużo efektów ubocznych głównie bardzo duże problemy ze snem (potrafiłem praktycznie nie spać 2-3 noce mimo zmęczenia) do tego źrenicę wyjebane, wszyscy myśleli że cpam na okrągło.

Następnie sertralina 150mg (dalej na niej jestem)

Dziala moze w 50% . Bardzo mocnym minusem jest dla mnie brak sił, totalny brak sił , zmuszanie się do wzzystkiego, negatywne nastawienie, delikatne problemy ze snem. Niby czuje się ok ale wstaje i jestem zmęczony, auta nie odpaliłem od tygodnia, na siłownię nie chodzę w ogole, robię małe pieniędze mimo wielkich planów i tego ze głównie całe moje życie kręci się w okolo pieniędzy i siłowni, wszystko odkładam na potem, które nigdy nie następuje.

Kompulsywnie wydaje kasę żyjąc jak dawniej mimo, ze nie chce mi się jej zarabiać. Myślę że może mi to dawać złudne chwilowe szczęście.


Patrząc wstecz największy progres zrobiłem na wenlafaksynie, jednak efekty uboczne odstraszają mnie do wracania do niej ( wyobraźcie sobie, ze siedzac u fryzjera ten co chwile przeciera Ci czoła tak się pocisz cały czas, plecy non stop mokre).


Skończyła mi się sertralina i jutro będę gadał z lekarzem. Możecie poradzić jaki lek mógłby mi pomoc? Głównie zależy mj na chęci do życia i wykonywania obowiązków, życia według planu.
  • 64 / 12 / 0
Awatar użytkownika

@pauleta1987 Ty pogadaj z Twoim prowadzącym, żeby Ci coś włączył na nerwice albo paranoje :cojest:
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2021 przez Attitude, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 2156 • Strona 215 z 216
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.