Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.
ODPOWIEDZ
Posty: 106 • Strona 10 z 11
  • 8677 / 1647 / 2
@angrybrads1
21 października 2021angrybrads1 pisze:
Robisz więc tak, na 30 min. przed snem na w miarę pusty żołądek wrzucasz:
- 1g Cytruliny
- 3g Tauryny
- 1g Gaba
- 50mg Witaminy B6
😁 Ja na takim zestawie będę się męczyć jak cholera. Tauryna blokuje powstawanie serotoniny więc się wybudzalem wcześnie rano i miałem problemy.
Cytrulina mnie pobudzała, nie jakoś bardzo ale dawała kopa.

Co do samego GABA powstała teoria w której GABA spożyte doustnie w ogóle nie przedostaje się do mózgu (nawet w combo z substancjami zmieniającymi przepuszczalność BBB) . Jednak zwiększa się pula GABA w całym organizmie i zmienia się działanie GABA na cały organizm co w konsekwencji i tak wpływa na mózg i układ nerwowy.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 1599 / 45 / 0
@angrybrads1
No ja brałem GABA rok temu w suplementach typu gaba plus razem z melatoniną i gaba ostro czyty GAbA w proszku no i brałem niestadardowe dawki raz o niestardardowych godzinach nigdy nie brałem przed zaśnięciem. No i ten GABA z początku działał w miarę dobrze, a potem były hustawki nastroju niepokój rozdrażnienie itp. brałem dawki dobowe od 500 mg do 1.2 G.
  • 1174 / 215 / 23
21 października 2021angrybrads1 pisze:
Dobra, przetestowałem Gaba i powiem że to działa. Od razu informuje że nie znajdziesz tu działania rekreacyjnego, ale jeżeli interesuje cię zdrowie czy siłownia to czytaj dalej!

...
Gwarantuje że po takiej suplementacji będziecie jak młody bóg, polecam dla osób z brainfogiem, mgłą umysłową, anhedonią, przewlekłym zmęczeniem, brakiem energii, depresją, no i przede wszystkim, osobom ćwiczącym różne sporty a zwłaszcza na siłowni!
Polecam, polecam polecam!!!
Mam wszystko oprócz cytruliny. Da rady taki miks bez niej czy zwiększyć dawki czegoś?
  • 1926 / 100 / 0
21 października 2021Stteetart pisze:
Ja na takim zestawie będę się męczyć jak cholera. Tauryna blokuje powstawanie serotoniny więc się wybudzalem wcześnie rano i miałem problemy.
Może być, zależy od człowieka, ja wcześniej jechałem długo na taurynie, b6, cytrulinie, cynk i magnez na noc, nie wybudzałem się itp. działało dobrze było czuć poprawę ale dopiero po dodaniu gaba do tego miksu na noc, zaczęły się dziać cuda w dzień. Ale masz rację taka reakcja jak u ciebie może się pojawiać i u innych ale to można wtedy zmniejszyć tauryne dodać więcej gaba, dobrać dawki pod siebie.
21 października 2021Stteetart pisze:
Cytrulina mnie pobudzała, nie jakoś bardzo ale dawała kopa.
U mnie daje lekki "clearhead" ale i spadało mi też dość mocno ciśnienie i temp. ciała, przez co przy większej ilość cytruliny (3-5g) przed treningiem gorzej mi się ćwiczyło, ale nie powiedziałbym że daje mi kopa czy pobudzenie, u mnie nie ma takiego działania.
21 października 2021Stteetart pisze:
Co do samego GABA powstała teoria w której GABA spożyte doustnie w ogóle nie przedostaje się do mózgu (nawet w combo z substancjami zmieniającymi przepuszczalność BBB) .
Też głownie na takie informacje trafiałem, ale jak poszperałem sobie głębiej to wychodziło w badaniach że może przekracza barierę ale w bardzo małych ilościach - "Niejednoznaczne są również wyniki badań na grupach badanych chorujących na epilepsję i może to wynikać, z faktu że ilość GABA, która przekracza barierę krew-mózg, jest zbyt niska, aby mieć znaczenie kliniczne [43,44,45]". Na reddicie dotarłem też do informacji od użytkowników że trzymany pod językiem lepiej działa, nie mówiąc już o różnych licznych doniesieniach od użytkowników polskich i zagranicznych, że gaba wzmacnia inne substancje działające na gaba.

A szperając jeszcze głębiej trafiłem na badanie pod tytułem - Dowody na to, że produkcja tlenku azotu zwiększa przepuszczalność kwasu gamma-aminomasłowego przez barierę krew-mózg
Gdzie można przeczytać między innymi:

"Przepuszczalność bariery krew-mózg (BBB) dla hamującego neuroprzekaźnika - kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) badano u szczurów po dootrzewnowym (i.p.) podaniu samego GABA oraz w połączeniu z L-argininą (L-Arg). Podanie GABA (600 mg/kg masy ciała [b. wt.]) samodzielnie zwiększyło stężenie GABA w mózgu (33%, p < 0,01), w porównaniu z nieleczonymi szczurami i podaniem L-Arg (2000 mg/kg mc. wt.) również zwiększyło stężenie GABA (65%, p < 0,01) w mózgu. Ponadto w mózgach leczonych GABA + L-Arg stwierdzono czterokrotny wzrost poziomu GABA (383,3%, p < 0,01) w porównaniu do kontroli."

21 października 2021Stteetart pisze:
Jednak zwiększa się pula GABA w całym organizmie i zmienia się działanie GABA na cały organizm co w konsekwencji i tak wpływa na mózg i układ nerwowy.
Dokładnie, działa obwodowo co pośrednio wywiera też działanie na centralny układ nerwowy.


pol90 - no tu właśnie chodzi o to żeby brać na sen i czerpać korzyści z gaba po zakończeniu jego działania po wybudzeniu ze snu. A cały ten miks ma spotęgować te korzyści.

Morfeo pisze:
Mam wszystko oprócz cytruliny. Da rady taki miks bez niej czy zwiększyć dawki czegoś?
Zamiast cytruliny możesz zastosować zamiennie L-Arginine, cytrulina/l-arginina jest tu akurat dość istotna, wzmacnia i potęguje działanie (przepuszczalność) Gaba, jak można przeczytać powyżej w badaniu które przedstawiłem:
- GABA (600 mg/kg masy ciała [b. wt.]) samodzielnie zwiększyło stężenie GABA w mózgu = 33%
- L-Arginina (2000 mg/kg mc. wt.) zwiększyło stężenie GABA w mózgu = 65%
- GABA + L-Arginina zwiększyła czterokrotnie poziom GABA w mózgu = 383,3%

Chodzi tu o tlenek azotu który zwiększa Cytrulina/L-arginina w mózgu a który to zwiększa przepuszczalność kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) przez barierę krew-mózg.

A największy wzrost tlenku azotu można uzyskać łącząc Cytrulinę z L-argininą:
"....najlepszym rozwiązaniem byłoby przetestowanie L-Argininy z Cytruliną + GABA, ponieważ połączenie L-Argininy z Cytruliną powoduje najszybsze i największe podniesienie poziomu tlenku azotu NO, niż przy zastosowaniu każdego z osobna, co można zaobserwować na poniższym wykresie...."
Wspominałem o tym kilka stron wstecz - post3311293.html#p3311293

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś spróbował bez cytruliny/l-argininy, możesz zwiększyć dawkę gaba lub spróbować ze swoją standardową dawką.


Dla mnie to jedno z większych ostatnich moich odkryć, działa na mnie to wręcz niewiarygodnie dobrze, dawno się tak dobrze nie czułem, po takim miksie w dzień jestem krótko mówiąc lekko naspidowany, do tego stopnia że słuchając muzyki czasem potrafi się pojawić u mnie lekki szczękościsk, ale nie jestem roztrzęsiony itp. wręcz przeciwnie bardziej opanowany, ruchy są bardziej płynne, czuje się spokojniejszy ale wewnątrz mam pełno energii, znacznie większa wytrzymałość, do tego stopnia że na ostatnim treningu zamiast odpoczywać w przerwach to sobie głupkowato tańczyłem do muzyki, zacząłem się wygłupiać, śpiewać, nie mogłem usiedzieć w miejscu, co u mnie się zazwyczaj nie zdarza, zazwyczaj to siadam i próbuje zebrać siły na kolejne serie jestem spokojny a nie taki "impulsywny". Dziś spałem tylko 5 godzin. wstaje nalewam sobie wodę do szklanki, a ona nic nie waży jak bym jej w ogóle w ręku nie miał, jak bym wrzucił coś noradrenalinowego gdzie kończyny stają się lekkie a różne rzeczy w dłoniach przestają ważyć, 5 godzin snu, robota teraz jest godzina 2:38 a ja mam znacznie więcej energii i znacznie lepszy nastrój niż przez ostatnie miesiące tuż po przebudzeniu po 9-12 godzinach snu pełnych regeneracji, nawet niema porównania!

Naprawdę polecam wszystkim spróbować!
Według mnie oprócz samego swoistego, poszczególnego działania suplementów podczas snu, główne działanie te po przebudzeniu, czyli to stymulujące, spowodowane jest poprzez podbicie katecholamin (noradrenalina, dopamina, adrenalina) większy ich wyrzut po przebudzeniu i lekkim uwrażliwieniu receptorów, głównie NMDA.

Jeszcze parę moich spostrzeżeń:
- wydaje mi się ,że z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręca (nie zrażajcie się jak na początku nie będzie bądź będą słabe rezultaty, bierzcie systematycznie, dzień w dzień)
- jedzenie osłabia działanie, najlepiej brać 30-40 min. przed snem na pusty żołądek przed kolacją, jak suple się załadują wtedy można zjeść kolacje/ostatni posiłek, polecam naturalny serek wiejski/twaróg chudy/jajka
- cytruline/l-arginine najlepiej wziąć 20-30min. wcześniej a dopiero potem dorzucić resztę supli, takie rozwiązanie powinno przynieść najlepszy efekt, choć ja wrzucałem wszystko na raz i też działało, ale zamierzam przejść na ten system.

Kiedy wiadomo że gaba działa? jak rozpoznać? - pierwsze efekty tuż po przyjęciu Gaba (zwłaszcza większych dawek):
- mrowienie ciała
- duszność
- niepokój
- spłycenie oddechu
- przy głębokich pełnych wdechach, coś ala "odruch suchego kaszlnięcia"
Spokojnie, te objawy pojawiają się szybko (po kilku minutach) i szybko znikają (też dosłownie po kilku minutach, 5-10 min. maks), oczywiście nie wszystkie muszą wystąpić, nie ma się więc czym martwić!

Na pewno różni ludzie mogą różnie reagować na ten miks w zależności jakie substancje spożytkowali w przeszłości i jaki jest ich stan receptorów i neuroprzekaźników, żeby było wszystko jasne, ja wcześniej brałem GBL/GHB ale od 2014-2015 nie biorę nic od tego czasu, tylko jakieś drobne różne suple typu kofeina, kreatyna, troszkę noopept, cytrulina, tauryna, tyrozyna itp. w niedużych ilościach. plus treningi siłowe.
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 1926 / 100 / 0
21 października 2021Stteetart pisze:
Ja na takim zestawie będę się męczyć jak cholera. Tauryna blokuje powstawanie serotoniny więc się wybudzalem wcześnie rano i miałem problemy.
Może być, zależy od człowieka, ja wcześniej jechałem długo na taurynie, b6, cytrulinie, cynk i magnez na noc, nie wybudzałem się itp. działało dobrze było czuć poprawę ale dopiero po dodaniu gaba do tego miksu na noc, zaczęły się dziać cuda w dzień. Ale masz rację taka reakcja jak u ciebie może się pojawiać i u innych ale to można wtedy zmniejszyć tauryne dodać więcej gaba, dobrać dawki pod siebie.
21 października 2021Stteetart pisze:
Cytrulina mnie pobudzała, nie jakoś bardzo ale dawała kopa.
U mnie daje lekki "clearhead" ale i spadało mi też dość mocno ciśnienie i temp. ciała, przez co przy większej ilość cytruliny (3-5g) przed treningiem gorzej mi się ćwiczyło, ale nie powiedziałbym że daje mi kopa czy pobudzenie, u mnie nie ma takiego działania.
21 października 2021Stteetart pisze:
Co do samego GABA powstała teoria w której GABA spożyte doustnie w ogóle nie przedostaje się do mózgu (nawet w combo z substancjami zmieniającymi przepuszczalność BBB) .
Też głownie na takie informacje trafiałem, ale jak poszperałem sobie głębiej to wychodziło w badaniach że może przekracza barierę ale w bardzo małych ilościach - "Niejednoznaczne są również wyniki badań na grupach badanych chorujących na epilepsję i może to wynikać, z faktu że ilość GABA, która przekracza barierę krew-mózg, jest zbyt niska, aby mieć znaczenie kliniczne [43,44,45]". Na reddicie dotarłem też do informacji od użytkowników że trzymany pod językiem lepiej działa, nie mówiąc już o różnych licznych doniesieniach od użytkowników polskich i zagranicznych, że gaba wzmacnia inne substancje działające na gaba.

A szperając jeszcze głębiej trafiłem na badanie pod tytułem - Dowody na to, że produkcja tlenku azotu zwiększa przepuszczalność kwasu gamma-aminomasłowego przez barierę krew-mózg
Gdzie można przeczytać między innymi:

"Przepuszczalność bariery krew-mózg (BBB) dla hamującego neuroprzekaźnika - kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) badano u szczurów po dootrzewnowym (i.p.) podaniu samego GABA oraz w połączeniu z L-argininą (L-Arg). Podanie GABA (600 mg/kg masy ciała [b. wt.]) samodzielnie zwiększyło stężenie GABA w mózgu (33%, p < 0,01), w porównaniu z nieleczonymi szczurami i podaniem L-Arg (2000 mg/kg mc. wt.) również zwiększyło stężenie GABA (65%, p < 0,01) w mózgu. Ponadto w mózgach leczonych GABA + L-Arg stwierdzono czterokrotny wzrost poziomu GABA (383,3%, p < 0,01) w porównaniu do kontroli."

21 października 2021Stteetart pisze:
Jednak zwiększa się pula GABA w całym organizmie i zmienia się działanie GABA na cały organizm co w konsekwencji i tak wpływa na mózg i układ nerwowy.
Dokładnie, działa obwodowo co pośrednio wywiera też działanie na centralny układ nerwowy.


pol90 - no tu właśnie chodzi o to żeby brać na sen i czerpać korzyści z gaba po zakończeniu jego działania po wybudzeniu ze snu. A cały ten miks ma spotęgować te korzyści.

Morfeo pisze:
Mam wszystko oprócz cytruliny. Da rady taki miks bez niej czy zwiększyć dawki czegoś?
Zamiast cytruliny możesz zastosować zamiennie L-Arginine, cytrulina/l-arginina jest tu akurat dość istotna, wzmacnia i potęguje działanie (przepuszczalność) Gaba, jak można przeczytać powyżej w badaniu które przedstawiłem:
- GABA (600 mg/kg masy ciała [b. wt.]) samodzielnie zwiększyło stężenie GABA w mózgu = 33%
- L-Arginina (2000 mg/kg mc. wt.) zwiększyło stężenie GABA w mózgu = 65%
- GABA + L-Arginina zwiększyła czterokrotnie poziom GABA w mózgu = 383,3%

Chodzi tu o tlenek azotu który zwiększa Cytrulina/L-arginina w mózgu a który to zwiększa przepuszczalność kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) przez barierę krew-mózg.

A największy wzrost tlenku azotu można uzyskać łącząc Cytrulinę z L-argininą:
"....najlepszym rozwiązaniem byłoby przetestowanie L-Argininy z Cytruliną + GABA, ponieważ połączenie L-Argininy z Cytruliną powoduje najszybsze i największe podniesienie poziomu tlenku azotu NO, niż przy zastosowaniu każdego z osobna, co można zaobserwować na poniższym wykresie...."
Wspominałem o tym kilka stron wstecz - post3311293.html#p3311293

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś spróbował bez cytruliny/l-argininy, możesz zwiększyć dawkę gaba lub spróbować ze swoją standardową dawką.


Dla mnie to jedno z większych ostatnich moich odkryć, działa na mnie to wręcz niewiarygodnie dobrze, dawno się tak dobrze nie czułem, po takim miksie w dzień jestem krótko mówiąc lekko naspidowany, do tego stopnia że słuchając muzyki czasem potrafi się pojawić u mnie lekki szczękościsk, ale nie jestem roztrzęsiony itp. wręcz przeciwnie bardziej opanowany, ruchy są bardziej płynne, czuje się spokojniejszy ale wewnątrz mam pełno energii, znacznie większa wytrzymałość, do tego stopnia że na ostatnim treningu zamiast odpoczywać w przerwach to sobie głupkowato tańczyłem do muzyki, zacząłem się wygłupiać, śpiewać, nie mogłem usiedzieć w miejscu, co u mnie się zazwyczaj nie zdarza, zazwyczaj to siadam i próbuje zebrać siły na kolejne serie jestem spokojny a nie taki "impulsywny". Dziś spałem tylko 5 godzin. wstaje nalewam sobie wodę do szklanki, a ona nic nie waży jak bym jej w ogóle w ręku nie miał, jak bym wrzucił coś noradrenalinowego gdzie kończyny stają się lekkie a różne rzeczy w dłoniach przestają ważyć, 5 godzin snu, robota teraz jest godzina 2:38 a ja mam znacznie więcej energii i znacznie lepszy nastrój niż przez ostatnie miesiące tuż po przebudzeniu po 9-12 godzinach snu pełnych regeneracji, nawet niema porównania!

Naprawdę polecam wszystkim spróbować!
Według mnie oprócz samego swoistego, poszczególnego działania suplementów podczas snu, główne działanie te po przebudzeniu, czyli to stymulujące, spowodowane jest poprzez podbicie katecholamin (noradrenalina, dopamina, adrenalina) większy ich wyrzut po przebudzeniu i lekkim uwrażliwieniu receptorów, głównie NMDA.

Jeszcze parę moich spostrzeżeń:
- wydaje mi się ,że z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręca (nie zrażajcie się jak na początku nie będzie bądź będą słabe rezultaty, bierzcie systematycznie, dzień w dzień)
- jedzenie osłabia działanie, najlepiej brać 30-40 min. przed snem na pusty żołądek przed kolacją, jak suple się załadują wtedy można zjeść kolacje/ostatni posiłek, polecam naturalny serek wiejski/twaróg chudy/jajka
- cytruline/l-arginine najlepiej wziąć 20-30min. wcześniej a dopiero potem dorzucić resztę supli, takie rozwiązanie powinno przynieść najlepszy efekt, choć ja wrzucałem wszystko na raz i też działało, ale zamierzam przejść na ten system.

Kiedy wiadomo że gaba działa? jak rozpoznać? - pierwsze efekty tuż po przyjęciu Gaba (zwłaszcza większych dawek):
- mrowienie ciała
- duszność
- niepokój
- spłycenie oddechu
- przy głębokich pełnych wdechach, coś ala "odruch suchego kaszlnięcia"
Spokojnie, te objawy pojawiają się szybko (po kilku minutach) i szybko znikają (też dosłownie po kilku minutach, 5-10 min. maks), oczywiście nie wszystkie muszą wystąpić, nie ma się więc czym martwić!

Na pewno różni ludzie mogą różnie reagować na ten miks w zależności jakie substancje spożytkowali w przeszłości i jaki jest ich stan receptorów i neuroprzekaźników, żeby było wszystko jasne, wcześniej brałem GBL/GHB oraz DMAA (NRI) z kawą ale od 2014-2015 nie biorę nic, od tego czasu tylko jakieś drobne różne suple typu kofeina, kreatyna, troszkę noopept, cytrulina, tauryna, tyrozyna itp. w niedużych ilościach. z przerwami, plus treningi siłowe.
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 8677 / 1647 / 2
22 października 2021angrybrads1 pisze:
Ale masz rację taka reakcja jak u ciebie może się pojawiać i u innych ale to można wtedy zmniejszyć tauryne dodać więcej gaba, dobrać dawki pod siebie
Ja też trochę przesadziłem bo ja stosowałem spore dawki tauryny. Jako, że tauryna blokuje sero to wzmacnia niektóre auple, jednak blokuje też acth więc "wyłącza" niektóre hormony uruchamiane zwiększonym stężeniem acth.
22 października 2021angrybrads1 pisze:
U mnie daje lekki "clearhead" ale i spadało mi też dość mocno ciśnienie i temp. ciała, przez co przy większej ilość cytruliny (3-5g) przed treningiem gorzej mi się ćwiczyło, ale nie powiedziałbym że daje mi kopa czy pobudzenie, u mnie nie ma takiego działania
Arginina / cytrulina to nie tylko tlenek azotu to przede wszystkim agmatyna a to już konkretne działanie. Polecam poczytać.
22 października 2021angrybrads1 pisze:
Na reddicie dotarłem też do informacji od użytkowników że trzymany pod językiem lepiej działa, nie mówiąc już o różnych licznych doniesieniach od użytkowników polskich i zagranicznych, że gaba wzmacnia inne substancje działające na gaba
Jest jeszcze jeden mechanizm który może wchodzić w grę. Mianowicie konkurencyjność poszczególnych aminokwasów - i tak jak np BCAA konkurują z tryptofanem tak GABA może konkurować z innymi 🤔
22 października 2021angrybrads1 pisze:
Zamiast cytruliny możesz zastosować zamiennie L-Arginine, cytrulina/l-arginina jest tu akurat dość istotna,
Generalnie z tego co pamiętam to cytrulina jest lepszym źródłem argininy niż sama arginina, wszystko rozbija się o metabolizm ale nie chcę teraz palnac bzdury 🤔
22 października 2021angrybrads1 pisze:
A największy wzrost tlenku azotu można uzyskać łącząc Cytrulinę z L-argininą:
Ok ale większości badań aminokwasy podaje się we wlewach dożylnych.
22 października 2021angrybrads1 pisze:
godzin snu, robota teraz jest godzina 2:38 a ja mam znacznie więcej energii i znacznie lepszy nastrój niż przez ostatnie miesiące tuż po przebudzeniu po 9-12 godzinach snu pełnych regeneracji, nawet niema porównania!
Oby to nie poszło w stronę hipomanii lub przespidowania.
22 października 2021angrybrads1 pisze:
Na pewno różni ludzie mogą różnie reagować na ten miks w zależności jakie substancje spożytkowali
Ja przerobiłem bardzo wiele różnego rodzaju aminokwasów. Bawiłem się z nimi swojego czasu i zonglowalem na różne sposoby. Trwało to dość długo.
Po jakimś czasie jednak odpuściłem, gra nie warta świeczki.
Dlugoby pisać. Odpuściłem Głównie przez wyczerpanie organizmu deficytem jednego aminokwasu lub nadmiarem innego.
Spróbować możecie ale nie radzę przeginać, bo może być różnie.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 1599 / 45 / 0
@angrybrads1
Czyli z tego wynika, że jeśli się GABA stosuje w dzień i różne dawki (czyli w jednym dniu itp.) to wtedy to lepiej wogóle nie brać tego GABA ?

Więc najlepiej GABA brać najpóźniej najlepiej 30 min przed snem ?
  • 36 / 9 / 0
Działa dobrze obwodowo jeśli ktoś chce odstawić modulatory gaba to polecam 150mg Wit b6 na noc 50 G glutaminy ( obniża syntezę glutamininianu ) i dawki tauryny 5g działa jako słaby analog gaba B

Brane na noc
  • 53 / 10 / 0
Przeglądałam wątek dużo tu informacji.
Biorę nieduże dawki benzo, ale chcę je zredukować. Czy suplementacją gabą ma tu sens?
Plus czy można jakoś stymulować sam neuroprzekaźnik w naturalny sposób?
PREGABALINUM ENTHUSIAST
  • 1356 / 82 / 1
@UnityMitford Za mały kaliber.Celowałbym raczej w Pikamilon, fenibut.
Mam odżywkę w mixe z melataninom.Na pewno gaba samo nie usypia, ale coś tam pomaga w zasypianu.
action movie:gun:
ODPOWIEDZ
Posty: 106 • Strona 10 z 11
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.