Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 1249 • Strona 124 z 125
  • 3 / / 0

Hej,

Niby człowiek wie, ale... Wolę się upewnić w kwestii nawodnienia (poradnik przeczytany).
T+8 od włożenia boxa do torby, przed zamknięciem kilka pryśnięć na ścianki. Przedwczoraj zauważyłem że wyszły dwie małe kuleczki. Wilgotność chyba odrobinę spadła patrząc po ściankach ale wciąż jest na nich rosa. Na jakim etapie warto "podlewać"? Kiedy zrobi się zupełnie sucho? Zakładam że na etapie dwóch ledwo przebitych pinów warto wstrzymać się z otwieraniem torby.
  • 1015 / 563 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Chat mod
Chat mod

@TetraHydroCanna

Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić (tym bardziej przez monitor), dlatego działamy na przysłowiowego "czuja". Jeśli naocznie zauważyłeś, że spada wilgotność to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ciut prysnął.

Przeważnie najpierw się pokazują jakieś pojedyncze wariaty, dopiero potem tak za dwa dni wysyp reszty grzybów. Nie popadajmy w paranoję z tym nieotwieraniem, tym bardziej jak już coś się tam dzieje, to w sumie nawet powinieneś, jest to ważne tylko na początku. Od teraz CO2 będzie spowalniać rozwijanie się owocników, które już się pokazały..
Normalnie otwórz, pzy okazji możesz podbić wilgotność i gwarantuje Ci, że reszta również od kopa wyrośnie.

Różne poradniki mówią nam, żeby "pryskać codziennie", za przeproszeniem nie wiem na jaki chuj – oczywiście dopóki ewidentnie widać rosę. Na takim etapie, gdzie już grzyby zaczynają wypełzać najważniejsza będzie wymiana gazowa, także rano i wieczorem zalecam to robić 😉
  • 70 / 2 / 0
Awatar użytkownika

Bardzo powolny wzrost i dodanie sobie szansy na weekendowy lot, uprzednio upewniwszy się o tym, że to temperatura, jej skoki itp. są powodem problemów ze wzrostem, kupiłem przeto kabel grzewczy i zamontowawszy go w szafie doświetlam lampką z telefonu. Temperatura to 25-26 stopni.

1. I jak myślicie? Styka? Czy lepiej wyciągać z szafy w dzień (a z tą jasnością różnie ostatnio) przy wachaniach temperatury?

2. Liczę na szamanie w sobotę. Jest szansa?

3. Czy w sobotę mogę wyciągnąć największe dwa, trzy okazy resztę pozostawiając sobie w przypadku kiedy jeszcze nie otworzą (te największe) osłonki?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 29 / 3 / 0

czy kukurydza konserwowa w puszcze która była sterylizowana przy pakowaniu będzie dobra do zaszczepienia?
  • 29 / 3 / 0

@CATCHaFALL
przepraszam ze pinguje, ale czy wiesz czy kukurydza konserwowa taka w puszcze ktora byla sterylizowana przy pakowaniu, bedzie dobra do zaszczepienia?
  • 1015 / 563 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Chat mod
Chat mod

@quarmaballs nic się nie stało, któryś z moderatorów scali Twój post w jeden, po czasie nie można już wyedytować poprzedniego.

Co do Twojego pytania: wątpię, aby ktokolwiek to praktykował. Używa się suchej kukurydzy, którą sam namoczysz i potem obgotujesz, zanim trafi do sterylizacji.

Kukurydza jest na tyle wdzięczna, że nawet jeśli nie posiadasz szybkowaru (większość i tak robi to w zwykłym garnku), to proces sterylizacji można wykonać... W piekarniku. To czyni tą metodę dosyć wygodną.

Podrzucam jeden tylko link na YT: https://youtu.be/QFEIWzGZwgE który na pewno wiele rozjaśni, natomiast pod frazą "Popcorn TEK" (No pressure cooker – wersja bez szybkowarów), jak i w propozycjach pod w/w filmem na pewno znajdziesz tego o wiele, wiele więcej i to na temat każdej z ogólnopoznanych nam metod.

Mykologicznych kanałów jest od groma, zaczynając od budowy monotabów, przez szczepienie, proporcji substratów, ich wykonania, etc, etc... Skarbnica wiedzy, która dlatego że w formie wideo na pewno ułatwia zwizualizowanie sobie wszystkiego prościej, niż sucha wiedza z literek.

Polecam i powodzenia w eksperymentach życzę 😉

P.S. Pytania w złym temacie, ten jest o grow kitach.
  • 1 / / 0

Witam, pierwsze piny wyszły po około 8 dnach. Było ich bardzo dużo co mnie ucieszyło ale grzybki strasznie zwolniły po 3-4 dniach. Teraz mija 8 dzień od pierwszych pinów a tam prawie nic się nie zmienia. Prócz coraz większej liczby abortów i dosłownie parę grzybów idzie do przodu nawet niektóre z tych malutkich jakby otwierały kapelusze. Największy z nich ma na oko 7-8cm i leży na ziemi. Nie wiem czy je zrywać i szykować się na następny zbiór czy dalej czekać na rozwój sytuacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 października 2021 przez Zynt, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3270 / 254 / 0
Awatar użytkownika
FajnieJest
Kompetentny
Kompetentny

Jak te male juz nie rosna a blonka kapelusza tego najwiekszego owocnika sie oddzielila, to zbieraj wszystko i rob kolejnego flusha ktory juz powinien byc bardziej obifty. Mozliwe ze maja ciut za zimno wiec postaraj sie im lekko zwiekszyc temperature przy drugim flushu.
  • 1015 / 563 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Chat mod
Chat mod

Inna kwestia, to że pewnie grow kit był szczepiony po prostu zebranymi zarodnikami, a nie sklonowaną, wyselekcjonowaną grzybnią, stąd nie ma mowy o jednym, konkretnym i do przewidzenia rzucie, tylko każdy grzyb jest randomowy.

To tak, jakby do ludzi mieć pretensje, że jeden jest wysoki, a drugi niski. Geny – grzyby również je mają, co ma również przełożenie na późniejszy ich wzrost i warto o tym pamiętać.

I tak jak słusznie zauważył już towarzysz @SteelSlade, nie ma sensu czekać aż wszystkim się osłonki oddzielą, bo grzyb to woda i chłonie jak szalony i to cały czas, przez co takie przetrzymywanie tylko spowolni proces suszenia, a psylocybiny im wiecej nie doda.
  • 3 / / 0

@CATCHaFALL Dziękuję za wcześniejszą poradę. Przyśniło mi się że growbox był praktycznie cały czas zaparowany i do 1 harvestu nawodniłem go odrobinę tylko 1 raz.
Chyba odrobinę za wcześnie był cut, ale niefortunnie wypadł na godzinę 24:00 i obawiałem się zostawić go do rana.

Teraz przyśnił mi się drugi flush. Wydawało mi się że ładnie posprzątałem chociaż najpewniej zostało kilka abortów wielkości 2-4mm. Obawiałem się nadmiernego dłubania w substracie. W 48h po odsączeniu wyszły ponad powierzchnię. Trudno ocenić czy to te pozostawione maluszki. Czy pinowanie przy drugim flushu może przyjść tak szybko? Czy błędem było pozostawienie tych mikro abortów?
scalono - delicsajko
EDIT: Proszę o połączenie z poprzednim postem.

Czy w takiej sytuacji wentylować czy wprost przeciwnie liczyć że wyższe stężenie CO2 pozwoli trochę wyhamować wzrost przodowników?
ODPOWIEDZ
Posty: 1249 • Strona 124 z 125
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.