Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 295 • Strona 30 z 30
  • 359 / 75 / 0
Awatar użytkownika

ja jestem teraz na 50mg i chyba rzuce ten lek w pizdu, bo juz wchodzac z 25 na 50tke zauwazylam znaczny wzrost apetytu. nie moge sobie pozwolic zeby znowu przytyc, bo zrzucanie potem tego to przewalona sprawa. biore jeszcze pregabaline i szczerze nie mam pomyslu czym mozna zastapic te lamotrygine. jakies sugestie?
  • 550 / 85 / 0
Awatar użytkownika

Z dostępnych stabilizatorów nastroju lamotrygina ma najmniejszy wpływ na masę ciała. Topiramat często wywołuje utratę masy ciała (w połączeniu ze stymulantem jest dopuszczony do leczenia otyłości w stanach) ale może powodować zaburzenia funkcji poznawczych i kilka innych nieprzyjemnych uboków. Przychodzi mi do głowy jeszcze gabapentyna z tym że to już nie jest klasyczny normotymik ale w zaburzeniach lękowych niektórym pomaga. Można by tutaj wymienić jeszcze kilka leków przeciwpadaczkowych, które nie mają znaczącego wpływu na masę ciała ale ich działanie stabilizujące nastrój jest optymistycznie rzecz ujmując niewystarczająco udowodnione żebym mógł polecić. Możesz poczytać jeszcze o antagonistach kanału wapniowego ale nie spotkałem się żeby były stosowane w polskiej psychiatrii.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 359 / 75 / 0
Awatar użytkownika

jesli nic mniej wplywajacego na apetyt niz lamotrygina nie znajde, to kij w te stabilizatory, poradze sobie jakos. przed wejsciem na 50mg nie mialam wiekszych problemow z trzymaniem ujemnego bilansu kalorycznego, a teraz na kazdej przerwie w pracy jakies licho mnie kusi zeby wpasc to tu po buleczke, to tam po batonika. ten topiramat mnie zaciekawil, wydaje sie miec dobre opinie no i nie musze bac sie ze przytyje.
  • 599 / 7 / 0
Awatar użytkownika

Zażywa ktoś ? Dobrze stabilizuje nastrój?
  • 1 / / 0

biorę 300mg/dzień 🤪🤪
szczerze, w sumie czuję, że stawia mnie trochę na nogi (depresja)
ODPOWIEDZ
Posty: 295 • Strona 30 z 30
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.