Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 1851 / 199 / 36
Siema.

Jako, że w wątku o medycznej marihuanie w Polsce pojawiają się często te same pytania, postaram się umieścić tu odpowiedzi na nie. Temat jest rozwojowy i będę starał się aktualizować go na bieżąco, jeżeli mi coś umknie proszę o informację tutaj. Zaczynamy!1. CO TO JEST MEDYCZNA marihuana?

Medyczna marihuana to potoczna nazwa kwiatów pochodzących z żeńskich roślin konopi indyjskich. Obecnie, dzięki selekcji genetycznej, hoduje się rośliny o różnym profilu chemicznym, dopasowując ich działanie do konkretnych schorzeń. Hoduje się różne typy marihuany, różniące się zawartością THC i CBD, a hodowle muszą być prowadzone w ściśle kontrolowanych plantacjach, aby nie zawierały metali ciężkich, pestycydów, pleśni czy jakichkolwiek innych zanieczyszczeń. Ważne jest to, aby każda partia roślin miała podobną i zgodną z deklaracją zawartość substancji aktywnych.


2. JAK OGARNĄĆ RECEPTĘ NA MEDYCZNĄ marihuanę?

Jest to bardzo często zadawane pytanie. Najczęściej pytają o to ludzie, którzy rekreacyjnie używają marihuany, a chcąc uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych starają się o receptę. Niestety, zapominają, że wątek w założeniu dotyczy marihuany medycznej, czyli takiej, z której korzystają pacjenci, ludzie cierpiący na różne często poważne dolegliwości. marihuanę medyczną możemy zakupić za okazaniem ważnej recepty lekarskiej. Co za tym idzie ktoś nam ją musi wypisać.


3. JAKI LEKARZ MOŻE ZAPISAĆ marihuanę?

Absolutnie każdy lekarz o każdej specjalności może marihuanę medyczną zspisać(z wyjątkiem weterynarza), jeśli oczywiście ma do tego wskazania. Musimy jednak pamiętać o tym, że wskazania nie są w żadnym wypadku ściśle określone. Lekarz po prostu ocenia czy na nasze schorzenie może zapisać marihuanę medyczną czy też raczej nie. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sam proces przepisywania marihuany medycznej w rzeczywistości wygląda nieco odmiennie. Najczęściej udajemy się do lekarza rodzinnego pytając o nią, jednak w praktyce tego typu preparaty stosuje się, gdy inne - standardowe metody leczenia są niewystarczające. Dlatego lekarz rodzinny w pierwszej kolejności może zalecić poszerzenie diagnostyki oraz skierować do lekarza specjalisty. I tu rodzi się problem kolejny. Przede wszystkim niektórym lekarzom brakuje wiedzy na jej temat. Są także ostrzy przeciwnicy marihuany medycznej, którzy za nic w świecie nie zamierzają jej przepisywać. Zatem możemy bardzo łatwo otrzymać receptę czy też nieco trudniej, albo wcale.
Najlepiej gdy trafi się do kompetentnego lekarza, który z konopiami jest za pan brat, rzeczywistość pokazuje jednak, że jest ich jeszcze niewielu. Oczywiście zawsze musimy mieć na uwadze, że najważniejsza jest nasza dolegliwość, którą rzeczywiście wyleczymy czy też przynajmniej zmniejszymy jej działanie przy pomocy medycznej marihuany. Bardzo ważna jest historia choroby, udokumentowana chronologicznie.
Na tym etapie dużo ludzi woli uniknąć kosztów związanych z wizytami u kolejnych specjalistów i wybiera kliniki konopne.


4. CO TO SĄ KLINIKI KONOPNE I DO JAKIEJ SIĘ UDAĆ?

Z założenia kliniki konopne to placówki medyczne, gdzie udzielane są specjalistyczne konsultacje lekarskie w zakresie leczenia medyczną marihuaną oraz innymi preparatami z konopi, które mogłyby w znaczący sposób polepszyć stan zdrowia pacjentów. W tego typu placówce doświadczony lekarz przeprowadzi wstępną klasyfikację niezbędną do ewentualnego rozpoczęcia terapii z wykorzystaniem suszu medycznej marihuany oraz pomoże dobrać odpowiedni rodzaj suszu i jego dawkę.

Tyle z teorii, w praktyce jest to bardzo szybko rozwijająca się branża, gdzie powstaje coraz więcej takich placówek. Najlepiej przed wyborem tej konkretnej rzeprowadzić dokładny research i poczytać opinie innych pacjentów.CDN
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.