Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

pfu

• 280 / 26 / 1

@cyberwaste rozcieńczasz 1:5, czy jakieś inne proporcje? znalazłem przepis na ten ocet, ale tam piszą tylko o stosowaniu zewnętrznym %-D
Ocet wrotyczowy - Acetum Tanaceti: pół szklanki świeżego ziela (liści i kwiatów lub samych liści) zalać 250 ml octu 10%, odstawic w zamkniętym słoju na 7 dni, przefiltrować. Stosować do płukania, okładów, przemywania, pędzlowania w stanie rozcieńczonym (1 łyżka octu na 150-200 ml wody) lub nierozcieńczonym (pędzlowanie). Ponadto do płukania włosów. Przy wszawicy wcierać starannie ocet we włosy na 3 godziny, przykryć folią. Potem umyć szamponem i wypłukać w wodzie z dodatkiem octu lub nalewki wrotyczowej. Powtórzyć co 3 dni (3-4-krotnie).
w sumie rośnie tego pełno w mojej okolicy i myślę czy nie wypróbować
  • 1636 / 292 / 0

ja ostatnio szukałem na dzikich polanach i nigdzie nie znalazłem;/

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

Narkotyki? Myszom są zbędne – mogą być na haju na własne życzenie

Badacze odkryli, że kora neuronowa u myszy wyświetlała nieprzewidywalne impulsy dopaminy występujące mniej więcej raz na minutę. Tym samym gryzonie te mogą być na wiecznym haju.
  • 60 / 6 / 0

U mnie tego pełno na czystych działkach budowlanych. Może przejdź się zobaczyć.
  • 80 / 2 / 0

@pfu kwiaty wrotyczu pełny pojemnik zalane wodą i 1/10 cukru po 3 tygodniach ocet jest gotowy tylko codziennie trzeba mieszać . Najlepiej poczytaj jak się robi ocet jabłkowy,różnica taka że zamiast jabłek dajesz wrotycz do oporu. Stosowałem ten ocet ze względu na właściwości przeciwpasożytnicze a tu taka miła niespodzianka %-D . Tylko niestety tolerancja szybko rośnie.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata