Bupropion + DXM

Łączysz? Doradź!
patrz: Reguły działu i Spis treści

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Regulamin forum
  1. Staraj się określać połączenie jako pozytywne, bądź negatywne – bazując na doświadczeniu, uwzględniając czy miałeś dobry set&setting.
  2. Każda substancja się liczy, chyba że nie ogarniasz. Niewiadome ilości też należałoby podać.
  3. Nie doradzaj, jeśli to nie jest oczywiste. Łatwiej zapytać, aby dyskusja mogła nastać. To nie jest takie proste.
Posty: 15 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2012
  • 45 / 5 / 0

@NiebieskiLis Wielkie dzięki.

Jestem osobą ze sporym wglądem, jestem świadoma swoich problemów i mam określoną drogę, którą chcę pójść w procesie leczenia. Nie mam skłonności do uzależnień, więc podejrzewam, że nie będzie mnie ciągnąć do wysokich dawek DXM. Po ponad dwóch tygodniach na bupropionie mogę śmiało stwierdzić, że mój stan psychiczny się poprawił - na pewno nic nie idzie w kierunku paranoi i lęków, mimo epizodów depresji psychotycznej w przeszłości. Jestem nieco bardziej agresywna, ale chyba w granicach normy. Z dnia na dzień widzę, że funkcjonuje mi się o wiele łatwiej, mam większy napęd, a myśli samobójcze pojawiają się bardzo rzadko (jeszcze miesiąc temu była to codzienność). Leczę się na zaburzenia osobowości spowodowane traumą złożoną.

Jestem w terapii psychodynamicznej od ponad 4 lat. Od terapeuty i psychiatry dostałam informację, że tak naprawdę jedynie zwiększenie neuroplastyczności jest w stanie mi pomóc na dłuższą metę. Chodzi o zwiększenie skuteczności psychoterapii i nauczenie się nowych schematów i obron, które mają zastąpić te utrwalone, destrukcyjne i patologiczne. Z tradycyjnych metoda pomagały mi SNRI, ale po (za każdym razem dość bolesnym) odstawieniu wracałam do starego bagna. Dlatego magik zaproponował esketaminę, ale ćwierć miliona za 10-miesięczne leczenie jest barierą nie do przeskoczenia.

Odkąd zaczęłam leczyć się bupropionem, wzięłam DXM w dawce 45mg dwukrotnie i za każdym razem czułam, że coś mi "przeskakuje w mózgu" i mam wrażenie, że dzięki temu jestem w stanie pójść naprzód. Zauważyłam, że zmieniło się moje postrzeganie traumatycznej przeszłości. Jestem zdecydowana na kontynuowanie eksperymentu, w związku z czym mam kilka pytań:

1. AXS-05 to połączenie 105mg bupropionu i 45mg DXM. Bupropionu nie jestem w stanie dzielić, bo mam wersję XR. Co byłoby lepszą opcją - 45 czy 60mg DXM?

2. Jak często stosować to połączenie? W przypadku esketaminy jest to 2 razy w tygodniu. Po nawet tak niskiej dawce DXM czułam umiarkowaną dysocjację, więc nie byłoby możliwe branie AXS-05 codziennie.

3. Czy macie jakieś informacje co do długotrwałych skutków ubocznych stosowania DXM pomimo stosunkowo niskich dawek?
Rejestracja: 2016
  • 495 / 163 / 0

1. Bierz te 45mg jeśli za mocno dysocjujesz i ewentualnie później zwiększ do 60mg. Tolerancja na dysocjacje rośnie dość szybko, wiec tylko na początku będzie to problemem.

2. AXS-05 jest z założenia brany codziennie, tak samo jak typowe antydepresanty.

3. Sam DXM jest względnie mało szkodliwy (w rozsądnych dawkach). AXS-05 w badaniach nie powodował jakiś strasznych skutków ubocznych. Niestety nie wiadomo jak będzie to wyglądało po latach brania tego leku, bo tego nikt nie wie. Skoro agencji odpowiedzialnej za dopuszczanie leków do użytku w USA (FDA) jak na razie ten lek się podoba to można uznać że jest w miarę dobry.

Biorąc ten lek po prostu na własną rękę dołączasz do ludzi którzy go testują w oficjalnych badaniach. Warto wiec obserwować na bieżąco co się w tych badaniach dzieje.

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

Niemieccy celnicy polują na papierosy przemycane z Polski, także pocztą

Blisko 800 tys. papierosów przemyconych z Polski przejęli w ostatnich dniach niemieccy celnicy. Większość znajdowała się w furgonetce zatrzymanej w okolicach Freiburga. Na uwagę zasługuje także odkrycie ponad 25 tys. podrobionych papierosów, które wysłano w niepozornej paczce. Ta metoda przemytu staje się coraz bardziej popularna, ale dla dużych grup przestępczych jest zbyt mało wydajna.
Rejestracja: 2021
  • 6 / / 0

Ja przy połączeniu dexa i bupropionu dostałem jakieś zapaści oddechowej i uszkodziłem sobie serce. Mam teraz często skurcze serca i wysoki puls.
Rejestracja: 2016
  • 495 / 163 / 0

@Touran
Jakie dawki obu brałeś i ile razy?
Rejestracja: 2021
  • 12 / / 0

Brał ktoś jeszcze ten mix?
Posty: 15 Strona 2 z 2
Wróć do „Miksy”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości