ODPOWIEDZ
Posty: 107 • Strona 11 z 11
  • 8 / / 0
Może to głupie pytanie ale nurtuje mnie ciągle czy można zniwelować zapach kwiatów w tunelu foliowym za pomocą filtru węglowego, albo chociaż w jakiś inny sposób. Nie ukrywam, że chciałbym podbić ten plastikowy namiot 10 roślinami, wśród nich będą sunki.
  • 1698 / 284 / 0
Filtr węglowy się na nic nie zda, bo musiałbyś je mieć ogromne w każdym otworze wentylacyjnym/oknie.
Nawsadzaj tam mięty i bazylii i wybierz mało pachnące odmiany, wtedy z tunelu będzie wydobywała się taka mieszanka zapachów że nic tam nie da rady wyczuć :)
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 36 / 1 / 0
Ogółem, próbowałem stworzyć liste zakupow , rzeczy ktorych potrzebuje do szklarni dla moich pomidorkow i kwiatkow :D Na pewno ziemia z dobrym ph, cocogrunt, mam nawozy z poprzedniej uprawy, do tego planowalem zrobic nawóz z mlodych pokrzyw ktore juz leza sobie pare dni w beczce, i robi sie z nich juz ten smierdzacy obornikiem nawoz. Doradzilby ktos co warto zakupic jeszcze na out do szklarni, nie chcialbym nic pominac. Warto kupowac wode z odpowiednim ph, czy wystarczy kranowa? Jakis perlit czy cos do ziemi, czy starczy cocogrunt? Wiatraki czy cos ? Raczej zapach nie bedzie problemem chyba ze rozniesie sie na 50 metrow to bedzie duzym. Odmiana to Purple Lemonade Auto. Jakies rady co do uprawy out w szklarni? Tyle pytan bez odpowiedzi :( A nie chce juz kupowac palenia niech wroca piekne czasy po zbiorach gdzie czułem sie szczesliwy i bogaty :D
Uwaga! Użytkownik dino1555 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 45 / 5 / 0
Jakie znacie odmiany mało pachnące? takie właśnie nadające się do uprawy w szklarni, bo z mojego doświadczenia wynika, że ta sama odmiana może różnie pachnieć, a może jest jakiś sposób żeby pomidorki nie pachniały?
  • 11585 / 2236 / 0
Nie ma chyba sposobu, by pozbawić krzak zapachu (chyba jedynie hodowla i selekcja, co może zająć... bardzo długo). Osobiście miałem do czynienia (w sensie uprawiałem) tylko z 1 sztuką, która praktycznie nie pachniała. Żeby cokolwiek poczuć, trzeba było wsadzić nos w kwiaty. Była to autorska krzyżówka jednego z forumowiczów, który podesłał mi trochę pestek. Amnesia Haze auto x Durban Poison. Obstawiam, że to właśnie DP odpowiadał za minimalny zapach.
Jest to jednak bardzo specyficzna Sativa. Praktycznie brak psychodeli, a odczuwalne tylko takie pobudzenie, jak po kawie (luźne porównanie). Paliłem tą odmianę kilka razy z różnych źródeł i zawsze było podobnie. Nie jest nieprzyjemnie - po prostu brakuje "pierdolnięcia".

Wpisz sobie w g o o g l e "cannabis low odour strains" i poczytaj - takich zestawień jest wiele. Przejrzałem pobieżnie i w zestawieniach znalazły się też odmiany, które pachną mało charakterystycznie, ale na pewno nie słabo.

PS - chcesz dopiero ruszać z uprawą? Obawiam się, że pozostały już tylko szybkie automaty. Do tego w szklarni nie ma wystarczającej wentylacji (chyba, że sam o nią zadbasz i wstawisz jakiś wiatrak), co zwykle kończy się wycinaniem pleśni, zamiast "normalnym" harvestem. Konopie uwielbiają wiaterek.
  • 45 / 5 / 0
Dzięki za szybką odpowiedz, oczywiście nie zamierzam dopiero startować, ale w przyszłym roku chciałbym jak najwcześniej zacząć z kilkoma auto więc rozważam postawienie szklarni i posadzenia ich na samym jej końcu tak żeby nie było ich widać zaraz po wejściu ;)
Najbardziej obawiam się właśnie zapachu.
  • 11585 / 2236 / 0
Ja bym to próbował rozegrać trochę inaczej, tzn posadzić tam coś z równie mocnym zapachem. Na moim spocie coś pachnie rok w rok jak zioło. Może to mięta, nie jestem pewny.
Istnieje jednak ryzyko, że automat wyrośnie całkiem duży -jeśli faktycznie chcesz go schować, to poczytaj o jak najmniejszych odmianach. Można by jeszcze próbować stresujących treningów jak topping, co na pewno zmniejszyłoby rozmiary, ale automaty to delikatne rośliny i łatwo jest je zastopować w rozwoju.
ODPOWIEDZ
Posty: 107 • Strona 11 z 11
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.