Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 199 / 13 / 0
Siema, orientujecie się może, czy istnieją roślinki wydzielające GABA, tudzież inne "sprzyjające samopoczuciu" substancje, bez przyjmowania ich jakkolwiek? Postawiłbym sobie w mieszkaniu i żył w aurze ala "parking dla receptorów"
  • 1698 / 284 / 0
Roślinki wydzielające gaba, czyli że ulatnia się z nich olejek eteryczny z zawartością kwasu gamma-aminomaslowego?
Dość niezrozumiale i idiotycznie sformułowane pytanie.
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 14 / 3 / 0
Wydaje mi się że bardziej chodzi o Dewę rośliny.
Kozłek lekarski, on wytwarza substancje modulujące receptory GABA.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.