Amantadyna (Viregyt K,Amantix)

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2016
  • 471 / 155 / 0

https://pl.wikipedia.org/wiki/Amantadyna

https://www.mp.pl/pacjent/leki/doctor_subst.html?id=78

Stosowana jako lek przeciwwirusowy oraz w przypadku choroby Parkinsona. Działanie i budowa podobna do memantyny, ale w odróżnieniu od niej działa ona także jako agonista receptorów sigma-1 (memantyna też agonizuje te receptory, ale znacznie słabiej w porównaniu do antagonizmu NMDA przez co w dawkach terapeutycznych praktycznie nie dochodzi do agonizmu rec. sigma-1).

Jej działanie dopaminergiczne jest najprawdopodobniej powodowane niebezpośrednio poprzez agonizm rec. sigma, a nie poprzez agonizm rec. dopaminowych lub wpływ na DAT tak jak wcześniej sądzono.

Jakie macie doświadczenie z tym lekiem? Sprawdzał się przy lękach, depresji albo do redukcji tolerancji na inne używki? A jak w połączeniach z innymi lekami? Na zagranicznych forach spotkałem się też z ludźmi stosującymi go z pewnymi sukcesami na fobie społeczną. Jakieś porównanie z memantyną?
Rejestracja: 2010
  • 15 / 2 / 0

Dostalem go na depresje. Obecnie dawka 200 mg/dzień.
Nie działa.

Pervitin w III Rzeszy. Nawet gospodynie domowe faszerowały się metamfetaminą

Usuwanie zmęczenia, łagodzenie lęków, leczenie depresji, pobudzanie umysłu i ciała do pracy, poprawa libido i wsparcie w odchudzaniu – to tylko część profitów jakie zgodnie z zapewnieniami producenta miały wynikać z przyjmowania pervitinu. Preparat wprowadziła na rynek w 1938 roku firma farmaceutyczna Temmler-Werke. Zrobił on karierę nie tylko na froncie, ale też wśród zwykłych Niemców.

George Floyd zażywał najniebezpieczniejszy narkotyk na świecie

Kilka lat temu Polską wstrząsnęły informacje o śmierci kilkunastu nastolatków, którzy zażywali dopalacze. Lekarze alarmowali, że powodem zgonów mógł być fentanyl – najgroźniejszy narkotyk świata. Potem te przypuszczenia potwierdzili śledczy. Eksperci wskazują, że fentanyl uzależnia szybciej od heroiny i jest sto razy silniejszy od morfiny. W ludzkim organizmie sieje spustoszenie. Wykorzystywały go m.in. rosyjskie służby specjalne. To właśnie tę substancję – oraz metamfetaminę – zażywał niedługo przed śmiercią George Floyd.
Rejestracja: 2011
  • 224 / 20 / 0

Są preparaty amantadyny w formie chlorowodorku i siarczanu amantadyny.
Czytałem że ludzie nieraz brali amantadynę na zmęczenie no i zaburzenia po neuroleptykach. Jest o niej wątek na forum nerwica.com czy na forum.gazeta.pl i jeszcze pewnie w innych miejscach w polskim internecie można o niej poczytać. na przykład na stronie przychodni Optima z przemyśla w której pracuje dr. Włodzimierz Bodnar za sprawą którego stało się o nie jgłośno https://przychodnia-przemysl.pl/leczeni ... antadynie/ Może lepiej by się sprawdziła jako dodatek do jakiegoś SSRI niż w monoterapi?

Jest też pochodna amantadyny o działaniu przeciwwirusowym na grypę ale jak toto działa na nauroprzekaźniki to trzebaby doczytać... o ile w ogóle: Rymantadyna (chlorowodorek rymantadyny) https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=4735

Napiszę przy okazji że znalazłem ziołowy suplement, który ma być inhibitorem MAO-B (zwiększenie poziomu dopaminy):
Różne nazwy tego to: Fo-Ti / He-Shou-Wu / Rdest wielokwiatowy / Polygonum Multiflorum
firma Swanson: https://www.ceneo.pl/60769313
firma NOW Foods: https://www.ceneo.pl/45657304

(Nie wiem tylko czy jest to inhibitor odwracalny czy nieodwracalny i czy przy jego zazywaniu istnieje ryzyko związane z tyraminą. Niestety u niektórych osób roślina ta może bardzo źle działać na wątrobę (pisze to nawet na opakowaniu suplementu) a osoby które mają z nią problemy nie powinny przyjmować tej rosliny. Pewnie warto kontrolować prace wątroby aby się przykonać czy w naszym przypadku szkodzi czy nie.

Clinicopathological features of He Shou Wu-induced liver injury: This ancient anti-aging therapy is not liver-friendly https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30066422/

To jest głównie polecane na redukcje siwych włosów (jest też w szamponie) lub na ich porost ale i ludziom dodaje energi czy chyba też zwiększa libido o ile dobrze pamiętam. Piperyna w pieprzu czarnym też jest ponoć MAO-B tylko też nie wiem jaki rodzaj inhibitora to jest. Ktoś pisał za granicą że po 10 dniach zazywania piperyny ma większe libido i doznania...

Jakby ktoś był ciekaw jakie opinie mają o tym inni ludzie (z zagranicy) to mozna poczytać komentarze na https://www.amazon.com/s?k=fo-ti

ps. Można przenieść mój wpis w odpowiedniejsze miejsce gdzie się dyskutuje o inhibitorach mao-B.... ale jakoś teraz nie wiem gdzie dać mój post ;)
Rejestracja: 2011
  • 224 / 20 / 0

Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 2414 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości