Nieświadome ćpanie

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 20 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2011
  • 702 / 92 / 32

Nie tyle co mi się nie chcesz szukać, bo zaciekawiło mnie i poszukam. Pomyślałem, że może będziesz miał coś konkretnego.
Rejestracja: 2018
  • 3859 / 1627 / 1

10 czerwca 2021Attitude pisze:
Ten temat powstał po wpisie DexPl w temacie z anegdotkami ćpuńskimi, gdzie dosypali nieco fety do kawy nudziarzowi.
Wypraszam sobie. Jak nic nikomu nie dosypywałem.

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

USA. "Najmłodszy informator w historii" pozywa FBI o 100 mln dol.

Richard Wershe Jr., którego losy zainspirowały hollywoodzki film "Kokainowy Rick", oskarża agentów FBI o wykorzystanie go do tropienia przestępców, gdy był nastolatkiem.
Rejestracja: 2017
  • 530 / 93 / 0

Ponoć tego białorusina co zatrzymali, dziennikarza i bloggera i ten jego "wywiad" gdzie sypał, był zmuszony, przypudrowana twarz po torturach itp. Pisali również o podaniu mu narkotyków, w celu "ułatwienia" mówienia i podporządkowywania się poleceniom oraz po prostu uzyskania zeznań jakie chcieli. Tak pisali w mediach głównego nurtu, w kilku źródłach.

Zawsze ciekawiło mnie co to konkretnie za substancja. Przecież swoiste serum prawdy nie istnieje, a próby udowodnienia istnienia takiego serum (patrz MK Ultra) spełzły na niczym, Zgadzam się, że aby uprzednio torturowany nie przeżywał załamania nerwowego czy bólu kończyn, tułowia bądź twarzy można podać opio lub benzo, ale wątpię, że jest to stosowane.
Podejrzewam, że w aresztach w celu wymuszenia zeznań szczególnie tych oskarżonych o terroryzm, szpiegostwo itp. oprócz fizycznych tortur jak waterboarding itp., używane są pewnie psychodeliki czy delirianty. Jeden trip w warunkach surowo więziennych i podejrzany imo jest po załamaniu nerwowym i wyśpiewa wszystko, nawet to, czego nie zrobił.

Ogólnie ciekawy temat, co myślicie?
Rejestracja: 2011
  • 702 / 92 / 32

Psychodeliki? Nie widzę tego.
Rejestracja: 2021
  • 9 / 2 / 0

10 czerwca 2021DexPL pisze:
10 czerwca 2021Attitude pisze:
Ten temat powstał po wpisie DexPl w temacie z anegdotkami ćpuńskimi, gdzie dosypali nieco fety do kawy nudziarzowi.
Wypraszam sobie. Jak nic nikomu nie dosypywałem.
Nigdy bym nie śmiał Ci czegoś takiego przypisać. Myślałem, że napisałem to wystarczająco jasno, ale widać wyszło jak wyszło. Powinienem napisać "dosypano".
Rejestracja: 2010
  • 4119 / 600 / 0

Jest jakiś temat w artykułach gdzie w chińskiej pizzeria dosypywali fenta czy coś w tym stylu by zwiększyć zyski.
No to trzeba być świrem.
Rejestracja: 2020
  • 1626 / 289 / 0

Sawant, myślę że mogą używać alkaloidów tropanowych.
Rejestracja: 2016
  • 494 / 163 / 0

@Sawant @pawoleh666
Trzeba rozróżnić wyciąganie z kogoś informacji oraz wyciąganie z kogoś zeznań. Nad tym pierwszym robiono jakieś próby z różnymi substancjami, ale do niczego owocnego nie doprowadziły. Do tego drugiego za to już można używać wielu substancji, bo przecież wystarczy żeby ktoś się do czegoś przyznał, a nie żeby był poczytalny.

Jak ktoś siedzi w Guantanamo czy innym podobnym miejscu, to będą próbowali z niego wyciągnąć informacje, a nie przyznanie się do winy. Jeśli jest potrzeba, to dla takiego typu więźniów zawsze się jakąś winę znajdzie. Z informacjami jest gorzej, bo przecież osoba musi być świadoma i poczytalna żeby podawać informację zgodne z prawdą, a nie takie które są przeinaczone czy całkiem urojone.
Rejestracja: 2020
  • 1626 / 289 / 0

No to fakt, zgadzam się.
Rejestracja: 2021
  • 14 / 5 / 0

Taa amfetamina w szczególności ciekawy pomysł gdzie uzależnienie fizyczne o ile można powiedzieć że występuje (porównując do innych środków- NIE) przechodzi po 3 dniach.
...oczywiście zryta bańka i uzależnienie psychiczne może zostać przy długim podawaniu. Ogólnie pogratulować pomysłu. Bez znaczenia czy autor chce to zrobić sama myśl jest już perełką :D
Posty: 20 Strona 2 z 2
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości