Import substancji czynnej z Chin

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2021
  • 1 / / 0

Czy ktoś może próbował importować substancję czynną z Chin? Planuje zaimportować bupropion dla własnego użytku. O ile dobrze mi wiadomo bupropion nie znajduje się na żadnym wykazie, a więc nie podlega pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. W moim przypadku również prawo farmaceutyczne też nie powinno mieć zastosowania, gdyż według definicji substancji czynnej:

Art. 2
38c) substancją czynną – jest substancja lub mieszanina substancji, która ma zostać wykorzystana do wytworzenia produktu leczniczego i która, użyta w jego produkcji, staje się składnikiem czynnym tego produktu przeznaczonym do wywołania działania farmakologicznego, immunologicznego lub metabolicznego w celu przywrócenia, poprawy lub zmiany funkcji fizjologicznych lub do postawienia diagnozy medycznej;
Ja oczywiście nie zamierzam wytwarzać żadnych produktów leczniczych.

Nawet gdyby miało zastosowanie to widzę, że w rozdziale 3a (Wytwarzanie, import i dystrybucja substancji czynnej), wszystkie zezwolenia tyczą się prowadzenia działalności gospodarczej związanej z importem, czyli jako osoba ficzyczna, która importuje tylko dla użytku własnego mnie one nie dotyczą.

Czy to oznacza, że mogę po prostu legalnie zamówić substancję czynną z Chin i jak przyjdzie pismo z Urzędu Celnego to powiedzieć, że to jest bupropion i wszystko będzie ok? Czy jest jeszcze coś o czym nie wiem? Za proste to się wydaje.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 1191 / 379 / 0

Twoje rozumowanie jest mocno pogiete i nie, nic z tych rzeczy, ze mozesz legalnie zamawiac narkotyki z chin. Tym rozumowaniem mozesz sie niezle pograzyc i jeszcze dostac cos bardzo trujacego. Moglbys dostac mnostwo cale paragrafow. Jak chocby import, zamiar wprowadzania w obrot (na podstawie ilosci wiekszej niz iles tam niewiele dawek), posiadanie, do tego zatrucie lub smierc. A ty myslisz, ze spoko, to powodzenia.

Mikrodozowanie a osobowość

Mikrodozowanie psychodelików ma prowadzić do większej efektywności, kreatywności i lepszego samopoczucia, co potwierdza większość dotychczasowych badań. Tym niemniej badania te wykazały też niespójny wzór zmian cech osobowości, a niektórzy użytkownicy donosili o niekorzystnych efektach.

NARKOT aresztowany. Przemycał narkotyki do więzienia

Prasa okrzyknęła tego kota narkotem! Futrzany przestępca trafił w ręce funkcjonariuszy z Panamy po tym, jak usiłował przemycić do jednego z najcięższych więzień w kraju świeżą dostawę narkotyków. 1700 więźniów z Nueva Esperanza w mieście Colon daremnie oczekuje teraz kokainy i marihuany. Nie wiadomo jeszcze, jaka kara czeka czworonożnego kryminalistę.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 2424 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość