GABA (kwas gamma-aminomasłowy)

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 854 / 235 / 0

Spoko jest ten GABA dla osób niemających poważniejszych problemów z bezsennością. Poprawia jakość snu, pomaga zasnąć. Dorzucony do pregabaliny również delikatnie wzmacnia jej działanie uspokajające. No i jest to tani specyfik, w porównaniu np. do fenibutu. Dla mnie do doraźnego stosowania - spoko.
  • 1060 / 387 / 0

@Arabella841 Arabelu, pod jaką postacią to bierzesz, tabletki, kapsułki, syrop ? gdzie to można nabyć ?

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

„Niech palą legalnie!” Minister finansów domaga się… legalizacji marihuany!

Tak, to prawda. Zdarzają się odważni politycy, którzy potrafią głośno powiedzieć to, co wszyscy inni widzą i słyszą, ale milczą. Możemy chyba tylko żałować, że polityk, o którym tu mowa nie pracuje w… polskim rządzie. Nazywa się Tito Mboweni i jest ministrem finansów w Republice Południowej Afryki.
  • 242 / 22 / 0

12 maja 2021igla83 pisze:
@Arabella841 Arabelu, pod jaką postacią to bierzesz, tabletki, kapsułki, syrop ? gdzie to można nabyć ?
Kupisz w każdym sklepie sportowym, w necie. To są kapsułki tylko, trzeba brać 3g+ ale też nie przesadzać bo mogą nastąpić kłopoty z oddychaniem.
Ale nie oczekuj cudów, uspokaja jak nie masz dużych problemów ze snem to pomoże.
  • 854 / 235 / 0

12 maja 2021igla83 pisze:
Tabletki, w dodatku ogromne, wystarczy że wyguglasz "gaba" i coś sobie wybierzesz. Ja posiadam zwykłe z KFD, taniocha, ale sprawdzają mi się, więc nie wybrzydzam.
Tylko tak jak przedmówca napisał - to nie jest na poważne problemy :)
  • 724 / 139 / 0

Nada się to do łagodzenia zjazdów po fenibucie lub pregabalinie czy za słabe?
  • 242 / 22 / 0

13 maja 2021Fruktoza pisze:
Nada się to do łagodzenia zjazdów po fenibucie lub pregabalinie czy za słabe?
Zapomnij, mi zero dało w przypadku fenibuta ale nie wiem jak z pregabaliną. Podobno podbija działanie fenibuta, osobiście według mnie nie podbija.
  • 1695 / 425 / 0

Dostałem od sąsiada, który nie używal już, z połowe słoiczka kfd, brałem 2 tabsy (napisali żeby brać jedną ale w końcu jestem ćpunem) przed snem i czułem się wraz z moim zestawem leków lepiej ale ogólnie czuję się lepiej od jakiegoś czasu, nie wiem na ile gaba miało na to wpływ.
  • 2 / / 0

Stosuję od niedawna, żeby uregulować jakość snu. Sypiam od 6 do 10/11 godzin. Czasami 6.5 h snu regeneruje mnie lepiej niż 8/10/12.
Czasami dopiero po 11 godzinie nadaje się do życia. Totalna losowość.
Jakieś pierwsze mikroskutki zaczynam widzieć. O ile z zaśnięciem problemów nie miewam, to pobudki są piekielnie ciężkie. Widzę lekką poprawę po 2 tyg. suplementacji. Szału nie ma, ale liczę, że przy dłuższym stosowaniu efekt się wzmocni.
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata