Odczuwanie niepokoju/ niechęci przed zażyciem któregokolwiek psychodeliku

Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne lub dysocjacyjne.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 16 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2020
  • 13 / 3 / 0

22 marca 2021DelicSajko pisze:
Ludzie generalnie są zwykłymi hobbitami, a w znakomitej większości dopiero zrządzeniem losu stają się Bagginsami.
Świetny tekst, mądry ale i nieźle mnie rozbawił:D
To jest właśnie to, że trawę, alkohol czy speeda bierze się zazwyczaj w celach rekreacyjnych, żeby milej spędzać wolny czas, żeby wyłączyć myślenie o troskach dla wygodniejszego samopoczucia. Baggins też lubił z początku swoje wygodne życie z dostatkiem wina i jedzenia i za nic w świecie nie chciał wyruszać w drogę. Nie chciał podjąć wyzwania, które ostatecznie okazało się dla niego rozwojowe. Bo wyruszenie w nieznane zawsze jest w pewien sposób rozwojowe, ale zawsze też powoduje niepokój na starcie. Często tak silny, że decydujemy się nie ruszać z miejsca. Wiadomo, że psylo czy LSD bierzemy również po to, żeby dodać trochę kolorów tej rzeczywistości, w której żyjemy, ale myślę że motywacją w dużej mierze jest też chęć samorozwoju. I nie bez powodu doświadczenia psychodeliczne nazywane są tripami. To nie jest zwykła zmiana percepcji, a właśnie coś w stylu drogi do przejścia, której nigdy nie będziemy w stanie całkiem przewidzieć, bo jej przebieg uwarunkowany jest przez naszą nieświadomość, do której przecież nie mamy swobodnego dostępu:)
Rejestracja: 2018
  • 163 / 45 / 0

Dodam coś od siebie.

Tak, za każdym razem odczuwam niepokój, gdzie im większa dawka, tym bardziej się "cykam", mimo zapewniania samego siebie, że wszystko będzie dobrze, że grzyby to sojusznicy i tak dalej. I myślę, że to wynika z faktu, iż nikt nie lubi tracić nad sobą kontroli i zdawać się na łaskę i nie łaskę kogokolwiek. A gdy mówimy tu o tak potężnych siłach, jak grzyby, to już w ogóle trudno nie czuć respektu przed ich majestatem. Ja się czasem czuję jak pies bojący się zbyt gwałtownego ruchu ręki człowieka, nawet jeżeli ten człowiek tego psa nigdy nie uderzył. Jakiś taki strach, poczucie, że może się coś, nawet nieumyślnie, zrobiło, co tym razem nie spodoba się grzybom (gdzie oczywiście to nigdy nie miało miejsca, by mnie za coś "ukarały").

Wynika z tego, że jeszcze nadal długa droga przede mną, by zupełnie pozbyć się niezrozumiałego poczucia winy za czyny, które się zrobiło lub które może się uczynić.

Czy LSD i inne psychodeliki mogą pomóc chorym i cierpiącym?

Psychodeliki same w sobie świata raczej nie uratują, ale wiele wskazuje, że w odpowiednich warunkach mogą przyczynić się do ratowania indywidualnego świata wielu cierpiących osób – mówi w rozmowie z Onetem Maciej Lorenc, socjolog zajmujący się tematyką środków psychodelicznych, autor książki "Czy psychodeliki uratują świat?".

Holendrzy w czasie pandemii zażywają mniej narkotyków i piją mniej alkoholu

Podczas pandemii spadło spożycie narkotyków i alkoholu, wynika z najnowszego raportu „National Drug Monitor 2020”. Rośnie liczba osób palących konopie indyjskie, w ubiegłym roku było ich w Holandii ponad milion.
Rejestracja: 2010
  • 2382 / 147 / 0

Tak mam opór do zażycia psychodelików. Rozwinął się wraz z doświadczeniem. Pierwsze razy z chompit, chyba za 2 lub trzecim razem wszamałem 90 mg i uważałem że nie jest mocno, lajtowo kolorowo. A z perspektywy wiem że byłem potężnie zrobiony. Tylko nie miałem doświadczenia z sajko, porównywałem trio do dysocjantów i wydawało mi się że jestem bardzo trzeźwy, mimo że świat tonął w fraktalach, błyskawicach kolorów. Po kilku ciężkich podróżach, bad tripach nabrałem respektu, i laradoksalnie to poczucie trzeźwości jest straszne. Jestem zbyt świadomy co się ze mną dzieje, wrażenie że tak zostanie, to się nie skończy. Po grzybowym bad tripie dostałem pernamentnej blokady do sajko. Wiele razy podchodziłem by wrzucoć choć malutką dawkę chomipta, z 15 łysiczek na miły wieczór z przemyśleniami. Nie dam rady, odrzuca mnie strasznie. Wcześniej blokada była, ale łatwa do pokonania, i jak piszą przedmówcy, lęk znikał gdy substancja się załadowała. Może się skusze na trip jak będe miał benzo pod ręką. Flualprazolam nada się na zbicie tripa?
Rejestracja: 2020
  • 13 / 3 / 0

@Klamm
Ostatnio przydarzyło mi się coś dziwnego i chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu przyczyn. Wrzuciłem około 1,4g (łysice plus cubensisy) w sok z cytryny i do dzieła. Łysice suszone sprzed 7 miesięcy, ostatnio w grudniu wystarczyło mi ich 1g do naprawdę ciekawego tripa, a tym razem postanowiłem trochę podnieść poprzeczkę. Okoliczności nie były tak idealne, jak poprzednim razem, jednak zdecydowałem się wrzucić bo nastawiłem na to już wcześniej. Chodziło przede wszystkim o to, że kolejnego dnia miałem iść do pracy, poza tym to byłem pozytywnie nastawiony. Nie zadbałem też o żołądek, zjadłem trochę zbyt obfite i tłuste śniadanie, i po kilku godzinach w momencie konsumpcji nie czułem jeszcze, że mam pusty żołądek.
Grzyby ewidentnie się ładowały, ale nie umiały się załadować. Momentami myślałem, że już wchodzi, a po chwili się okazywało że jednak nie. Ostatecznie rozczarowanie. Czy jest możliwe, że w ciągu czterech miesięcy tak drastycznie spadła moc łysic? Biorę to pod uwagę, chociaż mam mocne podejrzenie, że chodziło o s&s. Gdy po dwóch godzinach w poszukiwaniu jakiegoś środka zaradczego odpaliłem papierosa, na moment weszło nieco bardziej. Jestem w mocnym szoku, bo w zasadzie to już drugi raz gdzie (prawdopodobnie) moja głowa tak mocno się broniła, że nie dopuściła do wejścia w tripa, a dawka była o 0,4g wyższa od mojej poprzedniej wystarczającej. Jakby tego było mało, po konsumpcji miałem różne dziwne bóle narządów wewnętrznych, które ustąpiły dopiero kolejnego dnia. Co sądzicie?
Rejestracja: 2012
  • 658 / 142 / 1

Respekt rośnie wraz z regularnym użytkowaniem psychodelików. Nie miałem żadnego strachu przed pierwszymi próbami, dopiero kiedy wie się jak to jest, to rozumie się, że to za każdym razem skok na głębszą wodę pod względem doświadczania innych stanów świadomości. : ) Według mnie normalka takie odczucia.
Rejestracja: 2011
  • 548 / 64 / 32

@saunterer
Pytanie jak te grzybki były przechowywane. Aby się przekonać czy dalej posiadają swoje właściwości, możesz odczekać jeszcze jakiś czas, aż do momentu, kiedy będziesz mieć sposobność w spokoju zarzucić, przygotować się odpowiednio, dbając o s&s i żołądek. Jeśli masz obawę, że za taki stan rzeczy mogło w głównej mierze odpowiadać Twoje nastawienie, to na nie połóż największy nacisk.
Posty: 16 Strona 2 z 2
Wróć do „Psychodeliki”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości