Waporyzator - waporyzacja marihuany.

Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 9 / / 0

06 kwietnia 20214002 pisze:
06 kwietnia 2021SmacznaBulka pisze:
Wie ktoś może czy volcano waporyzer różni się czymś od zwykłych wapo poza różnicą w sposobie zażywania?
a co to sa 'zwykle' vapo?

@BigJohn mowisz, ze w tym baloniku utrzymuje sie temperatura ~230*C?
Chodziło mi przenośne waporyzatory, sorki ;p
  • 287 / 43 / 0

@SmacznaBulka glowne roznice to:
-stacjonarny - zasilanie sieciowe
-b. duza komora - na oko 1-1,5g sie upcha, Mighty 0,3-0,4g - duza wydajnosc
-temp waporyzacji zalezna od modelu (classic, digital, hybrid, medic), przewaznie wyzsze od mobilkow, (niektore chinczyki maja wyzsza, ale IMO odbija sie to na baterii) - 220-230 w rzeczywistosci wystarczy, medic chyba ma 210*C (najlepiej brac hybrid)
-hybrid - budowa hybrydowa - konwekcyjno-konduktywne podgrzewanie
-opcja 'stand by' podrzymanie temp bez 'tloczenia' pary (kompresor off) - mozna sesyjnie i na buchy, czy z weza, czy z balona
-opcja balona (ma wbudowany kompresor) - po 30 min 'para' zaczyna sie osadzac na sciankach balona, balon robi sie z rekawa do pieczenia
-standard medyczny (medic - atesty w niemczech)
-wszystkie czesci zamienne dostepne
-made in germany

Pax narca: Meksyk o krok od legalizacji marihuany. Jak sytuacja wygląda w Europie?

Meksyk już niedługo może stać się trzecim krajem na świecie, w którym rekreacyjny użytek marihuany będzie legalny. Grupę tę uzupełniają kolejne amerykańskie stany, chociaż prawo federalne USA nadal tego zabrania. Europa skupia się na dekryminalizacji, czyli zmniejszaniu wymiaru kary za posiadanie substancji uznawanej za nielegalną. W Polsce nad pakietem ustaw w tej sprawie pracuje grupa parlamentarna.

Gangi stawiają na narkobiznes

„Rzeczpospolita" poznała raport Centralnego Biura Śledczego Policji za ubiegły rok. Wynika z niego, że w pandemii przestępcy nie zwolnili tempa, a w niektórych obszarach nawet „rozwinęli skrzydła". Postawili na uprawę konopi, z których pozyskuje się marihuanę. Policjanci CBŚP w ubiegłym roku rozbili dwukrotnie więcej takich plantacji niż rok wcześniej, a krzaków konopi skonfiskowali czterokrotnie więcej.
  • 3 / 1 / 0

06 kwietnia 20214002 pisze:
06 kwietnia 2021SmacznaBulka pisze:
Wie ktoś może czy volcano waporyzer różni się czymś od zwykłych wapo poza różnicą w sposobie zażywania?
a co to sa 'zwykle' vapo?

@BigJohn mowisz, ze w tym baloniku utrzymuje sie temperatura ~230*C?
Na pewno mniejsza, ale nadal wysoka. Chodziło mi o przenośne waporyzatory.
  • 287 / 43 / 0

@BigJohn organoleptycznie nie czuc ciepla. temp. bardzo szybko spada. uzywam mighty. ma chlodnice pary - chyba dziala.
  • 3 / 1 / 0

07 kwietnia 20214002 pisze:
@BigJohn organoleptycznie nie czuc ciepla. temp. bardzo szybko spada. uzywam mighty. ma chlodnice pary - chyba dziala.
Ja posiadam arizer solo 2 i polecam. Jest to mój pierwszy waprozyator więc nie ogarniałem z początku tematu. Ale przyznam, że już po kilku użyciach ogarnąłem co i jak. W przyszłości mam zamiar przesiąść się na mighty/crafty. Jeśli miałeś oczywiście do czynienia z innymi sprzętami, czy faktycznie pomiędzy tymi z półki cenowej 6 pak, a te powyżej tysiąca (oczywiście cały czas mowa o przenośnych wapach) jest jakaś duża różnica? Głównie interesuje mnie obsługa takiego cacka. Czy bateria jest wystarczająca i czy z komorą jest podobny problem jak w solo 2, że susz wpada przez dziurki do wewnątrz grzałki przez co trzeba cały sprzęt rozkręcać i czyścić. Teraz rozwiązałem ten problem używając sitek lub po prostu nie obracam go. Domyślam się, że w tych „lepszych” jest to jakoś rozwiązane. Z góry dzięki za odpowiedź ;)
  • 287 / 43 / 0

@BigJohn mighty rowniez jest moim pierwszym. korzystalem jeszcze z analogowych (nie pamietam nazwy), pax 3, volcano digit i hybrid oraz chinskiej ?lutownicy nadmuchowej?
ciezko mi sie odniesc do tanszych, ale analogowe to gowno, a mighty >>> pax 3. ja kierowalem sie zdrowiem, wiec chcialem miec atesty medyczne. kupilem mighty medic.
bateria trzyma dlugo (bralem Mighty, bo ma wieksza od crafty'iego), dobre 6-10+ nabic, zalezy, czy traktowany jako sesyjny, czy on demand. komora miesci 0,3-0,4g. nie ma problemu z brudzeniem sie komory - 2 miesiace i nie czyscilem. komora jest ograniczona roznymi sitkami z gory i z dolu.
  • 6 / / 0

07 kwietnia 2021BigJohn pisze:
Ja posiadam arizer solo 2 i polecam. Jest to mój pierwszy waprozyator więc nie ogarniałem z początku tematu. Ale przyznam, że już po kilku użyciach ogarnąłem co i jak. W przyszłości mam zamiar przesiąść się na mighty/crafty. Jeśli miałeś oczywiście do czynienia z innymi sprzętami, czy faktycznie pomiędzy tymi z półki cenowej 6 pak, a te powyżej tysiąca (oczywiście cały czas mowa o przenośnych wapach) jest jakaś duża różnica? Głównie interesuje mnie obsługa takiego cacka. Czy bateria jest wystarczająca i czy z komorą jest podobny problem jak w solo 2, że susz wpada przez dziurki do wewnątrz grzałki przez co trzeba cały sprzęt rozkręcać i czyścić. Teraz rozwiązałem ten problem używając sitek lub po prostu nie obracam go. Domyślam się, że w tych „lepszych” jest to jakoś rozwiązane. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Z tego co wiem najlepsza pare spośród elektronicznych wapków produkuje Mighty, a najmocniejszą baterie ma właśnie Solo 2. Sam używam takowego od pół roku i nie mam problemu z zapchaną grzałką. Może mieliłeś susz na pył? Po jakim czasie użytkowania wystąpiły problemy?
  • 372 / 71 / 0

Mighty mam już jakies 2 lata i cały czas działa i wyglada jak nowy.
  • 12 / / 0

07 kwietnia 2021BigJohn pisze:
07 kwietnia 20214002 pisze:
Długo się zastanawiałem nad wyborem odpowiedniego wapka. Obecnie mam już jakieś doświadczenie ale żałuję, że wcześniej nie natrafiłem na jakiś rzeczowy poradnik, który pomógłby mi znaleźć właściwy vaporizer. Solo 2 też już miałem i muszę przyznać, że choć smak pary jest doskonały, to trochę brakuje mi widocznej mgiełki. I Mighty, i Crafty produkują opary o większej gęstości, a smak jest równie rewelacyjny. Ale nie trzeba wydawać milionów, żeby cieszyć się przyjemną waporyzacją. Za każdym razem przed wyborem sięgam do artykułu https://vaporroom.pl/abc-waporyzacji/ są tam informacje o rodzajach waporyzatorów i zaletach każdego typu urządzenia, bez nachalnych reklam i wciskania produktów na siłę.
Problem wpadania suszu do grzałki waporyzatora może być spowodowany zbyt mocnym zmieleniem suszu. Zakładam, że używasz odpowiedniego sitka. Inne wapki mają komory wewnątrz urządzeń i nie spotkałem się dotąd z taką sytuacją.
  • 6 / / 0

Czy moglbys porównać jakość pary (smak, ilosc, gęstość) z Solo 2 i Mighty? Zanim kupilem swojego Arizera dlugo porównywałem go z Mighty. Przekonała mnie bateria oraz łatwość czyszczenia Solo 2 ale mimo tego dalej zastanawiam sie czy dokonałem wlasciwego wyboru.
Wróć do „Sposoby konsumpcji”
Na czacie siedzi 2263 uczestników Wejdź na czata