Antydepresanty - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2954 Strona 294 z 296
Rejestracja: 2020
  • 373 / 23 / 0

@Elendil89
@Arabella841

Nie pierwszy. Znaczy... Dwa lata temu byłem pierwszy raz na jakim kolwiek lęku, właśnie Escitalopramie 10-20mg, później wenlafaksyna. Ileś tam miesięcy przerwy i rok temu chciałem dać szansę wenli pół roku na niej byłem, i przeszedłem na 10mg esci na którym jestem już szósty miesiąc.

Dzisiaj i wczoraj pod wieczór tak się inaczej poczułem, i nie wiem czy to czasem nie te słynne brain zappsy.. Zrobiłem z tydzień temu z dnia na dzień przerwę od esci. 3 dni spoko się czułem, później jeden dzień wziąłem 10mg i teraz drugi albo trzeci dzień nie wziąłem. Wczoraj mnie złapało trochę bólu głowy, jest do teraz. Znaczy raz jest raz nie, w uszach szumi (jak się na tym skupię to czuję jakby ten szum się w takie brzmienie bassu zmieniał XD), no i lekka biegunka. Ale też nie mogę pewniaka stwierdzić bo wczoraj kodeiny nie brałem i mogło się coś ze skręta odzywać (może na 3miesiace wczoraj to był dziesiąty dzień bez thioco) więc nie wiem czy to przez przerwę w SSRI czy kodeiny. Ale 10minut temu wziąłem 390mg kody więc zobaczę co się stanie. Jak te szumy nie przejdą to wezmę tego esci i zobaczę czy się uspokoi na noc.

Edit z. Innej beczki.
Tam gościu wyżej o mirtazapinie pisze. Jaa pamiętam jak miałem to do wenlafaksyny przez dobre 4miesiace. Mieszkałem u ziomka i było okropne chlańsko + praca na budowie. Kurwa ten lek z alkoholem, samymi piwami tak mi rył beret w nocy... Takie koszmary realne, wydawały się realniejsze od świata, rzeczywistości i strasznie pogmatwane plus praktycznie co noc po 5-6 paralizow sennych z dodatkami tych porytych snów. Bez kitu nie polecam. U mnie był paraliż dosłownie co godzinę spania. ( nie potrzebnie to brałem skoro wiedziałem jakie skutki, chodź mialem wtedy wszystko w dupie) %-D
Rejestracja: 2020
  • 373 / 23 / 0

Generalnie zjadłem 10mg esci i wszystko przeszło heh

Medyczna marihuana – co lekarz POZ powinien o niej wiedzieć

O właściwościach medycznej marihuany, możliwościach terapeutycznych jej zastosowania oraz odpowiedzialności lekarza z lek. med. Albertem Jeznachem z Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu w Warszawie rozmawia Agnieszka Fedorczyk.

Nowe substancje psychotropowe w grupie IV-P

Ministerstwo zdrowia skierowało do opublikowania w Dzienniku Ustaw nowelizację rozporządzenia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Wprowadza ono nowe substancje do kolejnych wykazów stanowiących załączniki do rozporządzenia.
Rejestracja: 2019
  • 356 / 4 / 0

Prosze mi doradźcie mam silne zaburzenia lekowe byłem u kilku psychiatrów levze się na nieuleczalna chorobę jelita grubego mam nowotwora na jelicie mam 2przepukliny kręgosłupa uciskajsce rdzeń kręgowy astmę tachykardie nadcisnienie i raka tarczycy jestem lekooporny miałem stosowane leki z grupy ssri bardzo źle na nie oddzialywalem a snri nie mogę brać z względu na nadcisnienie tętnicze brałem spamilan brak efektów po pregabalin puchlem zatrzymania wody w organizmie problem z moczem mega tycie ja msm ścisła dietę ja wiem ze skierujecie mnie do lekarza ale z waszego doświadczenia co byście mi poradzili?
Rejestracja: 2018
  • 49 / 3 / 0

Brałeś paroksetynę? Jeśli tak to ile trwała kuracja?
Jak nie czujesz się dobrze na SSRI to ja bym uderzył w Anafranil, tylko po nim już Ci siusiak nie wstanie a sranie jest z bólem raz na tydzień.
Rejestracja: 2020
  • 373 / 23 / 0

Tak z ciekawości zapytam.
Ten siusiak i sranie to tak na amen? Czy tylko jak się lek stosuje?
Rejestracja: 2018
  • 49 / 3 / 0

W pełni odwracalne 😆
Rejestracja: 2018
  • 450 / 61 / 0

Nie zawsze, poczytaj o PSSD.
Rejestracja: 2021
  • 34 / / 0

alprazolam, lorazepam, diazepam, clonazepam--które z tych benzo stawiacie na 1 miejscu i dlaczego?
Rejestracja: 2017
  • 209 / 2 / 0

@Swiezzy
Ja się właśnie przerzuciłem na esci z paro. Paro zaczeło mnie usypiać . Na esci tak nie ma . Biorę 4 dzień 10 mg większe lęki,podwójne i zamazane widzenie, zaparcie , odrealnienie. No i mocnej anhedonii nie ma wkońcu jak na paro . Pamiętam gdziej pod jakimś tematem gadalismy chyba o anhedonii.
Rejestracja: 2020
  • 373 / 23 / 0

Tak rozmawialiśmy hehe. Nawet chyba w tym. Właśnie tak czytam nick i coś mi tu nie pasowało bo miałeś avatarka takiego z minką żółta :p
Mam wrażenie że też coś może mam z tym widzeniem, chyba że to koncentracja. Bo czasami mi się obraz rozmazuje. Tak samo słyszałem że mi oko lekko spierdala.. I po uzywkach podobno bardziej tzn. Czasami mam podwójne widzenie, czasami lekko zamazane albo jak się nie skupiam. I się zastanawiam czy kryształem sobie mogłem tak rozjebać teoretycznie wzrok z 5lat temu i to jest uszkodzenie nieodwracalne??
Chyba że mi się już mózg całkiem rozjechał 😂🤭
Dużo ludzi o tej Parox mówi, może też bym ją stestowal.
Posty: 2954 Strona 294 z 296
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2246 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AbsintionOpium, ltorpeda i 11 gości