Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 304 / 36 / 0

Zastanawiam się jak to jest z receptami u prywasiarza i na NFZ. Czy mogę na przykład chodzić dalej do mojej prywatnej i zapisać się też na NFZ do psychiatry, żeby mieć więcej benzo?
  • 600 / 162 / 0

Tak.

"Większość Polaków chce legalizacji marihuany"

- Nieraz w Sejmie i poza nim zdarzało mi się zapalić z politykami dżointa i to nie ja częstowałem. Walczymy o legalność konopi i wygramy. Onet rozmawia z Andrzejem Dołeckim - działaczem społecznym, prezesem społecznej inicjatywy Wolne Konopie walczącej o legalizację marihuany w Polsce.

Częstochowa. Pod przykrywką sprzedawali dopalacze. Jest akt oskarżenia

Częstochowska prokuratura skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko grupom przestępczym, zajmującym się wprowadzaniem do obrotu dopalaczy. Objęły one w sumie 13 osób. Niebezpieczne substancje sprzedawane pod pozorem legalnej działalności - w sklepach z artykułami chemicznymi i upominkami.
  • 147 / 17 / 0

Czy będą to dokładnie te same substancje czynne?
  • 304 / 36 / 0

I nikt się nie dopierdoli, że mam tyle i tyle benzosów miesięcznie? Nie ma żadnych kontroli? Chyba się skuszę, bo inne metody są zbyt drogie.
Zastanawiam się tylko co takiemu lekarzowi na NFZ powiedzieć... nie chcę od niego antydepów, bo przecież już mam. Gorzej jak mi jakieś rolki wciśnie.
  • 600 / 162 / 0

Jak ci wypisze benzo i antydepy to antydepów możesz przecież po prostu nie wykupować.
Na NFZ lekarze w większości widzą Twoją historię recept (tych od lekarzy na fundusz właśnie), mogą ją przeglądać między sobą, ale prywaciarze to inna historia, do tych recek wglądu raczej nie ma.
  • 304 / 36 / 0

Tak, rozumiem o co Ci chodzi, tylko, że jak zobaczy, że co jakiś czas wypisuje benzo i leki i ja ykupiję tylko te recepty z benzo, to wiesz... %-D
  • 147 / 17 / 0

Zgadza się - już ponad rok temu przy wdrażaniu e-recept, były podchody, by w systemie lekarz wystawiający reckę, widział czy, kiedy i nawet gdzie dokładnie została wykupiona.
W moich rejonach na NFZ to działa - w początkowym czasie pandemii dane spływały z b.dużym opóźnieniem, ale prędzej czy później się pojawiały.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2021 przez kurczakswiezy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 600 / 162 / 0

Dżizys kurwa, ja pierdolę, coraz gorzej się z tym robi. Znaczy, z perspektywy zdrowej osoby pewnie wręcz przeciwnie... Jak kogoś stać, to najlepiej chodzić tylko prywatnie i mówić wprost, co się chce.
  • 147 / 17 / 0

Nie wiem, co z gabinetami zewnętrznymi, gdy wizyta nie jest w ramach NFZ.
Na małe pocieszenie dodam, że u mnie mieli nieaktualne informacje/nie umieli ich właściwie odczytać... po ponad miesiącu ;)

Jeśli wydano generyk, a na recce widniał np. droższy oryginał, to farmaceuta też jest zobowiązany do odesłania takiej informacji.
O ile mnie pamięć nie myli, to dawniej robiono na papierowej recepcie, na rewersie tylko coś w rodzaju odpisu/notatki - nie wiem, jak to się u nich definicjami zwało. Jak jest adnotacja od magika, żeby nie zamieniać, to nie zamienią, tylko proponują ściągnięcie brakującego leku z hurtowni.

Teraz to wszystko leci w ogólnopolski system P1 i zostaje w historii po PESEL-u.
https://www.cez.gov.pl/projekty/realizowane/projekt-p1/
  • 137 / 26 / 0

w poniedziałek sprawdzę u nfzciarza, no bo to chamstwo w państwie zaglądać komuś do...
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 2094 uczestników Wejdź na czata