Guarana (Paullinia cupana) - wątek ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 228 / 12 / 3

09 maja 2020GalaktycznyBiznesmen pisze:
Przeszukałem internet w poszukiwaniu efektów donosowego podania Guarany i po Polsku nie ma praktycznie żadnych informacji a więc postanowiłem zrobić eksperyment dla dobra nauki xd Dziś już 3 dzień Guaranowego "ciągu" donosowo oczywiście. Myślę że będzie trwało do końca maja i dam znać czy jakieś uboki są. Na razie jestem zadowolony z efektów
Update: Nie warto. Lekka stymulacja na 10 min i zatkany nos na 2 dzień
  • 432 / 26 / 0

Ktoś z was wie dlaczego Guarana w proszku tak słabo rozpuszcza się w ciepłej wodzie biorę zazwyczaj przed treningiem typu pływanie i mam jeszcze takie pytanie po zażyciu Gua rany podczas treningu często mam uczucie jakbym miał zwymiotować podczas pływania wytłumaczy mi ktoś dlaczego tak się dzieje?

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

W ściekach europejskich miast płynie coraz więcej kokainy

W marihuanie jest więcej THC, a w tabletkach ekstazy więcej MDMA. Co jeszcze udało nam się wyczytać w corocznym raporcie narkotykowym o krajach Unii Europejskiej?
  • 232 / 99 / 0

@Nerwuseq

Nie mam w tym wielkiej tajemnicy, po prostu ma słabą hydrofilowość, wspominają o tym praktycznie wszystkie źródła. A co do mdłości, to może walisz za dużo i/lub nie łączysz z żadnymi posiłkami, przyjmując na pusty żołądek? Albo jesteś nadwrażliwy na kofeinę?

Ja guaranę sproszkowaną przyjmuję (jedna łyżeczka dziennie) z rana, bezpośrednio przed śniadaniem. Żadnych mdłości nie zanotowałem póki co. Czasem, jak dzisiaj, po południu guaranową stymulację podbijam jeszcze espresso. Też bez sensacji żołądkowych.
  • 30 / / 0

Warto spróbować guarany jeśli kawa słabo na mnie działa (niezależnie od tolerancji)?
  • 145 / 2 / 0

W odpowiedzi na powyższy post informuję, że warto! Ja osobiście jestem uczulony na kawę (nie wiem dokładnie na jaki składnik, chociaż doświadczenie wskazywałoby na kofeinę, gdyż po zażyciu jej w formie bezwodnej czułem się jak na zwale po jakimś ciągu), nie czuje żadnej stymulacji a po guaranie jest super. Żadnych skutków ubocznych i delikatna stymulacja. Polecam spróbować.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1940 uczestników Wejdź na czata