alkohol we krwi

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 6 / / 0

Witam, mialem wypadek w pracy, problem jest jednak taki, ze bylem na kacu i nie wiem czy nie wyszło na karcie szpitalnej, że był alkohol we krwi, ponieważ dostałem wyniki, jednak jest to oznaczone jakimiś symbolami i nie bardzo łapie o co chodzi. Wie ktoś może jak oni oznaczają stężenie alkoholu na karcie informacyjnej ze szpitala? Gdzie tego szukać? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
  • 9573 / 1852 / 0

Widnieje jako liczba promili we krwi. Jeśli zbadaliby obecność alko, to na pewno nie miałbyś problemu z odczytaniem wyniku - zapewne nie zbadali.

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

USA: medyczna marihuana u pacjentów stomatologicznych

W ostatnich latach istnieje coraz szersze przyzwolenie dla używania marihuany. Obecnie jest ona legalna w Kanadzie, części stanów USA, w Urugwaju, RPA oraz Gruzji. W innych państwach wciąż pozostaje nielegalna, ale jej stosowanie nie podlega już penalizacji – w tej grupie jest m.in. rosnąca liczba krajów europejskich: Czechy, Austria, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Malta, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, kraje Beneluksu, Estonia, Mołdawia. Ponadto w wielu państwach legalne jest używanie marihuany do celów medycznych – jest ona stosowana m.in. jako środek przeciwbólowy.
  • 553 / 88 / 0

@jezus_chytrus to nie jest w promilach, a wagowo.
  • 9573 / 1852 / 0

Nie wiem, jaka jest procedura, ale kiedyś widziałem wypis z pogotowia pewnego delikwenta, który trafił tam właśnie z powodu alko (ale akcja bez udziału policji) i na nim wynik był w promilach.
A co to znaczy w ogóle, że "wagowo"?
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1946 uczestników Wejdź na czata